Mero dosnumas patarėjai: padvigubintas padidintas atlyginimas

Parašė:  2018-07-17

Viešojoje erdvėje gausu pačių įvairiausių nuomonių apie Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino atliekamą darbą. Jo rezultatus, priimtus sprendimus, vykdytą veiklą rinkėjai įvertins jau greitai – kitąmet įvyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose bei rinkimuose į savivaldybių tarybas. Aišku, jeigu pats P. Kuizinas pareikš norą juose dalyvauti.
Tačiau kad ir kaip ten būtų – dalis rajono vadovo priimtų sprendimų priklauso ir nuo patarėjų. Oficialiai patarinėjančių asmenų P. Kuizinas turi du, kaip sakant, ant kiekvieno peties po vieną: ketvirtam rajono vadovui patarinėjančią Jurgitą Armalienę ir sąlyginai neseniai prie komandos prisijungusį Karolį Andrijauską. Vieno iš jų darbą meras įvertino solidžiomis priemokomis ir išmoka.
Antanas NEKRAŠIUS
Šių metų gegužės mėnesį P. Kuizinas pasirašė potvarkį, pagal kurį patarėjai J. Armalienei už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą metams buvo skirta 30 proc. priemoka prie jos pareiginės algos. Meras tai aiškino paprastai: J. Armalienė daug dirba savaitgaliais, po darbo valandų, kartu su meru lankosi įvairiausiuose renginiuose ir pan. Žodžiu, atlieka daug papildomo darbo po darbo.
Bet štai praėjo mėnuo, ir P. Kuizinas pasirašė kitą potvarkį, kuriuo tai pačiai savo patarėjai „už gerą darbą organizuojant 2018 metų miesto šventę“ skyrė 100 proc. jos pareiginės algos dydžio vienkartinę piniginę išmoką. Į „Telšių ŽINIŲ“ klausimą, kokiais organizaciniais sprendimais pasižymėjo J. Armalienė, P. Kuizinas atsakė, kad ji praktiškai vienintelė, kuri bendravo ir rūpinosi į šventę atvykusiomis užsienio delegacijomis. „Tai buvo katorginis darbas“, – pabrėžė meras.
Tačiau kyla klausimas, ar potvarkis dėl 30 proc. metinės priemokos J. Armalienei, pasirašytas gegužės mėnesį, nesidubliuoja su potvarkiu, pasirašytu birželį, kuriuo meras „išrašė“ vienkartinę padvigubintą, bet jau padidinto atlyginimo išmoką? Juk darbas su užsienio delegacijomis – tai ta pati įprastą darbo krūvį viršijanti veikla. „Nemanau, kad dubliuojasi“, – „Telšių ŽINIOMS“ atsakė P. Kuizinas.
Abu patarėjai – tiek J. Armalienė, tiek K. Andrijauskas – anot rajono vadovo, gauna skirtingą atlyginimą, kuris priklauso nuo skirtingo darbo krūvio. K. Andrijausko darbo užmokestis esą yra mažesnis negu J. Armalienės. Oficialus vidutinis abiejų patarėjų atlyginimas – 1084 Eur. P. Kuizinas „Telšių ŽINIOMS“ pažadėjo pateikti informaciją, kokį konkretų darbo užmokestį „ant popieriaus“ ir „į rankas“ (su visais priedais) gauna kiekvienas iš jo patarėjų. Kol kas iš mero nesulaukėme jokių žinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Birute parašė:

  Kazkam pavydas bamba grauz. Gaunam tiek, kiek esam verti

  1. Audrius parašė:

   Pritariu Birute!

  2. eilinis vietinis parašė:

   Taip ir turi būti,o tų,skaičiuojančių svetimus pinigus,buvo ir bus…Lietuvio/ir žemaičio/ nesveikas bruožas…:(

 2. Justė parašė:

  Įdomu, kokiomis kalbomis patarėja bendravo su užsienio delegacijomis? Gal ir į tai meras galėtų atsakyti?

 3. telšietė parašė:

  ne pavydas bamba graužia, bet pikta, kad meras biudžeto pinigus tai yra mūsų visų uždirbtus pinigus tratina kaip šauna į galvą. Tegu iš savo kavalieriaus fondo dalina ar iš savo algos tada sakysim – liuks meras, paskatino darbuotoja, o dabar tai vadinu vagyste iš biudzeto.

 4. puiku parašė:

  Šaunuolis meras, jog suvokia šios patarėjos atsidavimą darbui. Jos darbštumas kartais net stebina, nes aplink ją — pakankamai besišildančių saulėje „driežiukų“.Sutikite, nėra jaunam žmogui geresnio vertinimo, kaip vienkartinis ar pastovus finansinis priedas. Pagyrimas gerai, bet jis nevalgomas.

 5. Jo parašė:

  Pritariu Birutei

 6. Lina parašė:

  Idomu. Kuom ji taip itiko merui

 7. Barsas parašė:

  Valdžiažmogiams atlyginimas mokamas už tai, kad jie ateina į darbą, o kad jie dar ir dirbtų – numatytos premijos ir priedai už darbą, kurį jie turi dirbti. Ir čia yra ne pavydas, o mūsų visų pinigų taškymas į kairę ir į dešinę. Ar kas nors dirbdamas ne valstybės tarnyboje bet kokį darbą gauna dar priedus ir premijas? Jei tokių yra – atsiliepkite. Amen.

 8. Benis parašė:

  Nueikit į Savivaldybę. 8:30-9 visur tuščią. Vyksta pasitarimai-kavos gėrimai. Neduok dieve nepasibeldęs įkiši galva. Su priedais ir premijomis bei kategorijomis galima piktnaudžiauti tiek, kiek tu esi sulidęs….O sulindę 70 proc. ir nereikia lialia. O bambos man negriaužia. Man tik gėda.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt