Lopšelis-darželis „Žemaitukas“ darbą pradeda griūvančiame pastate

Parašė:  2019-09-03

Nuotaikingai pasitikta šių metų rugsėjo pirmoji ne visiems buvo tokia džiugi. Visai kitokią Mokslo ir žinių dieną šį rudenį sutiko Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ bendruomenė.
Dar pavasarį pradėjus švietimo įstaigoje vykdyti rekonstrukcijos darbus pirmame pastato aukšte buvo išgriauta pagrindinė, pastatą laikanti siena, dėl to antrame aukšte skilo sienos ir lubos. Mažamečiai (gim. 2015 m.), turėję lankyti šią grupę, iškelti į Telšių centro „Viltis“ pastatą.
Aurelija SERVIENĖ
Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ direktorė Aleksandra Dapkienė pasakojo, jog įstaigoje dar gegužės 4 dieną prasidėję rekonstrukcijos darbai (įgyvendinamas projektas – dviejų grupių pritaikymas specialiųjų poreikių vaikams) sukėlė didžiulių rūpesčių, kurių išspręsti nepavyksta jau ketvirtas mėnuo.
Birželio 10 dieną viena darželio auklėtojų užėjo į antrame aukšte esančią grupę palaistyti gėlių ir pastebėjo sutrūkusias grupės sienas, įtrūkimai buvo matyti ir lubose. Suskubta ieškoti priežasčių…
„Viskas nutiko dėl pirmame aukšte vykdomų pastato rekonstrukcijos darbų, kurių metu dėl neapdairumo ar nežinojimo buvo išgriauta atraminė, pagrindinė siena“, – apie nelaimę pasakojo direktorė. Nedelsiant viskas buvo užfiksuota nuotraukose ir raštuose, kreiptasi į Telšių rajono savivaldybės administraciją, Statybos ir urbanistikos skyrių, rangovą, statybos darbus vykdančią įmonę. Pasak direktorės, visi jie buvo atvykę įvertinti situacijos ir visą birželį posėdžiavo, tarėsi, ką daryti.
Liepą A. Dapkienė išėjo atostogauti, tačiau nerimas dėl įstaigos niekur nedingo: „Atostogaudama paskambinau į Statybos ir urbanistikos skyrių. Buvau nuraminta, jog iki rugpjūčio 15–20 dienos tikrai viskas bus sutvarkyta.“
Šia gera žinia įstaigos vadovė džiaugėsi neilgai. Po kelių dienų apsilankiusi įstaigoje pamatė, jog niekas nepasikeitė. Telšių rajono savivaldybės administracijoje dar kartą direktorė buvo patikinta, kad jau netrukus atvyks komisija, kurį įvertinusi pastatą numatys tolesnius darbus.
Taip atėjo ir rugpjūčio 12 diena. Direktorė grįžo į darbą ir rado tokį pat rezultatą, kokį buvo palikusi prieš atostogas – niekas nepasikeitė.
„Ir vėl tie patys skambučiai, klausimai ir jokių konkrečių atsakymų… O sprendimus, kur rugsėjo 1 d. pradėti ugdymo procesą, priimti reikia man“, – sakė pašnekovė.
Pagalbos buvo kreiptasi į Švietimo ir sporto skyriaus vedėją Danutę Mažeikienę. Nuspręsta vieną grupę vaikų, kartu su auklėtojomis ir auklyte, laikinai perkelti į šalia esantį Telšių centro „Viltis“ pastatą.
Anot direktorės, toks sprendimas nebuvo lengvas, buvo visokių diskusijų, susirinkimų su tėveliais, svarstymų, kaip vaikams būtų geriausia. „Galėjome išskirstyti vaikus po grupes, jei žinotume, kad tai yra laikina – savaitei ar dviem, tačiau tikslaus atsakymo, kada bus sutvarkyta sugadinta įstaigos dalis, taip ir nežinome“, – sakė A. Dapkienė. Jos teigimu, perkraustymo darbuose gelbėjo įstaigos darbuotojai, daug padėjo patys vaikų tėveliai: kraustė, valė, nešė, vežė…
Direktorė sako nesitikėjusi, jog, baigiantis jos kadencijai, dar teks patirti šitokį stresą.
Šiandien lopšelyje-darželyje „Žemaitukas“ ant patalpų, kurių sienos suskilosios, durų kabo lapelis, draudžiantis patekti į šias patalpas. Kitose įstaigos grupėse, pasak direktorės, mažamečiams jokio pavojaus nėra – ugdymo procesas vyks kaip numatyta.
Viskas laikinai
Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė teigė, jog buvo apsilankiusi lopšelyje-darželyje ir situaciją žino.
Anot jos, Naujamiesčio mokyklos direktorius Kęstutis Saplinskas geranoriškai pažiūrėjo į ištikusią bėdą ir mielai užleido vieną grupę (centro „Viltis“ pastate yra 4 Naujamiesčio mokyklos grupės) – priėmė vaikučius ir per dvi dienas esą sutvarkė ir paruošė patalpas.
„Nors tėveliai ir kelia šaršalą, bet reikia suprasti, kad ne dėl mūsų kaltės taip nutiko“, – supratimo prašė vedėja.
D. Mažeikienė patikino, jog pokyčiai tik laikini – iki Naujųjų metų vaikai tikrai grįš į savo įstaigą.
Vyksta ginčai
Apie rekonstruojamų dviejų grupių lopšelyje-darželyje „Žemaitukas“ situaciją pasakojo Statybos ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Norkus. Pasak jo, kol vyksta ginčas su projektuotojais, kas kaltas, sprendimo būdas jau yra priimtas, pastato stiprinimo projektas jau paruoštas.
Kaip šiandien statybininkai yra sustiprinę pastatą, toks būdas netinka, bus atliekami kiti stiprinimo darbai. Kada jie prasidės, kol kas nežinoma.
„Nenumatytos aplinkybės: niekas nenori prisiimti kaltės už neteisingai atliktus darbus“, – sakė specialistas ir patikino, jog darbai iki spalio mėnesio bus baigti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Janina parašė:

    Kažin kuriú metú spalio mėnesio?

  2. Vanda parašė:

    Reikėjo kreiptis į Bacevičių, tas nors būtų chalturščikus ant ausų pastatęs.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt