Kūrybinis projektas – draugystės ir bendradarbiavimo patirtis

Parašė:  2019-04-16

Telšių Žemaitės gimnazijos vokiečių ir rusų kalbų mokytoja Daliutė Dambrauskienė dar 2015 m. inicijavo kūrybinės partnerystės projektą, kuris tęsėsi 4 metus. Taip, pasak mokytojos, ugdomas mokinių gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti, kartu didinant užsienio kalbų mokymosi motyvaciją, kūrybiškai ugdant komunikacinius užsienio kalbos gebėjimus.
Aurelija SERVIENĖ
Sėkmingas projekto startas
Mokytoja puikiai pamena pirmąjį šio projekto etapą, kuris vyko Žemaitės gimnazijoje, – regioninį rusų kalbos praktinį užsiėmimą „Rusų kalbos mokymosi motyvacijos skatinimas per komandinį kūrybinį darbą“.
„Šį renginį organizavome kartu su „Džiugo“ gimnazijos vokiečių ir rusų kalbų mokytoja Regina Vidrinskiene. Renginyje, kuris buvo organizuotas kaip LIK-as, dalyvavo trys miesto gimnazijos ir svečiai iš Mažeikių M. Račkausko gimnazijos. Komandos turėjo atlikti įvairias kūrybines užduotis: pristatyti savo komandą, sukurti savo mokyklos reklamą, buvo muzikinė pasaka – reikėjo sukurti pasakos pabaigą ir ją suvaidinti, viktorina „Taip ir ne“, – pasakojo D. Dambrauskienė.
Vėliau vyko II etapas. Šiuo projektu pavyko sudominti Klaipėdos miesto Vytauto Didžiojo ir „Vėtrungės“ gimnazijų koleges, kurios labai stebėjosi ir džiaugėsi šia idėja bei noriai įsijungė į projektą.
Jubiliejiniai metai
Praėjusieji metai Žemaitės gimnazijai buvo ypač įsimintini – bendruomenė šventė 100 metų jubiliejų. Įprasminant jubiliejinius metus, buvo surengta šventė trimis kalbomis: anglų, rusų, vokiečių.
Džiugu, jog prie šio renginio įgyvendinimo idėjomis ir nuoširdžiu darbu prisijungė D. Dambrauskienės kolegė anglų kalbos mokytoja Rasa Blaževičienė.
Renginyje tąkart varžėsi gimnazistų komandos iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo ir „Vėtrungės“, Mažeikių M. Račkausko, Telšių „Džiugo“ ir Žemaitės gimnazijų. Renginį trimis kalbomis vedė Elijus Intas (anglų k.), Audrius Stankus (rusų k.) ir Lukas Barčiauskis (vokiečių k.). Įveikusi tris etapus, pergalę šventė kūrybiškiausia Žemaitės gimnazijos mokinių komanda.
Finalinis konkurso etapas vyko Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje. Renginio metu mokiniai pasitikrino žinias apie šventes, įdomiai ir kūrybiškai pristatė pasirinktą šventę. Paskutinė kūrybinė užduotis buvo filmo įgarsinimas. Tai, pasak D. Dambrauskienės, buvo pati kūrybiškiausia ir linksmiausia renginio dalis, kuri nepaliko abejingų salėje. Ši užduotis Žemaitės gimnazijos komandai atnešė pergalę.
Projekto išskirtinumas
Mokinių nuomone, pats projektas ir paruoštos užduotys buvo įdomūs, vertė susimąstyti ir gerai viską apgalvoti, išreikšti fantaziją, praplėsti kūrybinį mąstymą. Ne paslaptis, kad rusiškai kalbėti – jau ne taip paprasta kaip angliškai. Bet gimnazistai puikiai susidorojo su visais iššūkiais – rado ne tik žodžių, bet ir kitų saviraiškos būdų.
Į pasiruošimą buvo įtraukti kitų dalykų mokytojai ir mokiniai, kurie savo darbais padėjo sukurti ne tik šventinę atmosferą, bet ir jaukumą, estetinį vaizdą ir gerą nuotaiką. Mokytoja D. Dambrauskienė džiaugiasi savo kolegomis, kurie visada noriai ir kūrybiškai prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo. Tai – dailės mokytoja Regina Nostienė, technologijų mokytojas Kazys Streckis, muzikos mokytojai Gintaras Vaitkaitis ir Aušra Šlajienė.
Dailės ir technologijų mokytojos Reginos Nostienės ir jos gimnazistų sukurti darbeliai puošė ne tik interjerą – jų rankomis sukurti prizai džiugino komandas išradingumu, kūrybiškumu ir išmone (simboliniai paukščiai, saldainių medžiai, Telšių simbolis – meškutė ir t. t.).
Mokytoja gerų žodžių negaili šauniai mokinių komandai: Urtei Žukauskaitei (4a kl.) – visų 4 etapų dalyvei, puikiai artistei, išraiškingai ir sumaniai; Ivetai Galminaitei (4b kl.) – 3 etapų dalyvei, drąsiai ir labai linksmai komandos narei; Livijai Vilkaitei (2b kl.) – 2 etapų dalyvei, komandos „smegenims“, darbščiai ir sumaniai merginai; Lukui Girdvainiui (2b kl.) – 2 etapų dalyviui, protingam ir apsiskaičiusiam dalyviui; šiais metais įsijungusiems Martynai Šiurkutei (2b kl.) ir Vincui Janušui (1b kl.), puikiai įsiliejusiems į komandos darbą. Nepamirštami ir ankstesni komandos dalyviai, jų įsimintini vaidmenys: Audrius Stankus (Šūrikas), Elijus Petrulis (Čarlis Čaplinas). Už suteiktą galimybę dalyvauti projekte ir taip tobulinti užsienio kalbą mokiniai dėkojo mokytojai ir vertino tai kaip didžiulę patirtį, kūrybiškumo skatinimą, išlaisvėjimą.
4 metai – per 100 dalyvių
Žemaitės gimnazijos komandą visus ketverius metus lydėjo sėkmė. Ji 2 kartus tapo nugalėtoja ir 2 kartus – II vietos laimėtoja. Visi komandos nariai, o jų per 4 metus buvo daugiau nei 100, didžiuojasi savo atliktu darbu, džiaugiasi nauja patirtimi ir įgytais bendravimo įgūdžiais. Mano, kad šio projekto metu reprezentuotos Telšių Žemaitės gimnazijos vardo ir jos mokinių dar ilgai niekas nepamirš!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt