Knyga Lietuvos tautodailininkų sąjungos 50-mečiui

Parašė:  2018-01-22

„Lietuvos tautodailės mene šiandien yra ką parodyti ir kuo pasidžiaugti, todėl po Lietuvos nacionaliniame muziejuje surengtos parodos, skirtos Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) 50 metų sukakčiai paminėti, išleista knyga – katalogas, kur pristatoma jubiliejinė paroda“, – išskirtinį ir mažą tiražą turintį leidinį pristato Telšių kultūros centro etnografė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkė Sigita Dacienė.
Etnografė pristato, kad šiandien LTS sudaro septyni padaliniai: Šiaulių, Kauno ir Panevėžio bendrijos, Dzūkijos, Žemaitijos ir Telšių skyriai, Respublikinė valdyba su Vilniaus skyriumi. Sąjungai pradžią davė 1966 m. kovo 1 dieną įkurta Lietuvos liaudies meno draugija, dabartiniu vardu pervadinta 1989 m.
„Tekstilės, mezgimo, taikomosios drožybos, pynimo, skulptūros, grafikos, tapybos, keramikos, kalvystės, juvelyriškos ir paprotinės dailės ir kitose srityse buriasi kūrybiški skirtingo amžiaus ir išsilavinimo žmonės. Daugumai yra suteiktas meno kūrėjo statusas, jų darbai žymimi tautinio paveldo ženklu“, – apie talentingus tautodailininkus, saugančius ir puoselėjančius Lietuvos tradicijas, didžiuodamasi kalba S. Dacienė.
LTS palaiko aktyvią tautodailininkų veiklą: skatindama jų kūrybą, padėdama rengti parodas, įkvėpdama vyresniosios kartos meistrus perduoti savo patyrimą jaunimui. Jubiliejiniame leidinyje galima rasti telšiškių tautodailininkų pristatomus meno kūrinius: Stepono Kamino ir Prano Dužinsko skulptūras, Jadvygos Mačiūnienės margučius, Sigitos Dacienės riešines, Dainoros Macevičienės karpytas užuolaidėles, Birutės Petrikienės keramikinius švilpukus.
Knygos – katalogo sudarytoja – Elvyda Lazauskaitė, dailininkė-maketuotoja – Edita Gužaitė, redaktorė – Marytė Slušinskaitė. Su leidiniu virtualiai galima susipažinti Lietuvos nacionalinio muziejaus internetinėje svetainėje.
Telšių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt