Nepasitenkinimas dėl šiferio atliekų pridavimo tvarkos

Parašė:  2019-08-13

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi telšiškis, pasipiktinęs šiferio priėmimo atliekų aikštelėse tvarka. Žmogus domėjosi, kodėl šiferio atliekos į aikšteles turi būti pristatytos apvyniotos plėvele ir kodėl negalvojama apie žalą gamtai.
Monika GIRDVAINĖ
Į UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) atliekų priėmimo aikštelę, esančią Telšių rajone, Gaudikaičių kaime, statybines atliekas, turinčias asbesto, reikia pristatyti pagal nustatytus reikalavimus. Šiferio atliekos turi būti apvyniotos plėvele, o jo nuolaužos – sudėtos į maišus ar į kitą sandarią pakuotę.
Tokie reikalavimai kai kuriems gyventojams atrodo ne visai reikalingi.
Anot į redakciją paskambinusio telšiškio, normalu, kad šiferio nuolaužas reikia sudėti į sandarią pakuotę, bet nesuprantama, kodėl, jei šiferio lakštai sveiki, juos būtina apvynioti plėvele.
Vyro nuomone, perteklinis plėvelės naudojimas kenkia gamtai.
TRATC visuomenės informavimo specialistė Eglė Sakalauskaitė, reaguodama į gyventojo nepasitenkinimą, informavo, kad statybinės atliekos, turinčios asbesto, laikomos pavojingomis, todėl nustatytų reikalavimų būtina laikytis siekiant užtikrinti žmonių saugumą.
„Asbesto gaminius ardant, laužant ar kitaip apdorojant, aplinkoje pasklinda labai smulkūs akimi nematomi plaušeliai. Į plaučius patekusios asbesto skaidulos gali sukelti tokias ligas kaip asbestozę, plaučių audinio randėjimą, plaučių vėžį ir pleuros vėžį. Sandarus įpakavimas neleidžia pasklisti į aplinką asbesto skaiduloms, sukeliančioms vėžines ligas. Taip apsaugomi TRATC darbuotojai nuo neigiamo poveikio sveikatai“, – komentavo ji.
Pašnekovė informavo, kad dėl asbesto Europoje kasmet miršta apie 30 000 žmonių. Naudoti asbestą uždrausta visose Europos Sąjungos (ES) šalyse bei daugelyje pasaulio valstybių. Nuo 2005 metų jį gaminti, naudoti uždrausta ir Lietuvoje.
Atsižvelgdama į ES reikalavimus, LR aplinkos ministerija nustatė griežtą statybinių atliekų, turinčių asbesto, surinkimo, priėmimo ir šalinimo tvarką.
„TRATC vadovaujasi Aplinkos apsaugos agentūros išduotu taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimu, kuriame nurodyta, jog statybinės atliekos, turinčios asbesto, priimamos tik sandariai supakuotos ir šalinamos specialiai įrengtose aikštelėse, vadovaujantis darbo su asbestu nuostatais“, – sakė E. Sakalauskaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Alektrikas parašė:

  Nejuokinkite svieto su tuo apvyniojimu selofanu. Į Jerubenus nuveziau suvyniota tai iskruvus supakuota su tuo savo Staliniecu ji sutraiškė bendroje kruvoje

 2. A parašė:

  O kai nuvežamas asbestinis šiferis į savartyną ten išverčiamas į kruva kuri poto stumdoma ir traiskoma traktoriu po kurio kamuoliai asbesto dulkiu kyla i orą ir vejo pučiamas debesys išnešioja asbesto dulkes po aplinka..

 3. Česlovas parašė:

  O man už šiferio pridavimą teko sumokėti 140 eurų… Plius pusę dienos ieškojau kur priims, priekabos nuoma… Ir tai tik apie trečdalį šiferio pridaviau. Koks žmogus gali mokėti tiek už jo pridavimą? Jei priduočiau visą- būtų apie 500 eurų tekę mokėti. Gerai ūkininkas didžiąją dalį paėmė fermai perdengti…
  Įdomu koks žmogus gali už tai sumokėti keisdamas stogą? Stogo danga nauja, darbas… Ir pan.
  Vadinasi valstybė remia ir skatina asbestinių stigų keitimą…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt