Kompensacijų už šildymą gavėjų šį sezoną gerokai daugiau

Parašė:  2017-12-22

Šildymo sezonas – papildoma mokesčių našta gyventojams. Vienintelis būdas žiemą išgyventi be skolų yra skiriamos kompensacijos už šildymą. Teisę gauti kompensacijas už būsto šildymą, geriamąjį ir karštą vandenį pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą turi gyvenamąją vietą būste deklaravę arba būstą nuomojantys bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo, jei kreipimosi metu atitinka reikalavimus, išdėstytus minėtame įstatyme.
2017–2018 m. šildymo sezonas Telšiuose pradėtas spalio 9 d. Pasidomėjome, kiek gyventojų šiemet gaus kompensacijas už šildymą.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėjos pavaduotojos Dainoros Gedmintienės teigimu, nuo š. m. spalio 1 d. iki gruodžio 18 d. Savivaldybė gavo 1,5 proc. daugiau prašymų centriniam šildymui nei pernai per tą patį laikotarpį. Senjorai kiekvienais metais kreipiasi aktyviai, nesvarbu, kad kompensacijų negauna (neišeina pagal pajamas arba būna šiltas mėnuo) arba jas gauna, tačiau nedideles.
Už 2017 m. lapkričio mėn. kompensacijas gavo 1 986 gavėjai (1 554 butai). Už 2016 m. lapkričio mėn. – 1 586 gavėjai (1 245 butai). D. Gedmintienė „Telšių ŽINIOMS“ sakė, kad dėl nuo birželio mėnesio įsigaliojusios naujos tvarkos (kompensacijas už būsto šildymą gali gauti šeimos ar vieni gyvenantys asmenys, kurių išlaidos šildymui, nepriklausomai nuo šildymo būdo, siekia daugiau nei 10 proc. jų pajamų) gavėjų padaugėjo 25,2 proc., nors vidutinė mėnesio temperatūra š. m. lapkričio mėnesį buvo plius 3,7 laipsnio (pernai lapkričio mėnesio vidutinė temperatūra – plius 1,4 laipsnio).
Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėjos pavaduotoja pabrėžė, jog šilumos kaina šių metų lapkričio mėnesį buvo didesnė nei pernai: šiemet – 7,61 Eur ct už kWh, 2016 m. – 6,81 Eur ct už kWh. Šilumos kaina didėjo 11,7 proc. Kompensacijoms už centrinį šildymą 2017 m. lapkričio mėnesio lėšų poreikis – 32 857 Eur, 2016 m. lapkričio mėnesį buvo 22 636 Eur. Tai – 45,2 proc. daugiau.
Dėl kompensacijų už kietąjį kurą laikotarpiu nuo šių metų spalio 1 d. iki gruodžio 18 d. gauta 12,7 proc. daugiau prašymų. Anot D. Gedmintienės, 2017 m. lapkričio mėnesį kompensacijos apskaičiuotos 645 gavėjams (407 būstai), 2016 m. lapkričio mėnesį atitinkamai – 480 (290 būstų). Gavėjų padaugėjo 34,4 proc. Lėšų poreikis ženkliai išaugo – net 93,9 proc. 2017 m. lapkričio mėnesį apskaičiuota 76 024 Eur kompensacijų, 2016 m. lapkritį buvo 39 200 Eur. Kalbant apie išaugusį lėšų poreikį, reikia įvertinti ir tai, kad šiemet 10,3 proc. išaugo malkų kaina: nuo 33,42 Eur už kub. m 2016–2017 m. šildymo sezonu iki 36,86 Eur už kub. m 2017–2018 m. šildymo sezonu.
Senjorams ir neįgaliems asmenims kompensacijos skaičiuojamos visam šildymo sezonui (6 mėnesiams).
Dėl paramos skyrimo reikia kreiptis pagal deklaruotą arba nuomojamo būsto gyvenamąją vietą į Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus ar seniūnijos specialistus, kurie konsultuos ir priims prašymą-paraišką bei reikiamus dokumentus, jeigu pareiškėjas turės teisę gauti paramą. Iš karto atsakyti, kam ir kiek bus kompensuojama už būsto šildymą, geriamąjį ir karštą vandenį, yra sudėtinga. Kiekvienas atvejis yra individualus. Ar žmogui bus suteikta ši parama, priklauso nuo daugelio veiksnių: šeimos sudėties, buto ar namo ploto, turimo turto, pajamų. Būsto šildymo išlaidų kompensacijų dydis taip pat priklauso nuo valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio, oro temperatūros ir šildymui sunaudojamos energijos ar kuro rūšies bei jo kainos. Šiuo metu VRP dydis yra 102 Eur, nuo 2018 m. sausio 1 d. – 122 Eur.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Benas parašė:

    Niekada nesupratu ir nenoriu. Jeigu pensininkė gyvena 3 kambarių bute, jai priklauso kompensacija. Visi puikiai žino, kad ji tą butą laiko vaikams, anūkams, proanūkiams. Tai gal jie tą „kompensaciją“ ir moką? Jeigu jauna šeima išsinuomoja butą su 2 vaikais, kompensacija gauna savininkė ir dar nuoma ir mokesčius „laužia“. Kai kure socialiniai būstai taip pat „nuomojami“. Tai kur kontrolė? Ir iš viso-kam tai rūpi?

    1. Bedarbė parašė:

      Jeigu pensininkė sugeba išlaikyti 3 kambarių butą, reiškia jai kompensacijos nereikia. Pagal įstatymą ,,Socialinė parama nepasiturintiems ar vieniems gyvenantiems asmenims“ yra nurodytos ,,lubos“ kambarių kvadratūrai iki kurio galima skirti paramą (berods 50m2),tai savaime aišku, kas turės daugiau, tam kompensacija nepriklausys, o vaikai, anūkai čia ne prie ko.2),,Jauna šeima su 2vaikais išsinuomuoja butą“. Tai tegu jie sudaro legalią nuomos sutartį su savininku ir tą sutartį pateikia seniūnijai, kad gautų kompensaciją jie, o ne savininkas. ,,Mokesčius laužia“…Už durnius niekas neatsako…O kontrolė nevaikščios po namus ir kiekvieno nesuseks…Lyg tai kontrolė darbo neturi, skundus nagrinėdami!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt