Kuriozinis sprendimas: gyventojai prašė vieno, gavo kita

Parašė:  2019-03-22

Telšių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija dar visai neseniai – pernai – blizgėjo rajono laikraščių antraštėse. Unikalusis Sedos gatvės žymėjimas tąsyk papiktino ne vieną telšiškį. Tačiau šį kartą nekalbėsime apie pakilimo ir nusileidimo takus, išbraižytus vienoje iš pagrindinių miesto gatvių.
Praėjusių metų pabaigoje dešimtys telšiškių kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės tarybos narį Algirdą Bacevičių su prašymu, kad Plungės gatvės atkarpoje (nuo rusų kapinių iki autobusų stoties) būtų įrengti greičio mažinimo kalneliai. Šis parašė raštą Saugaus eismo komisijai. Vasario pabaigoje susirinkusi komisija apsvarstė iš A. Bacevičiaus gautą dokumentą ir… nutarė „gulinčius policininkus“ įrengti ties įvažiavimu į „Draugystės“ sodus ir buvusia dujų kontora.
Antanas NEKRAŠIUS
2018 m. lapkričio mėnesį Telšių rajono savivaldybės tarybos narys A. Bacevičius iš Telšių miesto Plungės gatvės gyventojų sulaukė rašto, kuriame telšiškiai teigė, kad susidūrė su eismo saugumo problemomis Plungės gatvės atkarpoje nuo rusų kapinių iki autobusų stoties. Anot gyventojų, nors minimoje gatvėje ir yra pastatytas kelio ženklas, ribojantis greitį iki 40 km per valandą, tačiau dažnu atveju jame nurodyto greičio yra nesilaikoma. „Greitis čia viršijamas gana ženkliai, todėl mes, gyventojai, negalime saugiai nuvykti į darbą, vaikų išleisti į mokyklą bei ramiai gyventi žinodami, kad bet kuriuo momentu gali įvykti skaudus įvykis. Todėl prašome įrengti greitį ribojančius kalnelius“, – rašo gyventojai.
Gavęs iš gyventojų raštą, A. Bacevičius jį peradresavo Saugaus eismo komisijai ir nuo savęs pridūrė, jog kreipėsi į kelių policiją, kad dažniau kontroliuotų vairuotojų greitį. Esą policijos pareigūnai keletą nedrausmingų vairuotojų nubaudė, tačiau tai problemos neišsprendė. Tarybos narys paprašė Saugaus eismo komisijos įvertinti gyventojų rašte išdėstytas pastabas ir inicijuoti greičio ribojimą užtikrinančių įrenginių sumontavimą Plungės gatvėje.
Po bemaž trijų mėnesių – vasario 22 d. – susirinkusi Saugaus eismo komisija, apsvarsčiusi gautą raštą, nusprendė kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją su prašymu apsvarstyti ir pagal galimybes įrengti trapecines pėsčiųjų perėjas prie įvažiavimo į „Draugystės“ sodus ir prie UAB „Telšių sveikata“ (buvusi dujų kontora) tarp autobusų sustojimų ant kalno ir iš karto už Alyvų g. sankryžos.
Kodėl buvo priimtas sprendimas imtis saugumo priemonių kitame gatvės gale, negu prašė gyventojai? „Tarybos nario skunde nebuvo įvardintos probleminės Plungės gatvės vietos, – „Telšių ŽINIOMS“ atsakė Saugaus eismo komisijos pirmininkas Rimantas Žebrauskas. – Be to, minima gatvė priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, o ne Savivaldybei. Anksčiau, kada tie keliai priklausė VĮ „Telšių regiono keliai“, būdavo lengviau susitarti dėl saugumo priemonių taikymo. O dabar mes tik išsiuntėme pageidavimus, į kuriuos greičiausiai Kelių direkcija mums atsakys: „Įtrauksime į 2020–2021 m. darbų planą.“
Nors R. Žebrauskas ir nemelavo sakydamas, jog A. Bacevičius savo rašte nenurodė „probleminių Plungės gatvės vietų“, bet nutylėjo, o gal nematė, gal neskaitė, jog prie Tarybos nario rašto komisijai buvo prisegtas Plungės gyventojų prašymas su visais jų parašais. Šiame rašte aiškiai išdėstyta telšiškių pozicija: eismo saugumo problemos yra Plungės g., atkarpoje nuo rusų kapinių iki autobusų stoties, – prašome spręsti. „Jeigu prašymo autorius (A. Bacevičius, – red.) papildys savo raštą jūsų įvardintomis detalėmis – mes į jas atsižvelgsime ir persiųsime Kelių direkcijai“, – teigė Saugaus eismo komisijos pirmininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Vilija parašė:

  ar nauja valdzia taip pat spres iskilusias probemas Pribrendo Telsiuose reikalas,kad reikia visus pakeist,gal tada bus tvarka,ar kas rupinasi ir ka daro,kad pritraukt nauju investiciju,kad butu darbu zmonems!!!!!!

 2. 2+2=5 parašė:

  Bukas ir bukesnis

 3. Skaitytoja parašė:

  Gal ne „Plungės gyventojai“, o tik Plungės gatvės, aaa?

 4. iš šono žiūrint parašė:

  toks įspūdis kad saugaus eismo komisija tyčia daro atbulai. savo durnumu nori save pranokti ir tuo visus nustebinti

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Telšių „Telšiai“ naują NKL sezoną pradėjo pergalėmis (0)

Krepšinio klubas „Telšiai“ naują Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėjo skindamas pergales. Namuose spalio 3 d. […]

2019-08-27
SUPER FIESTA (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kiek metų skaitote „Telšių ŽINIAS“?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt