Knygos „Panakačio saulėtekių odisėjos 2“ pristatymas

Parašė:  2017-05-12

Saulėtą šeštadienio dieną į mūsų kraštiečio, Lietuvos kaimo rašytojo, dramaturgo Virginijaus Bielskio knygos „Panakačio saulėtekių odisėjos 2“ (Iš Lietuvos kaimo rašytojo metraščių) pristatymą atvyko jo draugai ir kūrybos gerbėjai: Justina Viržintienė (renginio vedėja) iš Kelmės rajono Budraičių kaimo, Simonas Kilius – režisierius, aktorius iš Linkuvos, Romas Sadauskas – iš Šiaulių, Virginija Umantienė – autoriaus knygų pagrindinio veikėjo Aurimo mama iš Kelmės rajono Tolučių kaimo, Sigita Šatkauskaitė iš Kelmės rajono Kolainių kaimo atvyko su mama, dukryte, broliu ir draugu.
Renginį pradėjo Varnių miesto bibliotekos vyr. bibliotekininkė Zita Macienė (šio straipsnio autorė) savo kūrybos eilėraščiu, dedikuotu autoriui.
Man, kaip bibliotekos darbuotojai, ypač patiko Virginijaus mintys apie knygas „Be knygų – ne šviesa, o prieblanda“: „… Man knygų pomėgis ir troškimas jas skaityti – kaip bitėms darbštuolėms rinkti nektarą. Jos reikalingos kaip oras, duona ir vanduo. Džiaugsmas suvirpina širdį, kai dar sutinki žmogų, kuris skaito knygas, jas myli, kolekcionuoja. Manau, kad Lietuvoje visad bus bent vienas knygas skaitantis lietuvis, tad yra vilties, kad dar gėrio, grožio atžalyno daigai gali užaugti mūsų žemėje…“
Justina Viržintienė renginį pratęsė a. a. aktorės Danutės Juronytės laiško ištrauka „Širdingas žmoniškumas“, kuriame rašoma apie Virginijaus nuoširdumą, jo atjautą žmogui – ir mažam, ir senam.
Virginijaus kūryboje daug dėmesio skiriama mamai Liudgardai ir šioje knygoje rašoma apie jos gyvenimą gimtajame Panakačio kaime „Kol švies saulutė“.
Knygos autorius savo kalboje pacitavo Algimanto Zurbos, Stasio Lipskio, Virginijos Umantienės laiškus, rašytus jam. Pastarosios laiškas išspausdintas pristatomoje knygoje. Jame labai gražiai parašyta apie draugus: „Draugai yra lyg tylūs angelai, pakelia mus aukštyn, kai mūsų sparnai pamiršta, kaip reikia skraidyti… Draugai yra tie, kurie paklausia, kaip tu gyveni ir laukia atsakymo.“ Paminėjo kitus savo bičiulius ir draugus: Birutę Silevičienę – Lietuvos kaimo rašytoją, poetę iš Jonavos, Violetą Mickevičiūtę (Žvaigždutę), kuri prisidėjo rengiant knygą ,,Panakačio saulėtekių odisėjos 2“. Padeklamavo Vaidoto Spudo eilėraštį „Ar atmeni“.
Virginija Umantienė pasakojo, jog su rašytoju pažįstama jau 10 metų ir kiekvienais metais susitinka renginyje „Prozos aruodai“, kuris vyksta Kelmės rajono Budraičių kaime, bei autoriaus knygų pristatymuose. Ji visada palaiko Virginijų morališkai, ragina jį toliau rašyti.
Visi susirinkę V. Bielskio draugai sveikino su naujos knygos ,,Panakačio saulėtekių odisėjos 2“ pasirodymu ir, teikdami gėlių puokštes, linkėjo kūrybinės sėkmės.
Labai džiugu, kad dar yra Lietuvoje tokių žmonių, kur yra aukštinamas gėris, grožis, dvasingumas, kur yra rašomos ir skaitomos knygos.
Varnių miesto vyr. bibliotekininkė Zita MACIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt