Lėšos sportui: interesų konfliktas, varguoliška parama ar viskas taip, kaip turi būti

Parašė:  2018-05-11

Telšių rajono savivaldybės taryba praėjusiame posėdyje patvirtino Sporto tarybos 2017 m. veiklos ataskaitą. Tačiau prieš priimant sprendimą Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius suabejojo, ar lėšos, skirtos rajono sportininkams, pernai buvo dalintos sąžiningai. Mat du trečdalius visų lėšų pasiėmė vienaip ar kitaip su Sporto tarybos nariais susiję sporto klubai. Pats Sporto tarybos pirmininkas Valdas Zykas posėdžio metu sakė, jog lėšos buvo išdalintos teisingai, o tokie A. Bacevičiaus kabinėjimaisi yra nelogiški.
Antanas NEKRAŠIUS
Ataskaita
Per 2017 m. Telšių rajono savivaldybės Sporto taryba surengė 25 posėdžius. Posėdžiuose svarstytos Telšių rajono sporto įstaigų ir organizacijų projektų paraiškos, aptarti įvairių sporto renginių organizavimo ir vykdymo, infrastruktūros gerinimo Telšių rajone klausimai.
Praėjusiais metais Telšių rajono savivaldybės biudžete patvirtinti 93 tūkst. Eur Telšių rajono sporto įstaigų ir organizacijų veiklos projektams įgyvendinti. Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriui buvo pateikta 41 projekto paraiška. Sporto taryba Telšių rajono savivaldybės Ekspertų komisijai rekomendavo finansavimą skirti 37 sporto įstaigų ir organizacijų veiklos projektams įgyvendinti pagal 3 vertinimo kriterijus: Lietuvos čempionatai ir pirmenybės; Tarptautiniai, šalies bei kiti rajone vykdomi kūno kultūros ir sporto renginiai; Pasaulio, Europos čempionatai, sporto draugijų žaidynės.
Daugiausiai lėšų skirta VšĮ „Krepšinio centras“ – 31 650 Eur, VšĮ „Telšių futbolo ateitis“ – 28 000 Eur, Telšių sporto ir rekreacijos centrui – 6 000 Eur, Telšių rajono seniūnijų sporto klubams – 5 900 Eur.
Sporto klubai ir įstaigos surengė 322 varžybas, dalyvavo 9 070 sportininkų, organizavo 102 sporto visiems renginius, dalyvavo 5 968 sporto mėgėjai, vykdė 4 stovyklas, dalyvavo 662 sportininkai. Per 2017 m. laikotarpį parengtas 1 Olimpinės rinktinės kandidatas, 3 Nacionalinės, 4 jaunimo ir 4 jaunių rinktinės nariai.
Telšių sporto ir rekreacijos centras vykdė 47 varžybas, dalyvavo 2 011 sportininkų, organizavo 13 sporto visiems renginių, dalyvavo 800 sportininkų.
Telšių apskrities sunkiosios atletikos klubo „Gintarinė saulė“ atstovas, Lietuvos čempionato nugalėtojas Deividas Jucius dalyvavo Pasaulio vyrų sunkiosios atletikos čempionate JAV ir užėmė 19 vietą; šachmatų klubo „Žaibas“ narė Simona Kiseleva tapo Lietuvos moterų šachmatų čempione; asociacijos „Bolids“ automobilių sporto komanda nugalėjo Lietuvos čempionate.
2017 m. Lietuvos jaunių ir vilčių žaidynių III grupėje Telšių sportininkai kompleksinėje įskaitoje pelnė V vietą. Sėkmingai Lietuvos futbolo federacijos I lygos pirmenybėse ir Nacionalinėje krepšinio lygoje rungtyniavo „Džiugo“ ir „Telšių“ komandos.
Du trečdalius lėšų Sporto tarybos nariai pasidalijo tarpusavyje?
„Sporto taryba 2017 m. paskirstė 93 tūkst. Eur Telšių rajono sporto įstaigų ir organizacijų veiklos projektams įgyvendinti. Tačiau jūsų, dalintojų, klubai gavo didžiausią lėšų dalį, – Tarybos posėdžio metu į V. Zyką kreipėsi Tarybos narys A. Bacevičius, – Sporto tarybos nariai: Martynas Armalis, Vidas Kolesinskis, Bronislovas Šiaudkulis, Modestas Šimkus, Valdas Zykas. Jų klubai, jeigu ne jų, tai artimųjų, gavo du trečdalius visų rajono sportui skirtų lėšų. Ar neatrodo keista: patys svarsto, patys dalina, pačių klubai gauna. Ar nebuvo interesų konflikto?“
Anot V. Zyko, pinigai sportui buvo išdalinti teisingai, jokių interesų konfliktų nebuvo. „Jūs konkrečiai pasakykite, kuris klubas netinka? Pavyzdžiui, krepšinio klubo biudžetas – 90 tūkst. Eur. Savivaldybė pernai skyrė apie 30 tūkst. Eur. Likusius 60 tūkst. Eur verslininkai patys susirinko, – į A. Bacevičiaus priekaištus atsakė Sporto tarybos pirmininkas. – Jūs geriau padėkotumėte verslininkams už tai, kad remia sportą… Dabar kažkoks nelogiškas kabinėjimasis. Asmeniškai dėl manęs – VšĮ „Telšių bokso mokykla“ (direktorius V. Zykas, – red.) pernai gavo 2 200 Eur, kada analogiškas klubas Kėdainiuose gauna 18 tūkst. Eur.“
V. Zyko teigimu, pagal pernai pateiktas paraiškas biudžeto lėšų poreikis sporto projektams įgyvendinti sudarė 213 tūkst. Eur. Tačiau Savivaldybė skyrė tik 93 proc. Esą Sporto taryba tuos pinigus išdalijo labai skaidriai. O sportininkai, kurių projektai nebuvo patenkinti, gali ateiti į Sporto tarybą ir juos pakartotinai ginti.
Tačiau A. Bacevičius nenusileido. Politikas abejojo, ar racionalu buvo iš pernai Savivaldybės skirtų 93 tūkst. Eur visų Telšių rajono sporto įstaigų ir organizacijų veiklos projektams įgyvendinti lėšų VšĮ „Krepšinio centras“ skirti net 31,6 tūkst. Eur. „Krepšinio klubas – tai 12-ka sportininkų, kurie gavo trečdalį visų rajono sportui skirtų lėšų, – kalbėjo Tarybos narys. – Juolab kad ir krepšinio lygis pas mus nėra aukštas. Turime kitų sporto šakų, kurių pasiekimai ženkliai didesni. Tačiau jiems tokio finansavimo niekas neskyrė.“
Į šiuos politiko pastebėjimus V. Zykas atsakė, jog tiek krepšinis, kuriam pernai buvo skirta 31,6 tūkst. Eur, tiek futbolas, kuriam teko 28 tūkst. Eur, turi prestižines komandas.
Diskusijas ėmė raminti kiti Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai. Remigijus Juška sakė, jog domėjosi, kaip yra skirstomos lėšos sportui (būtų keista, jei to nebūtų daręs, nes R. Juška yra vienas iš Sporto tarybos narių) – tai daroma labai demokratiškai. O kad vieni klubai tuos pinigus gauna, o kiti ne – reiškia, jog pirmieji yra aktyvesni.
Jam antrino ir kiti Tarybos nariai. Esą, palyginti su kitų šalies rajonų teikiama parama sportui, Telšių atrodo varguoliškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Nu jo parašė:

    Ko tas gaidys bacevicius visur lenda kur nenusimano apie sporta

  2. More parašė:

    Verslininkas yra galetu paremti sporta

  3. niekadėjai parašė:

    Sau pinigėlius išsidalino, pats sportuoju. Tiek krepšinis,tiek boksas man yra pažystamas gana gerai, bet nereiškia , kad jie turėtų susigrobti visus pinigus.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt