Kraštiečių šventė Viešvėnuose

Parašė:  2012-09-17
Rugsėjo 9 d. į Viešvėnus sugrįžti paragino trečią kartą surengta kraštiečių šventė „Kur gimėm, kur augom…“ Šventinį sekmadienį pagerbti žymūs šio krašto žmonės. Padėkos raštais apdovanoti geradariai, prisidėję prie Viešvėnų Švč. Trejybės bažnyčios atnaujinimo.

Šventinį sekmadienį trečią kartą surengta kraštiečių šventė sulaukė itin gausaus būrio esamų ir buvusių Viešvėnų gyventojų. Nuo ankstyvo ryto miestelio seniūnijos kiemelyje veikė tautodailininkų ir amatininkų mugė. Mažieji renginio dalyviai taip pat nebuvo pamiršti – jiems padovanota puokštė įvairiausių atrakcijų ir pramogų.
Saulėtą popietę Viešvėnų Švč. Trejybės bažnyčioje vyko Švč. Mergelės Marijos atlaidai. Šv. Mišias aukojo parapijos klebonas Viktoras Daujotis.
Pasimeldę Dievo namuose ir pasigrožėję restauruota miestelio bažnyčia, šventiškai nusiteikę viešvėniškiai rinkosi į kultūros centro salę. Čia skambėjo sveikinimai ir padėkos žodžiai, parodyta koncertinė programa.
Viešvėnų kultūros namuose veikė šio krašto meno puoselėtojų darbų paroda. Birutė ir Adomas Praspaliauskiai eksponavo dirbinius iš medžio ir nertus kilimus. Susirinkusiųjų dėmesį prikaustė Birutės Pocienės, Birutės Stancelienės, Violetos Jogminienės ir Birutės Kačinskienės išsiuvinėti, kriauklėmis ir plastilino lipdiniais papuošti paveikslai, Lino Pociaus dekoratyvinė kaimo trobelė.
Praėjusiais metais Viešvėnuose buvo pristatyta kraštiečių Garbės knyga – įrodymas ateinančioms kartoms, kiek žymių žmonių esti gyvenvietėje. Šiemet knygoje buvo įsegtos dviejų naujų narių – Telšių r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos Danutės Mažeikienės ir atgal į gimtuosius Viešvėnus sugrįžusio ir sėkmingai ūkininkaujančio Benjamino Lukošiaus – biografijos su nuotraukomis. „Gyvenimas – kova, kurioje linkiu nepalūžti, o užklupus negandoms, atrasti jėgų pakilti ir kitą pakelti. Eikite gerų darbų, minčių ir idėjų link“, – gražių žodžių nestokojo kraštietė D. Mažeikienė. B. Lukošius, kurį laiką gyvenęs toli nuo tėviškės, įvardijo jos svarbą. „Sugrįžimas į gimtuosius namus po ilgo laiko tarpo prilygsta pirmojo pasimatymo jauduliui“, – juokavo vyras.
Mintimis apie meilę tėviškei, jos indėlį į mūsų visų gyvenimus dalijosi renginio vedėjos Viešvėnų kultūros centro direktorė Rasa Vaičkutė ir meno vadovė Valda Valužienė. Pirmasis į šventę „Kur gimėm, kur augom…“ susirinkusiuosius pasveikino, miestelio grožį puoselėjančiais ir jo vardą garsinančiais žmonėmis pasidžiaugė šio krašto šeimininkas – Viešvėnų seniūnijos seniūnas Petras Varnelis. Viešvėniškiams sveikinimo žodžių tarti, bendruomenės vienybe, sutelktumu bei nuolat gražėjančia gyvenviete pasidžiaugti ir gerų tarpusavio santykių bei darbų tęstinumo palinkėti atvyko LR Seimo narys Valentinas Bukauskas ir Telšių r. savivaldybės meras Vytautas Kleiva.
Šventėje skambių plojimų negailėti raginęs parapijos klebonas V. Daujotis padėkos raštais apdovanojo gausų būrį kraštiečių, prisidėjusių prie Viešvėnų Švč. Trejybės bažnyčios atnaujinimo.
Renginį papuošė Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Viešvėnų filialo mišraus ansamblio (vad. V. Valužienė), Viešvėnų kaimo kapelos (vad. D. Lingienė) ir moterų vokalinio ansamblio (vad. V. Valužienė) atliekami kūriniai. Lyrinės muzikos bangą įnešė vaikinų grupė „Senjo“ (vad. D. Jurgutis). Šventei įgavus pagreitį, visi koncertinės programos dalyviai buvo pakviesti į sceną sudainuoti bendros giminių dainos „Kur gimėm, kur augom“.
Šventinį viešvėniškių renginį vainikavo raudonplaukės primadonos Nelly Paltinienės koncertas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt