Ko galiu pasimokyti iš tremtinių?

Parašė:  2018-01-26

2018 metais Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, siekiame prasmingai paminėti šią svarbią datą. Sausio mėn. Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 5 klasės mokiniams buvo vedama integruota su klasės valandėle tikybos pamoka „Ko galiu pasimokyti iš tremtinių?“. Ji vyko Telšių politinių kalinių ir tremtinių sąjungos skyriuje, Telšių miesto seniūnijoje.
Ši tema yra aktuali mokiniams, nes tautos istorinėje atmintyje gilų pėdsaką paliko lietuvių tremtys. Įvairiuose šaltiniuose rašoma, kad per 1940–1953 m. iš Lietuvos į tremtį ir lagerius buvo išvežta daugiau nei 280 000 žmonių, iš jų – nemaža dalis vaikų. Taip buvo bandoma „nutrinti“ Lietuvą nuo žemės paviršiaus, sunaikinti pačius šviesiausius ir patriotiškiausius to meto žmones, sužlugdyti jų dvasią, tikėjimą.
Netradicinę pamoką organizavome kartu su Telšių politinių kalinių ir tremtinių sąjungos skyriaus pirmininke Regina Chmieliauskiene. Susitikome ir išgirdome gyvą žodį net iš 9 buvusių tremtinių. Pradžioje mokiniai pristatė savo paruoštą projektą apie lietuvių tremtį. Po to tremtiniai dalijosi patirtimi, kas padėjo ištremtiems lietuviams išgyventi rūsčiomis gyvenimo sąlygomis. Tarp mokinių ir tremtinių užsimezgė nuoširdus bendravimas, moksleiviai uždavė daug klausimų, žiūrėjo to meto nuotraukas. Tremtiniai padovanojo kiekvienam mokiniui dovanėlę – vėliavėlę, kurioje išsiuvinėtas skaičius 100, pavaišino ekologiškais obuoliais. Mokinius taip pat pasveikino Telšių miesto seniūnijos atstovas ir padovanojo 2018 m. kalendorių.
Šioje pamokoje supratome, kad tremtinių gyvenimas moko neprarasti vilties net ir sunkiausiu gyvenimo laikotarpiu, visada mylėti ir gerbti Lietuvą, tikėti savo šalimi, išsaugoti meilę Dievui ir artimui.
Nuoširdžiai dėkojame už šiltą bendradarbiavimą gerbiamai Reginai Chmieliauskienei ir savo patirtimi pasidalijusiems buvusiems tremtiniams.
Telšių „Atžalyno“ progimnazijos tikybos mokytoja metodininkė, direktoriaus pavaduotoja Jadvyga DAPŠIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt