Mokytojas – žmogus, gebantis aukotis, dalintis

Parašė:  2016-10-11

Spalio 5 dieną Telšių Žemaitės dramos teatre paminėta Tarptautinė mokytojų diena: pasveikinti pedagogai, paskelbti konkurso „Mokytojas šviesulys 2016“ nugalėtojai.
Aurelija SERVIENĖ
Sveikinimai
Šventę vedė ir teatralizuotais pasirodymais ją papuošė Žemaitės dramos teatro jaunimo studijos „Savi“ aktoriai (režisierė Laimutė Pocevičienė).
Pedagogus sveikino kanauninkas Andriejus Sabaliauskas: „Kas yra mokytojas? Įvairiausių nuomonių galima išgirsti. Tai – žmogus, gebąs aukotis, dalintis, kuris užmiršta save, nemoka skaičiuoti laiko sau ir dažnai jo atiduoda daugiau, negu fiziškai yra įmanoma. Ir savo dvasią, savo šilumą, šypseną. Ir to neįmanoma suskaičiuoti. Jūsų pasididžiavimas – mokėjimas būti žmogumi mokytoju.“
Apie mokytojo profesijos svarbą kalbėjo Telšių r. savivaldybės meras Petras Kuizinas: „Džiaugiuosi, kad esu mokytojas, džiaugiuosi, kad ir Jūs esate tikrieji mokytojai iš didžiosios raidės. Perduodu viso rajono gyventojų džiaugsmą ir tikėjimą Jumis.“
Meras padėkos raštais už savanorišką, kryptingą mokytojų telkimą plėtoti saviraišką ir kūrybiškumą, dalintis gerąja patirtimi apdovanojo V. Borisevičiaus gimnazijos anglų kalbos mokytoją metodininkę Laimą Šimulienę ir „Atžalyno“ progimnazijos rusų kalbos mokytoją metodininkę Astą Daukantienę; už savanorišką, kryptingą mokytojų telkimą, lyderystės idėjų plėtojimą padėka įteikta Telšių „Džiugo“ gimnazijos geografijos mokytojui metodininkui Tomui Ubartui;
už lyderystės idėjų plėtojimą – Telšių Žemaitės gimnazijos anglų kalbos vyresniajai mokytojai Kristinai Griciuvienei.
Už rajono moksleiviams perduodamas žinias, už jų ateities kūrimą pedagogams dėkojo Seimo narys Valentinas Bukauskas. Jis Mokytojų dienos proga padėkos raštais už savanorišką, kryptingą mokytojų telkimą plėtoti saviraišką ir kūrybiškumą, dalintis gerąja patirtimi apdovanojo: V. Borisevičiaus gimnazijos matematikos mokytoją Aureliją Ubartienę, Telšių „Germanto“ progimnazijos dailės mokytoją metodininkę Jurgą Stulpinienę, Žemaitės gimnazijos technologijų vyresniąją mokytoją Reginą Nostienę, V. Borisevičiaus gimnazijos lietuvių kalbos vyresniąją mokytoją Gražiną Jankauskaitę.
Kad mokytojai nusipelnė pagarbos ir padėkų ne tik profesinės šventės metu, savo kalboje akcentavo Telšių r. savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas. Jis už ne vienerius metus rodomus geriausius pasiekimus dovaną įteikė Žemaitės gimnazijos pedagogams.
Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė tvirtino, kad puikiai supranta pedagogų darbo problemas ir žino jų darbo džiaugsmus. Viešnia padėkos raštais už savanorišką, kryptingą mokytojų telkimą plėtoti pedagoginę saviraišką ir kūrybiškumą, dalintis gerąja patirtimi apdovanojo Tryškių L. Pelėdos gimnazijos vyresniąją specialiąją pedagogę logopedę Irmą Pociutę ir Telšių Eigirdžių pagrindinės mokyklos vyresniąją socialinę pedagogę Rimą Jurevičiutę; už nuoširdžią pedagoginę veiklą, atsakingą jaunosios kartos ugdymą bei dalijimąsi gerąja patirtimi padėkota „Kranto“ progimnazijos pradinių klasių mokytojai metodininkei Ritai Mejerienei; už mokinių sveikos gyvensenos nuostatų formavimą ir idėjų sklaidą – Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistei Astai Matulevičienei; už nuoseklią vadybinę veiklą, gimnazijos tradicijų puoselėjimą bei gimnazijos vaidmens vietos bendruomenėje stiprinimą – Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos direktorei Irenai Peleckienei.
Būti tvirtiems savo pašaukimu pedagogus ragino Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Telšių rajono susivienijimo pirmininkė Zofija Jesinienė Zofija Jesinienė: „Sukaupę visas jėgas, džiaukimės blizgančiomis vaikų akimis, jauskime džiaugsmą, kada sugrįžę buvę mokiniai Jums padėkoja. Džiaukimės tuo, kad mes esame svarbūs.“
Telšių r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Alfreda Tamoševičienė padėkomis už gražiai sutvarkytas edukacines erdves apdovanojo Nevarėnų pagrindinę mokyklą bei Telšių lopšelį-darželį „Berželis“.
Mokytojų dienos proga visus sveikino Telšių r. savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė: „Spalio 5-oji – ne šiaip sau šventė, tai – priminimas visuomenei apie mokytojo misijos svarbą žmogui ir valstybei, apie tai, kad šis darbas yra visų mūsų lūkesčių, vilčių ir mūsų dažnai prieštaringos kasdienybės iššūkių dermė.“ Vedėjos padėka už bendradarbiavimą atiteko Telšių jaunimo centrui.
Švietimo ir mokslo ministrės sveikinimo žodžius perskaitė ir mokytojus pasveikino Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė Telšių apskričiai Regina Pocienė.
Paskelbti nugalėtojai
Telšių r. savivaldybės administracija jau trečius metus „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje skelbia „Mokytojo šviesulio“ konkursą. Rajono gyventojai pildė kuponus ir balsavo už savo mokytoją šviesulį. Spalio 5 dieną buvo paskelbti konkurso rezultatai. Šiais metais konkurse dalyvavo 23 mokyklų 58 mokytojai. Daugiausia balsų surinko ir „Mokytojo šviesulio“ vardą pelnė: Erika Šilinskienė („Atžalyno“ progimnazija), Valerija Bulkauskienė („Saulėtekio“ pradinė mokykla) ir Laima Janušaitė (Naujamiesčio mokykla).
Į mokytojų šviesulių dvidešimtuką pateko: Vilija Vaičiulienė (Žemaitės gimnazija), Jurgita Butkevičienė (Muzikos mokykla), Vaida Gedmantienė (Varnių M. Valančiaus gimnazija), Lina Račkauskienė (Nevarėnų pagr. mokykla), Danutė Baguškienė (Luokės V. Kleivos gimnazija), Birutė Narmontienė (V. Borisevičiaus gimnazija), Valdas Kubilius (Janapolės pagr. mokykla), Ingrida Bružienė („Ateities“ progimnazija), Diana Cecervovaitė („Saulėtekio“ pradinė mokykla), Inga Budginienė (Nevarėnų pagr. mokykla), Irena Daubarienė (Lopšelis-darželis „Berželis“), Ingrida Vaitkevičienė („Džiugo“ gimnazija), Vilma Šimkienė („Kranto“ progimnazija), Vilmantas Jankauskas (Žarėnų „Minijos“ pagr. mokykla), Janina Jankauskienė (Lopšelis-darželis „Mastis“), Janina Milašienė (Viešvėnų pagr. mokykla), Jūratė Rubavičienė (Lopšelis-darželis „Mastis“), Irena Bugelienė („Atžalyno“ progimnazija), Audrius Skukauskas („Germanto“ progimnazija), Irena Tarvainienė („Džiugo“ gimnazija).
Šventę vainikavo dovana mokytojams – Klaipėdos muzikinio teatro muzikinė komedija „Šounuolynas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. šviesulė parašė:

    prie ko ta šalaševičiutė su savo raštais telšiuose? greičiausiai vien dėl to,kad veržėsi i seima, balsus užsidirbinėjo?

  2. šalaševičiutė ir co parašė:

    prieš rinkimus net iš vargšų mokytojų savireklamą pasidarė…Juokas pro ašaras…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt