Nakvynės namams skirti medžiai atsidūrė pas Seniūnijos darbuotoją

Parašė:  2018-11-27

Telšių mieste nuolat pjaunami, genimi medžiai. Ar įsivaizduojate, koks po to jų likimas? Visuomet buvo tikinama, kad mieste nupjauti medžiai vežami kaip kuras į Nakvynės namus. Tačiau yla išlindo iš maišo. Pastabių pilietiškų gyventojų dėka pavyko išsiaiškinti, kad valdiškas turtas ne visuomet nukeliauja ten, kur reikia. Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius sulaukė skambučio ir kartu su žurnalistais surengė tyrimą.
Pasirodo, jei esi vietinei valdžiai artimas žmogus, gali veltui gauti šiais laikais nepigiai kainuojančių malkų!

Giedra AKAVICKIENĖ
Lapkričio 23 d. nuvažiavę pranešėjo, kuris, suprantama, nori likti nežinomas, nurodytu adresu (Telšiai, Aguonų g.), iš tikrųjų priešais gyvenamąjį namą, antroje gatvės pusėje, randame supjaustytų medžių stirtą.
Tiesa, ji ne tokia ir didelė, bet, pasak liudininkų, tai tik ašaros. Mat į nurodytą kiemą Aguonų g. esą nuolat vežama kurui skirta mediena, be to, dar ir su valdišku transportu.
Iš įvykio vietos skambiname Telšių seniūnui K. Lečkauskui. Paklausus, ar pastarosiomis dienomis mieste buvo pjaunami medžiai, seniūnas susimąsto.
Patikslinus, ar senosiose žydų kapinėse buvo pjaunami medžiai, juk riogso dar mediena kvepiantys kelmai, K. Lečkauskas prisimena, kad ten medžiai nupjauti anksčiau, bet dėl permirkusios pievos buvo neįmanoma išvežti. Seniūno teigimu, penktadienį vis dėlto medieną pavyko išvežti.
„Telšių ŽINIOS“ domisi toliau: tai kur tie medžiai atsidūrė? Seniūnas K. Lečkauskas užtikrintai atsako, kad visi mieste nupjauti medžiai gabenami į Telšių nakvynės namus, kurie šildomi malkomis.
Žurnalistei užsiminus apie turimas žinias, jog senosiose žydų kapinėse nupjauti medžiai taip ir nepasiekė Nakvynės namų, seniūnas paprašo laiko išsiaiškinti. Ir išsiaiškino: netrukus K. Lečkauskas „Telšių ŽINIOMS“ praneša, kad medžiai, na, kokie ten medžiai, esą puvenos, nuvežtos Seniūnijos darbuotojui, kuris tą penktadienį šventė 60 metų jubiliejų.
Seniūnas K. Lečkauskas tvirtino nieko blogo nematantis, kad miestui, t. y. visiems mokesčių mokėtojams, priklausantis turtas dalijamas saviems. Juolab kad žmogaus gimtadienis.
Beje, seniūnas suskubo tikinti, kad viskas legalu. Darbuotojui malkos padovanotos vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu malkomis remti nepasiturinčius gyventojus.
Paklausus apie mieste nupjautų medžių ir jų realizavimo apskaitą, seniūnas pareiškė, kad nėra jokios turto apskaitos. Na, jei seniūnas nežino, kiek jo mieste medžių nurėžiama ir į malkas supjaustoma, tai gal Nakvynės namų vadovė žino.
Kartu su Telšių rajono savivaldybės tarybos nariu A. Bacevičiumi nuvykstame į Telšių nakvynės namus, kur pasitinka socialinio darbo organizatorė Genovaitė Kuzminskienė. Ji patvirtino, kad seniūnija parūpina medienos, tačiau paskutinį kartą ji atvežta buvo rugsėjo pabaigoje.
Spalio, lapkričio mėnesiais Telšiuose nuo pjūklo krito ne vienas storas medis. Tai patvirtino ir miesto seniūnas. Kur tie medžiai Seniūnijos ir Savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio transportu iškeliavo, – neaišku. Nors seniūnas K. Lečkauskas tikino, kad į Nakvynės namus, jų darbuotoja G. Kuzminskienė dievagojosi jau du mėnesius nė plonyčio medžio neregėjusi. Be to, jei ir atveždavo, be dokumentų, jokia apskaita nevedama.
Šią dviprasmišką situaciją Tarybos narys A. Bacevičius apibūdino trumpai: „Betvarkė.“
„Apskaitos nėra, medžiai, t. y. Savivaldybės turtas, dalijami draugams, giminaičiams, darbuotojams pamaloninti, tai – ne tik protekcionizmas, bet ir galima korupcija“, – kalbėjo A. Bacevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. As parašė:

  Nieko čia nepadarysi, gilus sovietmetis. Alyje rozy.

 2. gėlelė parašė:

  Gal galėtu kas pasidomėti kaip seniunas su pirkimais iš biudžeto pinigų tvarkosi per savo gražuole-aktiviste.

 3. Galvoju parašė:

  Šaunuolis meras kad padeda sunkiai besiverčiantiems ,o nakvynės namai tegul susitvarko jau turimas malkas.

 4. Barsas parašė:

  Leškauskai, atvežk man malkų, pinigus išleidau CD „Alyje rozy“, dabar klausaus, bet vieną vieta šala, būk žmogus.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt