Miesto centre užmūryta ekologinė bomba

Parašė:  2017-04-07

Telšiuose, ko gero, to dar nebuvo – spręsdami benamių irštvos problemą, valdininkai priėmė sprendimą buveinę užmūryti. Sprendimas būtų gal ir teisingas, bet… viduje liko didžiulė krūva šiukšlių. Tai pamatę gyventojai persigando: atsirado ligų židinys, be to, ims veistis žiurkės, kiti graužikai.
Giedra AKAVICKIENĖ
Benamiai kūrė laužus
Pačiame Telšių centre, senojo pašto kaimynystėje, stūkso apleisti pamatai. Kadaise ant jų stovėjo pastatas, o dabar jis tik vyresniųjų telšiškių atmintyje. Pamatai su rūsiu buvo niekam neįdomūs, kol nepradėjo restauruoti buvusios konservinės komplekso: ten nakvodavę benamiai persikraustė į patį centrą – apleistus pamatus, kurių antroje gatvės pusėje įsikūrusi Telšių rajono savivaldybė.
Šaltu oru benamiai šildėsi ne tik iš vidaus, bet ir kurdavo laužus. Ugniagesiai gelbėtojai gesinti gaisrų vykdavo kelis kartus per savaitę. Taip buvo švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai. Netoliese dirbantys telšiškiai piktinosi, kad ugniagesiai rūsyje gesina skarmalus, traukia lauk benamius, o tuo metu kitoje vietoje dega tvarkingų piliečių namai.
Darbininkai užmūrijo šiukšlyną
Benamių kaimynystės ir nuolatinių jų sukeliamų gaisrų neapsikentę gyventojai kreipėsi į žurnalistus, Savivaldybės bei Seniūnijos administracijų darbuotojus, prašydami išgriauti tuos nelemtus pamatus.
Po ilgų prašymų valdininkai sukruto. Šią savaitę Savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio darbuotojai užmūrijo pamatų angą. Prieš tai jie pažadino ir išvarė lauk į antklodes įsisukusius ir saldžiai miegojusius benamius.
Miesto centre mūrytojai patraukė praeivių akį. Akylesni telšiškiai pasibaisėjo ir skubėjo su bloga žinia į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją. „Darbininkai mūrija angą neišvalę šiukšlių, kur tai matyta – apleis visą miestą žiurkėmis“, – savo baime pasidalijo gyventojai.
A. Liauzginas: „Nebuvau, nemačiau“
Nuvykus į įvykio vietą, iš tikro darbininkai mūrijo sieną, o už jos buvo matyti kalnai šlapių, smirdinčių skarmalų, kuriuos skubėdami benamiai paliko, maisto atliekos…
Paklausus darbininkų, kodėl užmūrija šiukšlyną, šie atsakė, kad buvęs toks nurodymas.
Susisiekėme su Telšių butų ūkio direktoriumi Artūru Liauzginu. Jis tvirtino apie jokias šiukšles negirdėjęs ir pats vietoje nebuvęs. Nelinkęs tikėti dėl atliekų, direktorius teisinosi, kad nurodymą užmūryti gavęs iš Savivaldybės administracijos, jį ir įvykdęs.
Savivaldybė: šiukšles išveš, kai griaus pamatus
Dėl užmūrytos benamių irštvos su visomis jų paliktomis dvokiančiomis „gėrybėmis“ kreipėmės į Savivaldybę, klausdami, ar užmūrijus šiukšles nuspręsta sutaupyti pinigų.
Savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Skaistė Sadonytė atsakė, jog angos užmūrijimas yra tik operatyvus ir laikinas problemos sušvelninimas, o ne problemos išsprendimas.
„Pastatą nuolat padeginėjo benamiai asmenys, ne kartą vyko gesinti ugniagesiai. Atsižvelgiant į jų prašymą kuo operatyviau spręsti susiklosčiusią situaciją ir siekiant bent artimiausiomis dienomis išvengti padegimų, pastatas buvo operatyviai užmūrytas, kad į jo vidų nepatektų benamiai“, – pažymėjo S. Sadonytė.
Problema esą bus išspręsta pastatą nugriaunant. Griovimas planuojamas artimiausiu metu. Tačiau kada tai įvyks konkrečiai, Savivaldybės atstovė nenurodė.
Redakcijos žiniomis, pamatus bandoma pripažinti bešeimininkiu turtu, o šis teisminis procesas gali ir užtrukti…
S. Dovydaitis: „Pavojus plisti užkrečiamosioms ligoms“
Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas, iš žurnalistų išgirdęs apie miesto centre valdininkų nurodymu užmūrytas atliekas, susirūpino.
„Žinoma, blogai, reikėjo pirma šiukšles išvežti ir tik paskui užmūryti. Pasidomėsiu šiuo reikalu“, – pažadėjo jis.
Ko gero, didžiausią pavojų užmūrytų šiukšlių istorijoje įžvelgė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento direktorius Saulius Dovydaitis.
„Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento (toliau – Telšių departamentas) nuomone, Telšių rajono savivaldybės sprendimas užmūryti nenaudojamus pamatus teisingas, tačiau prieš užmūrijant pamatus turėjo būti išvežtos ten esančios atliekos ir šiukšlės, nes pradėjus joms irti gali sklisti nemalonūs kvapai, pradėti veistis graužikai, o tai kelia pavojų plisti įvairioms užkrečiamosioms ligoms (leptospirozei, jersiniozei, listeriozei, trichineliozei, tuliaremijai, salmoneliozei, erkiniam encefalitui, Laimo ligai ir kt.). Telšių departamentui ši situacija nebuvo žinoma ir derinta nebuvo“, – pabrėžė S. Dovydaitis.
Aplinkos ministerija sunerimusi
Aplinkos ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Brigita Stankevičiūtė pabrėžė, kad už bešeimininkių atliekų sutvarkymą yra atsakinga Savivaldybė. Ji privalo užtikrinti, kad šios atliekos būtų sutvarkytos, t.y. perduoti atliekas turinčiam teisę jas tvarkyti atliekų tvarkytojui. Jeigu Savivaldybė šios pareigos nevykdo, Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai gali duoti privalomuosius nurodymus ir įpareigoti atliekas sutvarkyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. juzis parašė:

    dabar jie susikraustys i buvusia jaunimo mokykla

  2. Ina parašė:

    Juziui, tai pagal tave reiktų užkimšti visas skyles ir pakurti. Tada Juziui būtų ramiau.

  3. Benas parašė:

    Čia tas pats Dovydaitis, kuris nuo rusų laikų dar likęs? Va konservu gerbėjai. Toliau balsuokit už kubilą ir sena ožį.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt