Mirusiojo artimųjų patirtos nuoskaudos ligoninėje

Parašė:  2018-03-09

Sausio 13-osios naktį Regioninėje Telšių ligoninėje užgeso 26-erių metų Erlando Kveinio gyvybė. Jaunas vyras sirgo nepagydoma liga, būklė buvo kritinė, medikams jo išgelbėti jau nebuvo įmanoma. Tačiau mirusiojo artimieji pažėrė priekaištų ligoninės personalui dėl netinkamo bendravimo. Taip pat juos papiktino tai, kad gydymo įstaigoje nėra mobilaus deguonies teikimo įrenginio.
Skundą ištyrusi ligoninės administracija pažadėjo, kad šiais metais toks įrenginys atsiras, o bendravimo su pacientais ir jų artimaisiais problemos bus aptartos gydytojų konferencijoje.
Giedra AKAVICKIENĖ
Jaunas vyras pusę metų kovojo su liga
Varnių miestelyje gyvenanti ir dirbanti mirusiojo močiutė Nijolė Kveinienė pasakojo norėjusi palengvinti paskutines anūko gyvenimo akimirkas, todėl iškvietusi greitąją medicinos pagalbą, paprašė pervežti ligonį iš Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės į Regioninę Telšių ligoninę.
Nors N. Kveinienė pati dirba Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, ji negailėjo karčių žodžių Regioninės Telšių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjos Giedrės Girdvainytės adresu. „Aš nieko nebijau, nes teisybę sakau“, – rėžė varniškė N. Kveinienė.
„Erlandas gyveno Plungėje, turėjo šeimą, be tėvo liko metukų ir penkių mėnesių amžiaus dukrytė. Pablogėjus sveikatai, medikai diagnozavo retą vėžio susirgimą, pusę metų su liga kovojęs Erlandas iškeliavo Anapilin“, – liūdną pasakojimą pradėjo močiutė.
Sunkiai sergantį anūką močiutė iš Plungės parsivežė į Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, savo iniciatyva Kaune išsinuomojo deguonies teikimo aparatą.
Šokiravo bendravimo tonas
Šių metų sausio 12-ąją Erlando sveikatos būklė tapo kritinė, todėl, kaip minėjo N. Kveinienė, tenorėjusi vieno – palengvinti anūko kančias.
Kviesdama greitąją medicinos pagalbą, moteris prašė, kad medikai atsivežtų deguonies teikimo aparatą, tačiau nusivylė. Iš slaugos įstaigos iki medikų automobilio sergančiam vyrui nebuvo pajungta mobili deguonį teikianti įranga, nes, pasak N. Kveinienės, medikai jo tiesiog neturėjo.
Sunkios būklės Erlandą į Regioninę Telšių ligoninę atlydėjo namiškiai: iš užsienio grįžusi mama, močiutė ir teta. Apie nesklandumus ligoninėje žurnalistams pasakojo močiutė N. Kveinienė. Jos teigimu, sutikimas Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje itin blogai nuteikė.
Moteris prisiminė, kad skyriaus vedėja G. Girdvainytė vos įvežus pacientą pradėjo šaukti ant namiškių, ko jie atvežė ligonį ir kas jam yra. Namiškiai atsakę, kad turi gydytojo siuntimą.
„Erlandą nugabenus į gaivinimo patalpą, girdėjome, kad ant jo šaukia dėlto, jog jis negali atsigulti. Anūkas pusę mėnesio sėdėdavo ir miegodavo vežimėlyje, kad geriau pasisavintų deguonį“, – aiškino N. Kveinienė.
„Skambinkite į ministeriją, gal gausite deguonies“
Močiutės teigimu, vežant į rentgeno kabinetą, ligoniui nebuvo teikiamas deguonis, nors jis labai duso. Tuo metu namiškiai maldavo palengvinti Erlandui kvėpavimą. Į prašymus Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja G. Girdvainytė esą pasakiusi, kad deguonies teikimo įrangos neturi, ir jei nori, tegul skambina į ministeriją, gal gaus deguonies.
Pasak N. Kveinienės, išvežus anūką iš rentgeno kabineto, jam pasidarė dar blogiau, aptemo sąmonė.
Po rentgeno tyrimų pacientas buvo nuvežtas į Reanimacijos skyrių, deja, vėl be deguonies aparato, o iš ten po kurio laiko perkeltas į Vidaus ligų skyrių.
„Vaikui buvo ir taip blogai, širdis plyšo į jį žiūrint, o dar medikai rėkia ant namiškių ir jo. Negaudamas deguonies, Erlandas duso, galėjo uždusinti pagalvę uždėję – tas pats būtų“, – širdgėlą liejo močiutė.
Sausio 13-osios naktį Erlandas mirė. „Manome, kad netinkamu elgesiu medikai nepalengvino jo kančių ir net pagreitino mūsų artimo žmogaus mirtį“, – drebančiu balsu tvirtino N. Kveinienė.
Ligoninėje atliktas medicininis auditas
Varnių gyventojos N. Kveinienės skundas dėl netinkamo Regioninės Telšių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjos G. Girdvainytės elgesio ir dėl to, kad ligoniui nebuvo duotas deguonies teikimo aparatas, pasiekė ligoninės administraciją.
Ligoninės vadovybė ėmėsi veiksmų, buvo atliekamas medicininis auditas.
Atliekant patikrinimą, paimti pacientą konsultavusių gydytojų Giedrės Girdvainytės ir Aleksandro Bytauto, slaugytojų Jurgitos Višniauskienės ir Rasos Vaišvilienės raštiški paaiškinimai, vertinti medicininiai dokumentai.
Nustatyta, kad pacientas E. Kveinys (gim. 1991 m.) iš Varnių slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės gydytojos Lilijanos Vaišvilienės siuntimu greitosios medicinos pagalbos mašina buvo atvežtas į VšĮ Regioninės Telšių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių 2018-01-12, 12 val. 7 min. aktyvios mirimo fazės. Pacientas sirgo dešinės pėdos sarkoma, lėtiniu kvėpavimo funkcijos nepakankamumu ir kt. Būklė po chemoterapijos.
Paciento būklė buvo kraštutinai sunki. 2018-01-13, 1 val. 40 min., E. Kveinys mirė Vidaus ligų skyriuje. Mirusiojo močiutė N. Kveinienė prieštaravo, kad būtų atlikta patologinės anatomijos autopsija.
Gydytojai pareikštas įspėjimas
Direktoriaus pavaduotoja medicinai Jovita Seiliuvienė pabrėžė, kad paciento E. Kveinio gydymo ir mirties atvejis buvo atidžiai išnagrinėtas ir nustatyta, kad medicinos paslaugos buvo suteiktos pagal būtinosios pagalbos teikimo tvarką, vadovaujantis teisės aktais.
„Dėl deontologinių (medikų etikos – aut. pastaba) problemų, iškilusių Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjai G. Girdvainytei bendraujant su paciento namiškiais, gydytojai pareikštas įspėjimas“, – teigė J. Seiliuvienė.
Direktoriaus pavaduotoja medicinai informavo, kad ligoninėje yra stacionari centralizuota deguonies teikimo sistema, tačiau tokio mobilaus įrenginio nėra. Jis įtrauktas į šių metų pirkimo konkursą.
Kalbėdama apie jauno žmogaus ligoninėje mirtį, J. Seiliuvienė sakė, kad darbuotojai dėl to labai išgyveno.
„Labai užjaučiame mirusiojo artimuosius. Deontologinės bendravimo problemos su pacientais ir jų artimaisiais bus aptariamos gydytojų konferencijoje artimiausiu metu“, – patikino direktoriaus pavaduotoja medicinai J. Seiliuvienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Jonas parašė:

  Kaip suprantu, Telšių ligoninėje direktorė padėties visiškai nebevaldo. Po kiekvieno incidento, o jų pastaruoju metu gan neretai pasitaiko ligoninės vadovybė tipo „nuoširdžiai“ atsiprašinėja, o kitą dieną vėl tas pats.

 2. Vita parašė:

  O apskritai ar ten ligoninėje kam nors kas nors įdomu. Vitkienė nuolatiniame biuletenyje. Pavaduotoja kaži kokioje svarumo būklėje. Kas ten vadovauja, labai įdomu. Oi reikia ten tvarkos. Administracijoje kėdes apsėdę, o tvarkos jokios. Reikia ir tuos daktarus suprasti. Kai paramos jokios, tai ir tvarkos jokios. Kur čia rajono vyriausiasis valdžios atstovas žiūri, ar tik renginiuose sveikinimus kairėn ir dešinėn dalina vis sakydamas, jog rajono žmonių interesas svarbiausias. Tai mere ar tikrai, kai toks balaganas rajone

 3. Aurelija parašė:

  Mano teveliai taip pat buvo susidure su neetisku poelgiu ponios daktares G.Girdvainytes. Sios medikes poelgis yra tiesiog nepateisinamas. Ispejimas manau sioje Telsiu ligonineje nieko nepakeis.

 4. sv parašė:

  priemimo skyriuje dyrba tokia slauge tai jinai ne zmogus o budelis as pati susiduriau su ja kaip ja dar tenai laiko jeigu jau ir valytojos tokios geda

 5. DALIA parašė:

  taip apie ligonine poliklinika priimmaji gero nieko negaliu pasakyti teko susidurti o ipatingai kai patenki per pietu meta nes ta diena mat pica atveze ………..

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt