Kūryba skatina pažinti

Parašė:  2018-11-09

„Kūryba man suteikia džiaugsmo!“ – sakė neseniai 15-ąjį gimtadienį atšventęs Telšių „Džiugo“ gimnazijos 9 klasės mokinys Lukas Diulaj.
Nuo pat mažumės Lukas mėgo kurti įvairius nuotykių tekstus. Jo šeimoje nuolat buvo įkvepiančių kūrybai žmonių: mama, močiutė, senelis, sesė – visi mėgo piešti, kurti dainų, eilėraščių tekstus, dainų melodijas, groti. Augdamas drauge su sekamomis pasakomis, vaikas pats imdavo jas kurti. Todėl dar būdamas vos kelerių metų, Lukas prašydavo šeimos narių, kad jie visi klausytųsi jo pasakojimų apie gamtą, įvairių miško žvėrelių nuotykius. Berniukas niekada nekartodavo jau girdėtų ar žinomų pasakų. Viską sugalvodavo pats, todėl viskas būdavo nauja ir nežinoma. Jam suteikdavo didelį džiaugsmą, jei šeimos nariai įdėmiai klausydavosi ar kai jo pasakų juokingi momentai sukeldavo visiems šypsenų ir juoko. Visiems būdavo smagu.
Vaikas augo, drauge augo ir tekstų turinys. Pasakos darėsi įdomesnės, rimtesnės, jose vis labiau buvo galima aptikti pamokymų, gilesnės prasmės perliukų. Dalis jo pasakų nugulė į knygą „Žuvėdra ir laivas“ (Telšiai, 2018 m.), kuri yra papuošta jo asmeninio gyvenimo nuotraukų fragmentais. Prasidėjus paauglystės tarpsniui, pasakų kūrimas baigėsi, bet prasidėjo kitokios kūrybos laikotarpis.
Lukas už savo kūrybą yra išrinktas ir apdovanotas garbės raštu kaip „Kūrybiškiausias III klasės mokinys“. 2016 m. jis apdovanotas padėka už dalyvavimą kalbos žinovų varžytuvėse, Telšių rajono savivaldybės padėkos raštu ir premija už dalyvavimą Telšių apskrities jaunimo literatūrinių kūrinių konkurse „Septintoji kalva“ ir kitais padėkos ir garbės raštais.
Jo kūryba ir išleista knyga – puikus pavyzdys kitiems jauniems žmonėms turėti svajonę, atrasti save kūryboje ir puoselėti džiaugsmą gyvenimui. Lukas turi nemažai apdovanojimų ir yra aktyvus istorijos žinovų konkursų dalyvis ir nugalėtojas. Kadangi istorija nuo mažens buvo ir yra jo patraukliausias mokslas ir sritis, kuria jis ypač domisi ir gilinasi, tai ir kūryba šiuo metu yra labiau susijusi su istorine tematika. Tik nebe pasakos, o pasakojimai, legendos, istorinių nuotykių aprašymai. Bet visa tai šiuo metu tik guli jo stalčiuose. Kaip jis pats sako, „viską reikia taisyti, tvarkyti, užbaigti…“ Tikriausiai anksčiau ar vėliau viskas bus užbaigta ir vėl bus galima klajoti šio puikaus jauno kuriančio žmogaus fantazijų ir minčių, kūrybinių kelių ir takelių labirintais…
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt