Lietuvos himnas suskambo ir ant Telšių rajono piliakalnių

Parašė:  2017-07-11

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – jau daugelį metų lygiai 21 valandą viso pasaulio lietuviai gieda Lietuvos Respublikos himną. Šiemet Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimo koordinavimo komisijos posėdyje priimtas sprendimas liepos 6 d. pakviesti visus pasaulio lietuvius sugiedoti „Tautišką giesmę“ ant 100 Lietuvos piliakalnių. Telšiškiai šią iniciatyvą taip pat palaikė.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos Eglės Macienės pasiteiravome, ant kurių piliakalnių himną giedoti ruošiasi telšiškiai. Sulaukėme atsakymo, kad himnas bus giedamas ant Šatrijos ir Sprūdės piliakalnių. Mūsų žiniomis, „Tautiška giesmė“ skambėjo gerokai plačiau – ir ant Insulos, ir ant Paunšvystės, ir ant Džiuginėnų, ir ant kitų piliakalnių. Deja, koordinuoti kultūros veiklą, matyt, ne šio skyriaus darbuotojų reikalas.
Ant Šatrijos piliakalnio susirinko itin gausus būrys žmonių. Sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, administracijos direktorius Saulius Urbonas, Luokės seniūnas Česlovas Ubartas.
„Lietos“ labdaros fondo steigėjų tarybos narys, skulptorius Gediminas Radzevičius pristatė projektą „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“. Jis šią skulptūrą ketina statyti Europos parke. Telšių rajono savivaldybės meras P. Kuizinas perėmė „Pasaulio lietuvių vienybės karūnos“ simbolinę krivūlę, bylojančią, kad Telšių rajono savivaldybė sutinka skleisti žinią apie šį projektą, iš Skuodo rajono savivaldybės.
Koncertavo Luokės seniūnijos folkloro ansamblis „Šatrija“, solistė Vaida Butautaitė, Latvijos Respublikos Saldus kultūros centro Brucenu folkloro grupė „Virza“.
Lygiai 21 val. visi susikibę už rankų sugiedojo Lietuvos himną.
Luokiškiai susirinkusiuosius pavaišino čia pat virtu šiupiniu.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt