Kelio remontą pradėjo ne nuo to galo

Parašė:  2017-11-10

Jei kasmet valdžia remontuos po 100 metrų, tai kelias Ubiškė–Dūseikiai bus suremontuotas po 20 metų
Kaimo vietovių gyventojams dažnas galvos skausmas – kelių būklė. Ne išimtis – ir Telšių rajono Tryškių seniūnijos Dūseikių, Pateklėnų ir Ubiškės kaimai. Šaltą, vėjuotą rytą šių kaimų gyventojos susirinko prie asfaltuojamo kelio Ubiškė–Dūseikiai. Deja, moterys ne pasidžiaugti atvyko. Jų teigimu, tai valdžios pasityčiojimas iš žmonių – pradėta rekonstruoti ta kelio dalis, kuri palyginti nėra blogos būklės, vietoj tos, kuri praktiškai yra nepravažiuojama.
Giedra AKAVICKIENĖ
Veždamos į darželį, mokyklą vaikus, mamos per duobes laužo automobilius
Ūžiant kelininkų technikai, gyventojos, sunkiai tramdydamos emocijas, viena per kitą kalbėjo: „Valdininkai pažadėjo remontuoti kelią, o pradėjo nuo antro galo.“
Iš Dūseikių į Ubiškės darželį ir mokyklą vaikus rytais vežančios mamos pasakojo, kad kiekvieną dieną priverstos važiuoti per baisiausias duobes ir rytą, ir vakarą per duobes mašinas laužo, baigia išvažinėti kaimynų laukus.
Pasak gyventojų, kiekvienais metais paremontuojama tik 100 metrų kelio atkarpa. Šiemet žmones papiktino tai, kad valdininkai nusprendė remontuoti ne pačią problemiškiausią vietą, o ten, kur, jų nuomone, kažkam esą buvo patogu.
„Visą tą kelią verkiant reikia remontuoti. Tačiau kelininkai remontą pradėjo nuo Ubiškės gyvenvietės. Kažkam atrodė, kad toje vietoje remontas svarbesnis, nors iš tikrųjų ten kelias nėra toks blogas“, – aiškino gyventojos.
Pasirodo, bendruomenės aktyvistai rašė raštus, rinko parašus ir siuntė laiškus Telšių rajono savivaldybės administracijai, Seimo nariams Rimantei Šalaševičiūtei bei Valentinui Bukauskui dėl kelio rekonstrukcijos. „Galvojome, kad pradės remontuoti visą kelią, o, pasirodo, tik gabaliuką“, – nusivylimo neslėpė bendruomenės gyventojai.
Moterys aiškino atsakingiems valdininkams, kad neįmanoma išvažiuoti keliu, joms esą buvo atsakyta: „Nepykite, darbai tuoj prasidės.“ Iš tikrųjų darbai prasidėjo, tačiau ne ten, kur, anot žurnalistus išsikvietusių gyventojų, visų pirma reikėjo. Moterų teigimu, buvo pažadėta, kad kelias bus pradėtas remontuoti nuo Dūseikių kaimo pusės, kur kadaise asfaltuoto kelio būklė išties tragiška.
„Valdininkai susitikimuose sakydavo, kad darbai bus pradėti problemiškiausiose vietose, tačiau pusės metro duobės taip ir liks“, – širdgėlą liejo Dūseikių ir Pateklėnų gyventojos.
Raštus bendruomenė rašė 2016 m. Seimo nariai ne kartą važiavo žiūrėti probleminio kelio ir, kaip tvirtino gyventojai, visi tą patį „dainavo“.
„Po gražių pažadų tikėjomės, kad suremontuos visą kelią, deja. Kitąmet vėl turbūt pataisys 100 metrų kelio atkarpą. Jeigu kasmet valdžia remontuos po 100 metrų, o kelio ilgis – apie 2 kilometrai, tai reikės laukti 20 metų“, – su ironija kalbėjo gyventojos.
Viena mama liūdnai pajuokavo, kad belieka rinktis: ar automobilį nuolat remontuoti, ar neleisti vaikų į darželį ir mokyklą.
Dūseikių ir Pateklėnų gyventojos piktinosi, kad savo šeimos sąskaita turės važiuoti aplinkui. Mat valdžia gyventojams pasiūlė alternatyvą – naudotis apvažiavimu.
„Viską turime: darželį, mokyklą, salę, tik susisiekimo neturime“, – liūdną realybę konstatavo pašnekovės, prisiminusios absurdiškus valdininkų ir kelininkų problemos sprendimus – duobes asfalte užpilti žvyru.
Savivaldybė: „Poreikis tvarkyti kelius – didesnis už finansines galimybes“
Telšių rajono savivaldybės administracijos atstovė Skaistė Sadonytė į gyventojų priekaištus dėl kelio remonto „Telšių ŽINIOMS“ atsakė: „Telšių rajone yra 1 941 kilometras vietinės reikšmės kelių. Juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybės administracija atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje, nes šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės. Neturime finansinės galimybės išasfaltuoti visų kelių vienu metu, tad darbus atliekame dalimis. Jūsų minimas kelias taip pat bus tvarkomas dalimis.
Levenčių gatvę jungia Dūseikių kaimas su Ubiškės mstl. Gatvės ilgis – apie 2 km. Gatvės asfaltavimo darbai buvo pradėti 2014 metais.
Siekiant tolygiau paskirstyti iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos gaunamas lėšas, gatvės asfaltavimas buvo suskirstytas į etapus, pirmiausia asfaltuojant labiausiai duobėtas atkarpas.
Darbai buvo vykdomi 2014, 2015, 2016 metais. Asfaltavimas atkarpomis ne visiškai pasiteisino, nes vairuotojams, važiuojant asfaltuota dalimi, sunku buvo persiorientuoti į duobėtą dalį, o automobiliams stabdant, neremontuotoje dalyje išmušamos dar didesnės duobės. Be to, sunku tinkamai sujungti asfaltuojamas gatvės dalis.
Įvertinant tai, 2017 m. buvo priimtas sprendimas pagal turimas lėšas atlikti ištisinį gatvės asfaltavimą.
Pasirinkta gatvės atkarpa nuo Ubiškės mstl. link Dūseikių (apie 300 m). Šioje atkarpoje sąlyginai buvo mažiau duobių negu nuo Dūseikių pusės, tačiau šioje atkarpoje yra gyvenamųjų sodybų, mokykla ir veikiantis paukštynas, o atkarpoje nuo Dūseikių pusės nėra nei vienos sodybos.
Telšių rajono savivaldybei vienodai svarbūs visi rajono gyventojai: tiek gyvenantys Ubiškės miestelyje, tiek Dūseikiuose ar kitur. Taip pat tikimės gyventojų supratimo, jog asfaltavimas kainuoja didžiulius pinigus, o gaunamas lėšas tenka skirstyti ne tik Tryškių, bet ir likusioms dešimčiai seniūnijų. Dėl to visi darbai negali būti atliekami vienu metu – poreikis tvarkyti kelius yra daug didesnis už finansines galimybes.
Taip pat pažymėtina, jog atliekant asfalto nuo Ubiškės mstl. klojimo darbus, bus sutvarkytos ir likusioje kelio dalyje, nuo Dūseikių k. esančios duobės. O svarbiausia ištisinį asfaltą nuo Dūseikių k. planuojama tiesti artimiausiais metais, taigi ir atkarpa nuo Dūseikių k. neliks be asfalto.
Vairuotojams, kuriems kelia nepatogumų vykstantys darbai, rekomenduotina pasirinkti kitą kelią: Dūseikių k. ir Ubiškės mstl. 2 km atkarpoje jungia net trys keliai (2 vietinės reikšmės keliai (gatvės) ir vienas magistralinis kelias A11 Šiauliai–Palanga). Tokia išvystyta kelių infrastruktūra tikriausiai negalėtų pasigirti nė vienas Lietuvos kaimas.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Jurgis parašė:

    nu jei neisvaziuojamas galite vaziuoti aplinkui Siauliu plentu

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt