„Lietuvos draudimo“ mokymuose telšiškiai atnaujino žinias, kaip išgelbėti gyvybę

Parašė:  2018-05-11

„Lietuvos draudimo“ Žemaitijos skyriaus patalpose (Kęstučio g. 1A, Telšiai) surengti pirmosios pagalbos mokymai. Tokia naudinga dovana savo klientams pasirūpino „Lietuvos draudimas“ kartu su Raudonuoju Kryžiumi.
Giedra AKAVICKIENĖ
Telšiuose jau įvyko 3 pamokos, kurias vedė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos instruktorė, suteikusi vertingų praktinių įgūdžių ir pasitikėjimo. Mokymuose gyventojai sužinojo ne tik kaip padėti nelaimės ištiktam žmogui, bet ir kaip savo veiksmais jam nepakenkti.
Praėjusią savaitę Telšiuose pirmosios pagalbos pamokas išklausiusi telšiškė Daina Eirošienė tikino, kad mokymai labai patiko ir yra labai naudingi. „Mokymo medžiaga buvo išdėstyta profesionaliai, ypač naudinga, kad buvo galima pasipraktikuoti. Sužinojau daug naudingos naujos informacijos. Esu labai dėkinga už suteiktą galimybę dalyvauti kursuose, kuriuos tikrai parekomenduosiu ir kitiems“, – teigė D. Eirošienė.
Tokie mokymai specialiai organizuojami nedidelėms klausytojų grupėms, kad žmonės geriau įsisavintų žinias, praktiškai išbandytų gelbėjimo metodus. Todėl kiekvienas mokymų dalyvis išmoksta tinkamai reaguoti netikėtoje situacijoje ir žino, kaip padėti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus traumą, sustojus širdies veiklai ir kitais atvejais.
„Lietuvos draudimo“ Žemaitijos skyriaus darbuotojos sutartinai tvirtino, jog po pirmosios pagalbos kursų jaučiasi daug saugiau ir patikimiau tiek darbe, tiek gatvėje, tiek namuose. Jeigu klientą, praeivį ar šeimos narį ištiktų sveikatos bėda, žinotų, ką reikia daryti, kaip padėti ir išgelbėti gyvybę. Beje, Lietuvoje tokių laimingai pasibaigusių atvejų jau pasitaikė.
„Lietuvos draudimo“ darbuotojos sakė, kad ne visos prieš kursus mokėjo, kaip padėti žmogui užspringus, kaip teisingai atlikti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą. Pasitelkusios specialų manekeną, ilgokai treniravosi masažuodamos širdį ir darydamos dirbtinį kvėpavimą. „Patikėkite, tai nėra lengva“, – pažymėjo jos.
Kad daugiau negu pusei Lietuvos gyventojų trūksta pirmosios pagalbos įgūdžių, paaiškėjo apklausos metu. Norėdamas pakeisti šią situaciją, „Lietuvos draudimas“ visoje šalyje surengė programą „Aš galiu padėti“.
Pirmaisiais programos „Aš galiu padėti“ dalyviais tapo 900 bendrovės „Lietuvos draudimas“ darbuotojų.
„Gyvenime pasitaiko momentų, kai šalia esantiems žmonėms – šeimos nariams, draugams, kolegoms ar gatvėje sutiktam nepažįstamajam – skubiai prireikia medicininės pagalbos. Kartais tai būna gyvybės ir mirties klausimas. Todėl greitai reaguoti ir tinkamai veikti yra labai svarbu. Kuo daugiau žmonių mokės suteikti pirmąją pagalbą, tuo saugiau visi galėsime jaustis savo artimoje aplinkoje, darbe, gatvėje“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žemaitijos skyriaus vadovė Kristina Remeikienė.
Lietuvos miestuose ir miesteliuose bus surengta daugiau negu 150 mokymų. „Kiekvienas išgelbėtas žmogus, kiekviena išsaugota gyvybė yra pats svarbiausias programos „Aš galiu padėti“ pasiekimas“, – teigia K. Remeikienė.

   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt