Mamos skundas: darželyje neužtikrintas vaiko saugumas

Parašė:  2016-04-12

„Telšių ŽINIŲ“ redakcija sulaukė Telšių lopšelį-darželį „Mastis“ lankančio vaiko mamos skambučio. Mažamečio mama piktinosi, kad negana to, jog būdamas darželyje per auklėtojos neapdairumą jos vaikas susižeidė, tai dar jam ir netinkamai suteikta pirmoji pagalba.
Vaikų ugdymu suinteresuoti rūpintis asmenys tvirtino, jog darželio darbuotojai laikėsi visų teisės aktuose numatytų reikalavimų, ir kaltės jų veiksmuose neįžvelgė.
Monika GIRDVAINĖ
Susižalojo darželyje
Į redakciją paskambinusi moteris pasakojo, kad balandžio 6-ąją jos trejų metų dar neturintis berniukas kartu su grupės vaikais žaidė lauke.
Mažametis bėgdamas įpuolė į medį, dėl to susitrenkė galvą, nusibrozdino kaktą, jam sutino akis. Darželyje dirbanti bendrosios praktikos slaugytoja apžiūrėjo vaiką, suteikė pirmąją pagalbą ir, įvertinusi, kad berniukas neva smarkiai nesusižeidė, jo būklė gera, nusprendė nekviesti greitosios medicinos pagalbos (GMP). Apie nelaimę pranešta tėvams. Šie pasipiktino darželio darbuotojų abejingumu: siekdami išsiaiškinti vaiko būklę, tėvai patys iškvietė GMP medikus.
„Jeigu vaikui kažkas nutinka namie, tai greitąją kviečiame ar pas daktarus vaiką vežame patys. Bet kai nelaimė įvyko darželyje, manau, ugdymo įstaigos personalas turėjo tinkamai pasirūpinti vaiku. Tačiau jie į viską žiūri abejingai“, – piktinosi pašnekovė. Jos teigimu, darželio personalas turėtų glaudžiai bendradarbiauti su policijos, ligoninės atstovais, kitomis institucijomis ir ištikus nelaimėms į įvykio vietą kviesti specialistus.
Išleido gydytis į namus
Regioninės Telšių ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Jovita Seiliuvienė informavo, kad Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje vaikas buvo apžiūrėtas budinčio gydytojo, chirurgo, peršviestas rentgenu.
„Vaikas nebuvo praradęs sąmonės, jo nepykino, tad daktarė jį išleido namo ir jeigu bus blogai, sakė sugrįžti, – komentavo J. Seiliuvienė.
Mama sakė, jog budinti daktarė patarė vaikui daug nevaikščioti, gulėti, todėl ji buvo priversta pasiimti nedarbingumo pažymėjimą, kad galėtų būti su mažyliu namie.
„Kas atsakys ir atlygins žalą dėl to, kad darželio darbuotojai neatsakingai prižiūrėjo vaiką, tinkamai nepasirūpino juo ištikus nelaimei, neiškvietė specialiųjų tarnybų?“– nepasitenkinimą reiškė motina. Moteris tikino, kad su „Masčio“ darželio darbuotojų abejingumu, nekompetentingumu ji susiduria ne pirmą kartą.
Kaltės neįžvelgia
Lopšelio-darželio „Mastis“ direktorė Danutė Popovič, paklausta apie berniukui įvykusią nelaimę, tvirtino, kad mamos kaltinimai – nepagrįsti.
„Vaikutis į medį įpuolė pats, tai savarankiškas jo susitrenkimas – niekas jo nepastūmė, neužgriuvo ant jo, darbuotojai nepadarė jokių nusižengimų. Auklėtoja drausmino vaikutį nebėgioti, tačiau jis nepaklausė, bėgo ir pargriuvo. Tad kaltinti dėl to, kad vaikas nebuvo prižiūrėtas ar kad jam buvo blogai suteikta pirmoji pagalba, nėra pagrindo“, – įsitikinusi direktorė. Ji pasakojo, kad, berniukui įpuolus į medį, auklėtoja jį nuvedė pas slaugytoją. Teigiama, kad vaikutis jautėsi gana neblogai, tik buvo išsigandęs. Ant sutrenktos vietos jam buvo uždėtas ledas, kraujavimo nebuvo. Įvertinus, kad vaikas guvus ir linksmas, jaučiasi gerai, greitosios medicinos pagalbos, policijos ir kitų tarnybų nuspręsta nekviesti.
„Turime teisę kviesti greitąją medicinos pagalbą. Jeigu matome, kad vaikutis apsvaigo, jo judesiai nekoordinuoti ar jis labai blogai jaučiasi, taip ir darome. Šiuo atveju vaikutis pats atėjo prie auklėtojos, parodė, ką ir kur susitrenkė, mes suteikėme pirmąją pagalbą, nuraminome vaikutį, pranešėme tėveliams. Kol vaikutis laukė mamytės, jis ramiausiai pavalgė pietus, tad lyg ir nebuvo pagrindo kviesti greitąją pagalbą, juolab kad darželyje turime slaugytoją. Mama, net nemačiusi vaikučio, iškvietė greitąją pagalbą“, – gynėsi D. Popovič. Įstaigos vadovė pabrėžė, kad darželyje dirba atsakingos, pareigingos auklėtojos, todėl, jos teigimu, šiuo atveju nenustatyta jokių darbuotojų neteisėtų veiksmų ar saugos reikalavimų laikymosi pažeidimų.
Darželio personalas teigė darantis prielaidą, kad motina apkaltino darželį nesuteikus pagalbos, neiškvietus policijos dėl to, jog, atlikus šiuos veiksmus, būtų fiksuojamas užregistruotas draudžiamasis įvykis ir būtų galimybė gauti išmoką.
Elgėsi pagal nustatytą tvarką
Dėl įvykusios nelaimės pasidomėjome Telšių r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriuje. Skyriaus vyriausioji specialistė Dalytė Jonavičienė pripažino, kad darželio kolektyvas turi atsakyti už vaikų saugumą lopšelyje-darželyje, tačiau darželio „Mastis“ darbuotojų neatsakingo elgesio požymių minėtoje situacijoje ji neįžvelgė.
„Minėtu atveju 15 trimečių vaikučių žaidė pievutėje, prižiūrimi auklėtojos ir auklėtojos padėjėjos. Šio amžiaus vaikai dar neturi pakankamai išlavintos koordinacijos ir pusiausvyros laikymo gebėjimų, todėl galimi ir natūraliai pasitaikantys atvejai, kad vaikai gali pargriūti ar panašiai“, – komentavo D. Jonavičienė. Ji dar pridūrė, kad kiekviena ikimokyklinė įstaiga turi Pirmosios pagalbos suteikimo tvarką, kurioje yra numatyta veiksmų seka įvykus nelaimingam atsitikimui. „Šiuo atveju viskas buvo padaryta taip, kaip numatyta teisės aktuose“, – konstatavo vyriausioji specialistė.
Ne veltui liaudies išmintis byloja: devynios auklės – vaikas be galvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Vaida parašė:

    Tiesiog mama siela pelno is darzelio galvoja prisiteis pinigu ale toks populis uzsigavo, juokinga net skaityt. Atrodo kad pati mama uzaugo stikliniame namelyje.

  2. Kaimynė parašė:

    Money money. Temdo akis noras. Dėl jų stengiamasi parodyti koks tas darželis baisus, nesukėlė ant kojų Telšių policijos ir kt. Kur sąžiningumas taip kalbėti. Stiprybės auklėtojom ir visam darželiui, ar tiek jų darbas nuvertintas.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt