Laimingi dėl savo sprendimo

Parašė:  2018-05-15

Gegužės 15-ąją minima Šeimos diena. Tokia proga norisi kalbėti apie visas gražias šeimas, bet labai svarbu pasidžiaugti ir globėjų bei įtėvių šeimomis.
Nuo šių metų pradžios tokiam žingsniui – globoti vaikelį – ryžosi telšiškiai Aurelija ir Laimonas. Jų šeimoje jau krykštauja mažylis Deimantas. O telšiškės Linutės šeimoje, be trijų biologinių jos vaikų, meilės užtenka ir trims globotiniams.
Aurelija SERVIENĖ
Visą laiką skiria vaikams
Linutė kartu su vyru globoti vaikus ėmėsi prieš 1,5 metų. Jos šeimą tada papildė trys globotiniai: Gabija (16 m.), Justas (6 m.), Kristina (3 m.).
„Nors su vyru abu turėjome tris savo vaikus, tačiau du iš jų anksti paliko namus – išvyko mokytis. Likau namie su vienu vaiku, pradžioje džiaugiausi, bet bėgant laikui, kažko ėmė trūkti. Priėmėme sprendimą globoti vieną vaiką.
Lankiau globėjų kursus, ir taip mūsų namuose apsigyveno mažoji Kristina“, – pasakojo moteris.
Globėja puikiai pamena tą dieną, kai po paskutiniojo teismo nuosprendžio parsivežė mergaitę namo. „Kai jau žinojau, kad Kristina keliaus pas mus namo, kaip tik tądien man paskambino tarpininkė ir pasakė, kad darželyje yra ketverių metų berniukas. Paklausė, ar negalėčiau jo laikinai paimti. Taip ir nutiko: parsivežiau ne tik Kristiną, bet ir Justą. Jau kitą dieną sužinojome, jog pastarasis turi šešiolikmetę sesę. Po keleto mėnesių ir ji apsigyveno mūsų šeimoje. Taip visi susikomplektavome, gražiai susigyvenome, rodos, kitaip ir būti negalėjo“, – atvirai kalbėjo pašnekovė.
Nuo sausio 1 dienos Telšių rajono savivaldybė šeimai, globojančiai nuo trijų vaikų, moka atlyginimą. Ši naujiena Linutę labai pradžiugino: „Mano namuose – keturi vaikai. Aš neinu į darbą, todėl visą laiką galiu skirti tik jiems. Galiu kiekvieną išklausyti, paguosti, mes labai daug bendraujame. O ir nauja tvarka – didžiulė paskata: visos socialinės garantijos, darbo stažas. Dėkinga esu už šiuos pokyčius.“
Meilė iš pirmo žvilgsnio
Telšiškių Aurelijos ir Laimono šeimoje nuo vasario mėnesio auga mažylis Deimantas (8 mėn.). Sutuoktiniai – nuolatiniai vaikučio globėjai, tačiau jau svarsto apie galimybę įsivaikinti Deimantą.
Šeima tikino savo vaikų susilaukti negalėjusi, todėl paraginta GIMK specialistų ryžosi lankyti globėjų kursus ir tuo šiandien labai džiaugiasi. Aišku, pradžioje trūko ryžto žengti pirmą žingsnį, bet dabar į praeitį pora jau nebesižvalgo, džiaugiasi vaikučiu ir kuria ateities planus. Procesas tikrai nėra sudėtingas, kaip visuomenėje atrodo, svarbu pasiryžti.
„Viskas įvyko per pusmetį, pradėjome lankyti globėjų kursus. Po išvados parengimo VTAS specialistai labai greitai pasikvietė pokalbio, kurio metu informavo, jog Vilniuje yra tinkamo amžiaus kūdikis, kuriam reikalinga globa. Nuvykome į Vilnių susipažinti su mažyliu, kuris gyveno pas laikinus globėjus. Tai buvo pirmasis pasiūlytas globoti vaikas. Taip ir atradome savo Deimantą. Vyras pirmasis paėmė jį į rankas, abu tada susižvalgėme, pajutome ryšį. O jau antrojo susitikimo metu vaiką parsivežėme namo. Nebuvo nė vienos abejonės, nė vieno klaustuko – kaip sakoma, meilė iš pirmo žvilgsnio. Esame labai laimingi savo sprendimu, kuris pakeitė mūsų gyvenimą“, – prisipažino Aurelija.
Globėjams keistas atrodo aplinkinių žmonių požiūris į vaiką globojančią šeimą. „Dauguma mums tik kartoja, kokie mes esame geri, tačiau reikėtų žinoti tai, kokie mes su vyru esame laimingi, kad turime mažylį. Taigi, jis padarė mus laimingus. Kad mes darome kažkokį gerą darbą, apie tai niekada nesusimąstėme. Deimantas atnešė džiaugsmą į mūsų gyvenimą, padarė jį pilnavertį. Tikriausiai kai turi savo vaikų, apie tai niekada nesusimąstai“, – kalbėjo moteris.
Kursai ir mokymai
Vaiko teisių apsaugos skyriaus socialiniai partneriai viešoji įstaiga ,,Soneima“ organizuoja įvadinius globėjų / įtėvių mokymus būsimiems globėjams / įtėviams bei tęstinius mokymus globėjams / įtėviams, teikia jiems konsultavimo paslaugas. VšĮ „Soneima“ dirba atestuotos specialistės: Dovilė Gulbinaitė, Vaida Koverienė, Jurga Venclovienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar esate patenkinti Telšių rajono savivaldybės tarybos rinkimų rezultatais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt