M. K. Čiurlionio fondo dovana Telšių „Džiugo“ gimnazijai

Parašė:  2016-04-15

Balandžio 7 dieną M. K. Čiurlionio fondas Telšių „Džiugo“ gimnazijos moksleiviams atgabeno dovaną – labdaringą spektaklį, koncertą ir parodą.
Renginio globėjas – LR aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Telšiuose buvo parodytas monospektaklis, parengtas pagal kompozitoriaus ir tapytojo M. K. Čiurlionio laiškus būsimai žmonai, žurnalistei ir politinei veikėjai Sofijai Kymantaitei. Pagrindinį vaidmenį atliko aktorė Irma Bogdanovičiūtė.
Spektaklio metu skambėjo Editos Biliūtės atliekamos klasikinės muzikos dainos, jai pritarė pianistė Elga Valatko. Abi muzikantės atstovauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijai.
Renginyje veikė ir M. K. Čiurlionio bei jo amžininkų dailės darbų (reprodukcijų) paroda.
Švietėjiškas projektas „Augame su M. K. Čiurlioniu“ skirtas vaikams ir jaunuoliams, tačiau visada pritraukia daug platesnę publiką. Šia iniciatyva M. K. Čiurlionio fondas siekia ugdyti dvasingumą, sudaryti jaunuoliams sąlygas prisiliesti prie meninės kūrybos ištakų ir paslapčių, pažinti savo šalies kultūros ir istorijos vertybes. Per iškilią kūrėjo M. K. Čiurlionio asmenybę ir jo kūrybinį palikimą tikimasi perteikti žmogaus dvasingumo gelmę, būties išgyvenimų subtilumą. Renginių metu moksleiviai supažindinami su aukštosiomis vertybėmis: meile, viltimi, empatija bei draugyste, vaikai lavinami būti kultūringesni.
Jau beveik du dešimtmečius savo veiklą vykdančio M. K. Čiurlionio fondo tęstinis projektas „Augame su M. K. Čiurlioniu“ vykdomas nuo 2009 m. Profesionalių aktorių ir muzikantų kuriami originalūs spektakliai-koncertai patraukliai pristato M. K. Čiurlionio kūrybą bei supažindina su didžiojo menininko asmeninio gyvenimo detalėmis, jo išgyvenimais ir mąstysena.
Projektas ne kartą sėkmingai buvo pristatytas įvairiose Lietuvos mokyklose, vaikų globos namuose, specializuotuose centruose, ligoninėse.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt