Medžio meistro P. Dužinsko jubiliejus

Parašė:  2017-11-30

Lapkričio 24 d. Žemaičių muziejuje „Alka“ atidaryta ir iki gruodžio 17 d. veiks tautodailininko, „Aukso vainiko“ laureato Prano Dužinsko jubiliejinė darbų paroda. Renginys skirtas medžio meistro aštuoniasdešimtmečiui paminėti.
Svarbiausius tautodailininko P. Dužinsko gyvenimo etapus pristatė Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Elvyra Spudytė.
Medžio meistras gimė 1937 m. lapkričio 19 d. Karštenių kaime. Teko gyventi Kantaučiuose, ten pradėjo mokytis, išmoko groti vargonais, Žlibinuose sutiko savo gyvenimo meilę – Onutę. Su ja 1961 m. sukūrė šeimą. Vėliau persikėlė gyventi į Tryškius, kur pasistatė namą, užaugino sūnų ir dukrą ir iki šiol ten tebegyvena.
Sodyboje viskas sukurta darbščių meistro rankų. Nuo 1967 m. P. Dužinskas parodose jau pristato savo kūrybos darbus. Jam paklūsta ąžuolas, liepa, – iš bet kokios medžio trinkos gimsta unikalus kūrinys. Nuo 1979-ųjų meistras visą savo energiją ir kūrybines galias paskiria medžiui: iš jo gimsta muzikantai, žvejai, dainininkai – tik ne velniai ir raganos. O Lietuvai atgavus nepriklausomybę, menininkas atsisuka į šventuosius: drožia Marijos, Roko, Jurgio ir kt. skulptūras bei kūrinius religine tematika.
P. Dužinskas iš viso surengė 15 personalinių parodų, 2014 m. apdovanotas „Aukso vainiku“. Muziejaus direktorės E. Spudytės teigimu, P. Dužinskas yra „velniškai darbštus“: iš medžio sukūrė viską, ką galima, be to, margina margučius, kuria juvelyriką, turi puikią kaligrafišką rašyseną…
80-ojo jubiliejaus proga P. Dužinskui įteiktas Lietuvos kultūros ministerijos padėkos raštas už liaudies meno puoselėjimą.
Jubiliatą sveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, Telšių miesto seniūnijos seniūnas Kazys Lečkauskas, prelatas Juozas Šiurys, kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, Seimo nario Valentino Bukausko padėjėja Laima Jurytė-Zakarauskienė, Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės padėjėja Gitana Piktužytė, Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacys ir kt.
Atidarytoje parodoje eksponuojami, muziejaus direktorės teigimu, geriausi P. Dužinsko „pro jo akį žiūrint“ darbai.
Susirinkusiesiems parodytas prieš dešimtmetį sukurtas dokumentinis filmas apie medžio drožėją P. Dužinską.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt