Metų pabaigos šventės – tuščiomis kišenėmis

Parašė:  2017-12-05

Savaitgalį didžiuosiuose šalies miestuose įžiebtos Kalėdų eglutės. Itin puošniomis šventėmis galės džiaugtis kauniečiai – miesto puošybai valdžia skyrė beveik 0,5 mln. Eur. Galima sakyti, jog tokia pinigų suma yra šiek tiek per didelė.
Visgi šventės skirtos tiems patiems gyventojams, mokesčių mokėtojams. Skirtingai nei Laikinoji sostinė – Žemaitijos sostinė šiemet turtingomis Kalėdomis nesužibės. Papuošti miestą ir sutikti gražiausias metų šventes Telšių miesto seniūnijai pavesta iš turimų resursų.
Antanas NEKRAŠIUS
Žemaitijos sostinės Kalėdų eglutės įžiebimas numatytas jau šį trečiadienį. Telšių miesto seniūnijos seniūnas Kazys Lečkauskas neslėpė, jog šiandien seniūnija gyvena pasiruošimo Kalėdoms rūpesčiais. Darbus apsunkina tai, jog pinigų Didžiosioms metų šventėms papildomai nebuvo skirta. Tenka suktis su tuo, kas liko seniūnijos biudžete. O jame, artėjant metų pabaigai, liko per mažai, kad tinkamai būtų pasiruošta.
Nors seniūnijos metų biudžetas siekė 400 tūkst. Eur, anot K. Lečkausko, pinigų užtenka tik būtiniausiems darbams atlikti. Daugelis planų, norų, kuriuos seniūnas metų pradžioje smulkmeniškai susirašė į atmintinę, taip ir liko neįgyvendinti.
Vien apšvietimui, apšvietimo tinklų priežiūrai, remontui šiemet išleista apie 170 tūkst. Eur. Ir tarsi priekaištą sau K. Lečkauskas priduria, jog Telšiuose dar yra dešimtis gatvių, kuriose nėra nei vienos lempos…
Tuština seniūnijos biudžetą ir atliekų tvarkymas. „Nėra visai tinkamai prižiūrima žaliųjų atliekų aikštelė Gaudikaičiuose, – įsitikinęs seniūnas, – ji perpildyta. Todėl visus šiuos metus žalienas turėjome vežti į Jėrubaičių sąvartyną Plungės rajone. Už tonos sutvarkymą ten mokame per 30 Eur. Per šiuos metus išvežėme apie 400 tonų.“ K. Lečkausko teigimu, nesunku apskaičiuoti, kiek lėšų kainavo biudžetui vien atliekų vežimas į Plungę. Iš viso šiemet seniūnijos išlaidos, susijusios su atliekų tvarkymu, siekia 130 tūkst. Eur.
Turėdama 400 tūkst. Eur metinį biudžetą, Telšių miesto seniūnija prižiūri 30 mln. Eur vertės turtą. K. Lečkauskas sakė, kad seniūnijai labai trūksta valytojų. Dalį miesto valo SĮ Telšių butų ūkis, dalį – seniūnijos darbuotojai, kuriuos gauna iš Darbo biržos. Tačiau vien šluotomis miesto neišvalysi – reikia ir mechanizuoto valymo, kuris taip pat kainuoja nemažus pinigus.
Masčio ežero pakrantėje pastatyti penki biotualetai, kurie valomi kartą per savaitę. Šią paslaugą atlieka samdyta įmonė iš Šiaulių.
Mieste dar yra apie 18 km žvyruotų kelių. Žmonės skundžiasi – nori asfalto, bet tam nėra lėšų.
Medžių genėjimas, miesto gėlynų tvarkymas, pasiruošimas įvairioms mieste vykstančioms šventėms, fontano priežiūra (pavasarį – sustatyti, rudenį – išardyti) ir begalė kitų smulkių, kartais gal ir nematomų darbų, kuriuos turi atlikti seniūnija.
Kalėdos – ne išimtis. Žemaitijos sostinę papuošti vienoms iš gražiausių metų švenčių pavesta taip pat seniūnijai. Tačiau ką daryti, kada tam nebuvo skirta nė euro? Lieka tik nupūsti dulkes nuo senų kalėdinių žaisliukų, su izoliacine medžiaga pervynioti senas girliandas, pakeisti lemputes ir tikėtis, kad jose gyvenanti Kalėdų dvasia dar ir šiais metais pradžiugins gyventojus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. meškų meška parašė:

  Dar pirkim visokias meškas,remdami suinteresuotus verslininkus atsiras netik 0 sąskaitoje , bet ir kepurę meškai į rankas teks paimt išmaldai

  1. eilinis parašė:

   Turi teisę…

 2. našaraša parašė:

  bėlyje rozy bėlyje rozi uždiek dar, dėdmaroze

 3. kalėdų senis parašė:

  nu nereikia taip seniūne…vis tiek eglė yra…namuose kasmet taip nekeičiami žaislai…reikia tik idėjų…dailės akademija yra…dailės mokykla…ne viskas pinigais skaičiuojama….

 4. eilinis parašė:

  Seniūne,stiprybės prieš nesuprantančių Jūsų norų,siekių ir GALIMYBIŲ ,,veikėjus“!Yra pinigų-iš kur?…,nėra-kodėl?…Tai pažįstama iš diskusijų Telšius ir jo gyventojus bei vadovus žeminančio gėdastulpio ir jį ,,garbinančios“ saujelės propagandistų…

 5. Asveja parašė:

  Ir visiskai pritariu seniunui, geriau kelius remontuot ar sviesu miesta turet negu idleist daug pinigu del 2 savaiciu grozio. Manau ir vilnius ir kaunas galejo protingiau pinigus isleist…

 6. Mačernis parašė:

  Volnamų volia seniūne….ū

 7. Julius parašė:

  Laikas prie šilto pečiaus ir kėdę užleisti jaunimui.

 8. Protingesnis parašė:

  Nupirktu naujus žaisliukus ir papuošimus visi verktu kaip „gėdos stulpas“ kad pinigus bereikalo laido, apsispreskit žmonės , neitiksi jums

 9. Dėdžius parašė:

  Ką darytų seniūnija, jeigu nereikėtų organizuoti (atlikti reikia labai nedaug darbelių) visų išvardintų darbų? O kišenės tai nenuosavos ir nereikėtų labai įsijausti į susikurtą vaidmenį.

 10. zemaitis parašė:

  …stiprybes ,seniune,atejus Kaledoms,nusimetus pilka ,tamsu ruba,bus sviesiau ,jaukiau ir maloniau ,o cia ir pavasaris su kylancia ryto saule…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt