LR Seimo Pirmininko vizitas Telšių rajone, arba Savivalda turi augti nuo apačios į viršų

Parašė:  2018-05-22

Praėjusį pirmadienį Telšiuose lankėsi LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys. Lietuvos savivaldybių seniūnijų asociacijos (LSSA) kvietimu garbūs svečiai dalyvavo LSSA organizuotame pasitarime-diskusijoje Varniuose. Vėliau susitiko su Telšių vyskupu Kęstučiu Kėvalu, apsilankė Pavandenės daugiafunkciniame centre, apžiūrėjo Telšius ir, galiausiai, Degaičių parke išmėgino jėgas minant patį sunkiausią Pasaulyje dviratį.
Antanas NEKRAŠIUS
Varniuose vykusiame LSSA pasitarime-diskusijoje dalyvavo Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas P. Urbšys, Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, vicemeras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskis, LSSA prezidentas Kęstutis Vilkauskas bei Telšių, Šilalės, Mažeikių, Kelmės, Tauragės rajonų seniūnijų seniūnai.
Pasitarime diskutuota apie seniūnijų vaidmenį vietos savivaldoje. LSSA viceprezidentas, Varnių seniūnas Rolandas Bružas trumpai papasakojo, kaip Telšių rajone savo seniūnijose tvarkosi seniūnai. Anot pranešėjo, ypač sudėtinga yra nuo centro, t. y. Telšių, nutolusioms seniūnijoms. Kai kurių paslaugų kaštai ženkliai išaugtų, jeigu joms atlikti būtų skelbiami viešieji pirkimai. Todėl didžiąją dalį darbų stengiamasi padaryti savo jėgomis: su savo technika, viešuosius darbus atliekančiais darbuotojais, minimaliomis išlaidomis.
Pakankamai nemažai savarankiškumo Telšių seniūnijoms, anot R. Bružo, suteikė rajono valdžios sprendimas iš rajono biudžeto kasmet skirti tam tikrą sumą lėšų (atsižvelgiant į seniūnijų dydį, gyventojų skaičių, kelių ilgį ir pan.). Tas lėšas seniūnai gali naudoti savo nuožiūra, kaip antai, smulkiems remontams, bešeimininkų atliekų, aplinkos tvarkymui ir pan.
LSSA viceprezidento teigimu, toks seniūnijų savarankiškumas tiesiogiai naudingas ir gyventojams. Mat atėjęs su problema pas seniūną, jis ją gali išspręsti vietoje. Žmogui nebereikia kreiptis į administracijos direktorių, merą, Seimo narį ir pan. Kada seniūnui atrištos rankos veikti, ir jis turi nors truputį finansinių išteklių – gyventojų problemos išsprendžiamos operatyviai, jomis neužkraunamos kitos institucijos.
Pranešimus taip pat skaitė LSSA Šilalės, Kelmės, Tauragės rajonų seniūnų atstovai.
LSSA prezidentas K. Vilkauskas, reziumuodamas visus pasisakymus, teigė, jog būtent tokio šaliai šiandien reikėtų seniūnijų modelio, kokį galima išvysti Telšių rajone. Savo ruožtu P. Urbšys ragino LSSA atstovus Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui raštu pateikti visus siūlymus dėl norimo seniūnijos modelio. O Seimo Pirmininkas V. Pranckietis pažadėjo, jog įstatymo pataisos bus įtrauktos į Seimo darbotvarkę. „Mūsų kaimai, miesteliai turi teisę į normalią, savarankišką egzistenciją. Mažajai savivaldai būtina perduoti daugiau galių. Kad savivalda augtų nuo apačios į viršų, o ne atvirkščiai“, – sakė V. Pranckietis.
LSSA pasitarimą vainikavo Žemaičių kultūros draugijos atstovai: prezidentas Stanislovas Kasparavičius ir Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius įteikė Seimo Pirmininkui V. Pranckiečiui žemaičio pasą. Prieš tai, svečias turėjo pažadėti, jog tarnaus Žemaitijai „iki kol gyvs bus“.
Vėliau V. Pranckietis Varnių šv. Petro ir Povilo katedros kriptoje susitiko su Telšių vyskupu K. Kėvalu, apsilankė Pavandenės daugiafunkciniame centre.
Kartu su Telšių rajono savivaldybės meru P. Kuizinu vaikščiodamas po Žemaitijos sostinę V. Pranckietis pasidžiaugė išgražėjusiais Telšiais, atvirais ir nuoširdžiais žemaičiais.
Seimo Pirmininko viešnagę vainikavo apsilankymas Degaičių parke. V. Pranckietis neslėpė patirto įspūdžio ir, netgi, davė keletą patarimų Degaičių seniūnui Antanui Kontrimui, kaip prižiūrėti medžius. Taip pat Seimo Pirmininkas žadėjo į parką atvežti ir pasodinti ypatingą obelaitę. Šį savo pažadą V. Pranckietis ištesėjo po kelių dienų: praėjusį penktadienį Degaičių parką papildė Rojaus uoginė obelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt