Mokyklose vyksta natūrali mokytojų kaita

Parašė:  2017-07-06

Baigiantis birželiui Lietuvos darbo biržos Telšių rajono darbo pasiūlymų grafoje pastebėta daug pasiūlymų pedagogams. Telšių rajone švietimo srities specialistams buvo siūloma 14 laisvų darbo vietų, tuo tarpu kituose rajonuose gerokai mažiau: Plungės rajone – vos 3, Mažeikių rajone – 6.
Vis dažniau ir garsiau apie pedagogų trūkumą kalbama ir visos Lietuvos mastu. Ar mūsų rajonui taip pat reiktų sunerimti dėl pedadogų trūkumo? „Telšių ŽINIOS“ kalbina Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoją Daivą Tūmienę.
Aurelija SERVIENĖ
– Ar galima teigti, kad mūsų rajone yra didelis pedagogų trūkumas?
– Rajono mokyklose kasmet vyksta natūrali pedagogų kaita. Laisvoms pedagogų darbo vietoms užimti skelbiamos atrankos. Atrankose dažniausiai dalyvauja ne vienas pedagogas, pretenduojantis užimti siūlomą darbo vietą, tad pedagogų trūkumo rajone nėra.
– Ar šis skaičius –14 darbo pasiūlymų mokytojams – yra maždaug toks pat visada ar tik šiuo momentu?
– Kiekvienais mokslo metais yra skelbiama apie 50 atrankų mokytojo pareigoms užimti įvairiu darbo krūviu bei trukme. Tad 14 darbo vietų pasiūlymas nėra didelis.
– Kaip bus sprendžiamas klausimas dėl mokytojų trūkumo?
– Mūsų rajone mokinių skaičius mažėja, iš esmės pedagogų netrūksta, vyksta tik jų kaita atskirose mokyklose. Kai kurie mokytojai dirba nepilnu darbo krūviu, todėl turi galimybę dalyvauti atrankoje dėl įsidarbinimo kitoje mokykloje.
– Kurioje mūsų rajono mokykloje labiausiai trūksta pedagogų? Kokios srities mokytojų mūsų rajone jaučiamas didžiausias stygius?
– Praėjusiais mokslo metais dėl siūlomo mažo darbo krūvio (2–6 pamokų) ir pakankamai toli nuo rajono centro esančioje Upynos pagrindinėje mokykloje anglų k., etiką, informacines technologijas dėstė mokytojai, neturintys dėstomo dalyko specializacijos. Šiemet mokykla vėl skelbs atranką minėtų dalykų mokytojo pareigoms užimti.
– 14 darbo pasiūlymų dirbti mokyklose, o kur įsidarbino dirbę mokytojai – pakeitė darbą ar išėjo į pensiją?
– Kaip minėjau, mokyklose vyksta natūrali kaita: mokytojai keičia gyvenamąją vietą, išeina į pensiją. Kai kurie darbo pasiūlymai atsiranda dėl terminuotų darbo sutarčių, atsižvelgiant į planuojamus klasių komplektus ir mažą konkretaus dalyko pamokų skaičių.
– Kiek mūsų rajone dirbančių pedagogų yra pensinio amžiaus?
– Rajono mokyklose 2016–2017 mokslo metais dirbo 36 pensinio amžiaus mokytojai.
– Girdimos prognozės, jog pedagogų trūkumas vis didės. Kaip jūs vertinate šias kalbas, kaip ketinate spręsti šią problemą mūsų rajone?
– Pagal statistiką Lietuvos mokytojų amžiaus vidurkis – 48 metai. Mažėja jaunų mokytojų ir auga priešpensinio amžiaus mokytojų skaičius, taip pat mažėja besirenkančių mokytojo profesiją studentų. Esant tokiai situacijai, prognozės apie mokytojų trūkumą pagrįstos. Mokslininkai prognozuoja, kad Lietuvoje pritrūks fizikos (nuo 2018 m.), matematikos, rusų k. (nuo 2019 m.), chemijos (nuo 2020 m.) dalykų mokytojų.
Rajone jau nuo 2009 m. įgyvendinama Mokytojų įdarbinimo ir perkvalifikavimo programa. Šia programa siekiama ne tik pagerinti mokytojų dalykinę ir profesinę kompetenciją, bet ir sudaryti galimybę pedagogams siekti papildomos kvalifikacijos pagal rajono švietimo poreikius bei išlikti darbo rinkoje. Pagal programą iš dalies finansuojamas mokytojų persikvalifikavimas, šia programa jau pasinaudojo 43 rajono pedagogai. Esant poreikiui planuojama programą įgyvendinti ir toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt