Narindatē: Baltramiejaus atlaidai ir kraštiečių šventė

Parašė:  2019-09-03

Rugpjūčio 25 dieną Nerimdaičių kraštą mylintys žmonės sugužėjo į kraštiečių bendrystės šventę. Ta proga miestelio bažnyčioje vyko Šv. apaštalo Baltramiejaus atlaidai, apdovanoti Nerimdaičių seniūnaitijos gražiausiai tvarkomų sodybų konkurso dalyviai.
Aurelija SERVIENĖ
Šventė tądien prasidėjo prie įvažiavimo į Nerimdaičius nuo Telšių pusės. Muzikantams grojant trankius maršus, atidengta lenta su žemaitišku užrašu „Narindatē“. Iškilmingai trijų spalvų simbolines atidarymo juosteles atrišo šventėje dalyvavę garbūs žemaičiai. Geltoną juostelę rišo Janina Zvonkuvienė ir Stasys Kasparavičius, žalią – lentos žemaitišku pavadinimu autoriai Pranas Dužinskas ir Saulius Statkus, raudoną – Audronė Gureckienė ir Arūnas Katarskis.
Naują lentą pašventino Nerimdaičių parapijos klebonas Tomas Kaulius: „Visi, žvelgdami į šią lentą ir jos kryžių, supras, kad čia gyvena nuostabi, džiaugsmo kupina, tikėjimu trykštanti tautos dalis.“
Seimo narys Valentinas Bukauskas džiaugėsi, kad Seime priimtas nutarimas šiuos metus paskelbti Žemaitijos metais turi prasmę ir darbų tęstinumą. Vis daugiau Telšių rajono miestelių ir kaimų atvykstančiuosius sutinka žemaitiška kalba. Tai – didžiulis mus supančių darbščių bendruomenių nuopelnas išsaugant žemaitiškumą.
Žemaitišku užrašu, papuošusiu įvažiavimą į miestelį, džiaugėsi Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stasys Kasparavičius. Jis linkėjo susirinkusiesiems nepamiršti mūsų senelių, prosenelių tarmės ir „rokouteis žemaitiškā“.
Nerimdaičių bendruomenės gražius darbus gyrė Nevarėnų seniūnė Vilma Šakienė. Anot jos, pradėjus domėtis, kas buvo šio tarmiško pavadinimo iniciatyvos autorius, smagu buvo sužinoti, jog ši mintis kilo jaunam žmogui, nerimdaitiškiui, fotografui Rimgaudui Barauskiui.
Po bendros šventės dalyvių nuotraukos prie naujos lentos visi centrine miestelio gatve nešini vėliavomis žygiavo bendrai maldai į Nerimdaičių parapijos bažnyčią, kur vyko Šv. apaštalo Baltramiejaus atlaidai.
Vakarop kraštiečių sueiga persikėlė prie vasaros estrados. Šventinį koncertą dovanojo Nevarėnų kultūros centro meno kolektyvai.
Renginio metu apdovanoti Nevarėnų seniūnijos Nerimdaičių seniūnaitijos gražiausiai tvarkomų sodybų apžiūros-konkurso dalyviai: 1 vietą pelnė Jadvyga Venckienė; 2 vietą – Elena ir Steponas Kaveckiai; 3 vietą – Elytė ir Andrius Bukontai bei Irena ir Jurgis Saugis Derkinčiai.
Pasveikinti ir kiti savo sodybas puoselėjantys nerimdaitiškiai: Vilija ir Jonas Barauskiai, Audronė ir Antanas Gureckiai, Ilona ir Juozas Jocai, Daiva ir Arūnas Katarskiai, Simona Kačinskytė, Vida ir Arūnas Jonuškevičiai, Neringa ir Vygantas Račkauskai.
Šventę vainikavo grupės „Vairas“ koncertas ir gegužinė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt