Kultūrinis bendradarbiavimas

Parašė:  2012-10-29
„Dar šių metų vasario mėnesį Telšiuose lankėsi Šiaulių Povilo Višinskio apskrities viešosios bibliotekos Amerikos skaityklos koordinatorė Roma Baristaitė. Ji Žemaitės dramos teatro salėje pristatė šios skaityklos veiklą ir rekomendavo JAV ambasados po Lietuvą keliaujančią JAV–Lietuvos diplomatinių santykių 20-mečiui skirtą parodą pasikviesti į Telšius“, – kalbėjo Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė.

Ir štai spalio mėnesį Telšiuose lankėsi JAV kultūros atašė Lietuvoje Nina Murray ir JAV viešųjų ryšių koordinatorius Europos šalims Brian Beckmann, kuris darbą Lietuvoje pradėjo vizitu į Žemaitijos sostinę. Svečiai pristatė JAV–Lietuvos diplomatinių santykių 20-mečiui skirtą ir šiuo metu Žemaitijos kolegijos Telšių fakultete eksponuojamą parodą. Ši paroda vėliau keliaus pas fakulteto socialinius partnerius – į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką.
Kaip pažymėjo JAV kultūros atašė N. Murray, parodoje galima susipažinti su JAV ir Lietuvos bendradarbiavimą šiuo laikotarpiu atspindinčiais dokumentais ir nuotraukomis, surinktais ne tik iš oficialių, bet ir privačių asmenų archyvų. Kitas šio užsienio svečių vizito tikslas – į tarptautinį kultūrinį bendradarbiavimą įtraukti ne tik didžiųjų šalies miestų visuomenę. Todėl parodos atidarymo renginyje aptarti JAV nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo bei bendrų projektų įgyvendinimo su Telšių kultūros ir švietimo įstaigomis, tarp jų ir Žemaitijos kolegijos Telšių fakultetu, klausimai.
Susitikime prisiminimais apie pirmąjį kultūrinį vizitą į JAV dar 1998 metais dalijosi Telšių fakulteto dėstytoja Julija Kneitienė.
Muzikos pedagogikos studentai, vadovaujami dėstytojos Jurgitos Antanaitienės, svečiams ir gausiai į parodos atidarymą susirinkusiam fakulteto studentų būriui atliko keletą lietuvių liaudies dainų.
Telšių fakulteto dekanė Janina Reinienė pasidžiaugė svečių atvežta paroda ir išreiškė viltį, jog tai pirmasis, bet ne paskutinis kultūrinio bendradarbiavimo žingsnis, atversiantis platesnes galimybes Žemaitijos kolegijos Telšių fakulteto muzikos pedagogikos bei kultūrinės veiklos vadybos studentams įsilieti į tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo sritį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt