Lietuvos artojų varžybose Telšių rajonas dalyvavo pirmą kartą. Skiočių ūkio artoją lydėjo sėkmė

Parašė:  2017-07-28

Liepos 12 dieną Kėdainių rajone buvo organizuojamos Lietuvos artojų varžybos. Dėl geriausio arimo meistro vardo kovojo 13 vyrų. Varžybose dalyvavo artojai iš Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Jurbarko, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Šalčininkų, Marijampolės ir Telšių rajonų.
Šios artojų varžybos organizuojamos jau 19 metų, tačiau tik šiais metais jose pirmą kartą dalyvavo Telšių rajono atstovai. Paraginta Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojos Angėlinos Keliauskienės, jėgas arimo varžybose išbandyti ryžosi Skiočių ūkio komanda iš Upynos. Pirmosios varžybos buvo sėkmingos – iškovota IV vieta. Kartu su laimėjimu ūkininkams kilo ir daug naujų idėjų: panašias varžybas ar arimo mokymus organizuoti mūsų rajone, burti ūkininkus.
Aurelija SERVIENĖ
Į varžybas Kėdainių rajone iš Skiočių ūkio vyko keturių žmonių komanda: ūkio šeimininkai – broliai Daivaras ir Žygimantas Skiočiai, ūkio darbuotojas Vytautas Kanapackis ir artojas Rolandas Usnys.
Savaitę prieš varžybas Skiočių ūkio valdose vyko intensyvus pasiruošimas – treniruotės. Patarimų ir laiko upyniškiams negailėjo LŽŪKT Telšių rajono konsultavimo biuro darbuotojas Antanas Mažeika. Į varžybas Skiočiai vežėsi savo techniką, specialioje priekaboje gabeno traktorių bei keturių korpusų vartomą plūgą.
Varžybos Kėdainių rajone truko dvi dienas: pirmoji buvo skirta treniruotėms, antroji – geriausiems artojams nustatyti.
Lietuvos ūkininkų sąjungos vadovas Jonas Talmantas, tardamas sveikinimo žodį artojams ir svečiams, juokavo, kad kiekvienais metais prieš Lietuvos artojų varžybas keliauja į bažnyčią paprašyti gero oro artojams. Geri norai virto realybe – neiškrito nė lašelis lietaus.
Artojams tiesių vagų linkėjo LR ŽŪM Augalininkystės skyriaus vadovas V. Ašmonas, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius J. Sviderskis, ASU rektorius A. Maziliauskas, LAMMC Žemdirbystės instituto direktorius A. Brazauskas, Lietuvos artojų asociacijos prezidentas A. Malinauskas.
Renginio šeimininkas Konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis pabrėžė klasikinio žemės dirbimo svarbą.
Artojai varžybose varžėsi tradicinių ir vartomų plūgų grupėse. Pastarojoje grupėje arė septyni artojai, tarp jų – ir upyniškis R. Usnys. Džiugu, jog jam pavyko iškovoti garbingą IV vietą.
D. Skiotys džiaugėsi, jog būtent jų ūkis atstovavo Telšių rajonui arimo varžybose, ir tuo pačiu stebėjosi, kodėl tiek metų neatsiranda mūsų kraštiečių, norinčių išbandyti jėgas. Kartu gyrė ir savo ūkio artoją R. Usnį, mat šios varžybos itin tiko jo charakteriui: „Čia turi išlikti itin ramus, kitaip tiesios vagos neišarsi.“
Skiočių ūkio komanda džiaugiasi ir dėkoja rėmėjams, be kurių į varžybas nebūtų išvykusi: Telšių rajono savivaldybei, UAB „Ežerūna“, UAB „DOJUS agro“, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Telšių rajono konsultavimo biurui.
Varžybų nugalėtojai kitais metais dalyvaus Pasaulio artojų varžybose, kurios bus organizuojamos Vokietijoje. O 2022 m. Pasaulio artojų varžybos jau yra planuojamos Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt