Kraštiečių šventė Gadūnave

Parašė:  2018-06-08

Birželio 3 d. Gadūnave vyko tradicinė kraštiečių šventė, sujungusi miestelio 765 metų gimtadienį, Švč. Jėzaus širdies atlaidus, Devintines, Tėvo dieną, Garbės piliečio paskelbimą ir gražų bendruomenės susibūrimą draugėn. Šventės organizatorė – Gadūnavo seniūnija, renginio režisierė ir vedėja – kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Jakavičiutė, šventės globėjas – Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.
Seniūnijoje – dvi parodos
Šventė prasidėjo dviejų – fotografijų ir lėlių – parodų atidarymu Gadūnavo seniūnijoje. Fotografijų parodos autorė – Gražina Pagojienė, lėlių kūrėja – Stanislava Miliauskaitė-Žeknienė.
G. Pagojienės užfiksuotose akimirkose daug augmenijos, žiedų ir nuostabių vaizdų iš Gadūnavo apylinkių.
S. Miliauskaitės-Žeknienės lėlės – tarsi gyvi žmonės: merginos puikiai pasirėdžiusios, elegantiškos ponios, močiutė – su akiniais, diedukas – su trim plaukais…
Renginio režisierė A. Jakavičiutė sakė: „Šiandien Gadūnavo istorijos kryžkelėse susitiko dvi moterys, dvi kūrėjos, menininkės iš pašaukimo ir savo miesteliui jubiliejaus proga dovanoja ypatingą dovaną iš širdies į širdis“.
Padėką menininkėms išreiškė Gadūnavo seniūnė Inesa Kęsminienė.
Istorija
Šventiniai renginiai persikėlė į Gadūnavo Švč. Jėzaus širdies bažnyčią. Dalyvavo Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas. Svečiai džiaugėsi darnia bendruomene, žmonių meile gimtajam kraštui, turtinga jo istorija ir prasminga šiandiena.
Muzikinius kūrinius dovanojo Jokūbas Juškevičius ir Ernesta Dargužienė.
Šiais metais Gadūnavo miestelis ir jo apylinkės skaičiuoja 765-uosius metus, istorijos vingiuose – daug svarbių žmonių, nuveiktų darbų.
Gadūnavo istoriją pristatė Žemaičių muziejaus „Alka“ istorikė Janina Bucevičė. Turtingą šio krašto istoriją išspausdinsime artimiausiu metu.
Garbės pilietė
Gadūnavo seniūnija prieš keletą metų inicijavo šio krašto Garbės piliečio rinkimus ir šią gražią tradiciją tęsia.
Šių metų Garbės pilietę pristatė Gadūnavo seniūnė I. Kęsminienė.
Tai – Zofija Milkontaitė-Lingienė. Ji gimė 1946 m. birželio 3 d. Sarakų II kaime. Aleksandros ir Jono Milkontų šeimoje Zofija augo su vyresniu broliu ir seserimi. Mokėsi Gadūnavo aštuonmetėje mokykloje, baigė Nevarėnų vidurinę mokyklą, tobulinosi bibliotekininkų kursuose. 1965 m. ištekėjo. Po metų gimė dukra Nijolė. 1968 metais įsidarbino Buožėnų bibliotekoje. Jauna, aktyvi bibliotekininkė buvo išrinkta deputate į vietinę tarybą. Dveji darbo metai bibliotekoje buvo geriausia mokykla, kuri padarė didelę įtaką visai tolesnei karjerai. Nuo 1970 m. liepos 1 d., tuomečio apylinkės pirmininko pakviesta, pradėjo dirbti apylinkės sekretore. Vykstant reformoms po kelerių metų tapo viršaičio pavaduotoja, o vėliau – vyr. specialiste. Paprasta, žmonių mylima ir gerbiama Z. Lingienė Gadūnavo seniūnijoje išdirbo beveik 42 metus, pažino beveik visus Gadūnavo krašto gyventojus, jautė atsakomybę už savo darbą, puoselėjo kultūrines tradicijas.
Be tiesioginių pareigų ji aktyviai dirbo ir savanorišką darbą: padėdavo organizuoti renginius, dirbo visuomeninėse komisijose ir visada nuoširdžiai stengdavosi visiems padėti. Už ilgametį ir nuoširdų darbą yra gavusi įvairiausių apdovanojimų, garbės raštų ir padėkų. Išėjusi užtarnauto poilsio dalyvauja įvairiuose kultūriniuose ir visuomeniniuose renginiuose.
Nuoširdi, spinduliuojanti dvasine šviesa, laisvalaikiu mėgstanti skaityti, siuvinėti, Zofija myli ir brangina Gadūnavo kraštą. Jai gerai žinomi seniūnijos keliai ir takeliai, kiekvienas joje gyvenantis žmogus. Neabejinga gimtojo krašto įvykiams, niekieno neraginama ir negaudama atlygio, daug metų rinko, kaupė, sistemino istorinę medžiagą apie gimtąjį Žemaitijos kampelį – įdėjo svarų indėlį į gimtojo krašto kultūrą, istorinės praeities išsaugojimą.
Z.Lingienei suteikus Gadūnavo Garbės pilietės vardą, Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stasys Kasparavičius moteriai įteikė ir Žemaičio pasą.
Šventės tąsa
Gadūnavo seniūnė taip pat padėkojo ir Janinai Zvonkuvienei – už klevų sodinukus, Antanui Goreliui – už rododendrus viešosioms erdvėms papuošti. E. Dargužienei ir J. Juškevičiui – už puikias giesmes per dažnas šv. Mišas Gadūnavo bažnyčioje.
Švč. Jėzaus Širdies atlaiduose dalyvavo J. E. Telšių vyskupijos vyskupas Kęstutis Kėvalas, prelatas Juozas Šiurys.
Po iškilmingų šv. Mišių visi persikėlė į miestelio aikštę, kur pašventintas Gadūnavo jubiliejaus simbolis – įspūdingas kūrinys iš medžio, metalo ir akmens. Kūrinio autoriai yra trys vyrai – Gadūnavo seniūnijos meistrai: medžio – Romas Vaičekauskas, akmens – Juozas Katilius, metalo – Arūnas Piluckis.
Vyko koncertas, kuriame dalyvavo Gadūnavo seniūnijos meno kolektyvai, Buožėnų mokyklos-darželio auklėtiniai, popmuzikos grupė „Žemaitukai“.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt