KARJEROS DIENA „Džiugo“ gimnazijoje

Parašė:  2017-03-08

Šių metų vasario 15-oji Telšių „Džiugo“ gimnazijai buvo ypatinga diena. Mokiniams organizuota Diena be kuprinių, kurios metu vykdyta kultūrinė bei pažintinė veikla – Vasario 16-osios minėjimas bei Karjeros dienos renginiai. Veikla planuota taip, kad visos gimnazijos klasės būtų įtrauktos ir dalyvautų įvairiuose užsiėmimuose bei paskaitose, susijusiose su mokinių bendrųjų kompetencijų ugdymu.
Renginiai gimnazijoje prasidėjo nuo pirmos pamokos. I ir II gimnazijos klasių mokiniai pirmiausia susirinko į aktų salę, kur dalyvavo Vasario 16-osios šventėje. Keli gimnazistai, padedami muzikos vyr. mokytojos Faustos Sabaliauskienės bei praktiką atliekančios Bernadetos Abromavičiūtės, paruošė pagal poeto Kazio Bradūno, kurio 100-ąsias gimimo metines minime šiemet, eiles literatūrinę-muzikinę kompoziciją. Vėliau kalbėjo Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacys. Jis išsamiai pasakojo apie signatarą Stanislovą Narutavičių bei Brėvikių dvarą, kvietė dalyvauti dvare vykstančiame Vasario 16-osios minėjime. Svečias ragino nepamiršti tikrųjų savo krašto tradicijų bei išlikti patriotais. Po A.Daciaus kalbos sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Mindaugas Sabaliauskas. Jis kalbėdamas pabrėžė laisvės svarbą kiekvieno iš mūsų gyvenime.
Gimnazijos vyresnieji mokiniai į Vasario 16-osios minėjimą rinkosi 9 val. Renginį šokiu pradėjo choreografės Laimos Šiaudkulienės vadovaujamos merginos.
Vėliau Šaulių 8-osios Žemaitijos rinktinės atstovai įnešė Lietuvos vėliavą, nuskambėjo valstybės himnas. Šaulių kuopos vadas Arūnas Juška pasakojo, kad šauliai ne tik mokosi ginti tėvynę, bet ir būti gerais piliečiais bei vykdyti pareigas tėvynei.
Kalbėtojas linkėjo semtis patirties iš praeities, iš tų žmonių, kurie gynė ir kūrė Lietuvos valstybę. Kitas renginio svečias – kunigas kanauninkas Andriejus Sabaliauskas. Jis labai įtaigiai pasakojo apie signatarą Justiną Staugaitį, kuris vadovavosi ir dabar svarbiu šūkiu „Dievui ir tėvynei!“ Kunigas linkėjo pasimokyti nebijoti būti pirmiems, pabrėžė, jog tik mes patys galime sukurti tokią Lietuvą, kurioje gera gyventi. Vasario 16-osios minėjimas gražiai pabaigtas skirtingo amžiaus ir skirtingų profesijų žmonių mintimis apie tai, kas jiems yra Lietuva.
Kiti vasario 15-osios renginiai buvo skirti mokinių karjerai planuoti ir gebėjimams ugdyti renkantis būsimą profesiją. Karjeros dienoje dalyvavo „Džiugo“ gimnaziją baigę ir savo sėkmės istorijas sutikę papasakoti svečiai, dabar jau studentai ar įgiję profesiją, dirbantys. Džiugu, jog savo patirtimi dalijosi Irena Daubarienė, Telšių lopšelio- darželio „Berželis“ direktorė; Inga Motuzaitė, Telšių teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja; Regina Simanauskienė, Telšių rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja; Samanta Savickytė, garsi renginių vedėja; Justas Meškys, kuris gimnaziją baigė su pagyrimu, o dabar studijuoja KTU; Donata Kazlauskienė, LR Seimo nario Valentino Bukausko padėjėja; Neringa Gorelė, sporto trenerė, ir kiti. Mokiniams šie susitikimai paliko neišdildomą įspūdį ir privertė susimąstyti, kaip svarbu pasirinkti tinkamą profesiją.
Nuo 10 val. I–II klasių gimnazistams savo profesijas pristatė pakviesti įvairių specialybių atstovai: Loreta Šepikienė, sporto klubo „Lora“ savininkė; Agnė Stonienė, AB „ORLEN Lietuva“ ekologė; Gintautas Jauga, Telšių apskrities VPK personalo skyriaus vedėjas; Valerija Sungailienė, Telšių sporto ir rekreacijos centro vedėja ugdymui; Tomas Pukšmys, Telšių rajono apylinkės teismo teisėjas; Gintaras Naujokas, Žemaitijos psichikos centro gydytojas psichiatras; Remigijus Juška, „Proto galios mokyklos“ vadovas; Daiva Lukošienė, VšĮ Telšių regioninio profesinio rengimo centro socialinė pedagogė; Petras Ivinskis ir Kristina Stripeikienė, Valstybinės miškų tarnybos Klaipėdos teritorinio poskyrio Telšių r. vyr. specialistai. Puiku, jog mokiniai galėjo iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis, užduoti klausimų tiesiogiai tos srities specialistui. Vyresniųjų klasių mokiniai tuo metu dalyvavo Viliaus Bukausko, asmeninių įgūdžių trenerio, jaunojo verslininko, paskaitoje „Kaip išeiti iš komforto zonos?“ Kalbėtojas skatino gimnazistus susirasti sektinų pavyzdžių, drąsinti save mąstyti pozityviai.
Per ilgąją pertrauką buvo organizuota „Džiugo“ radijo laida, kuria rūpinosi lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Andžela Valuckienė ir informacinių technologijų mokytojas metodininkas Romas Ubartas, prie radijo pulto sėdėjo IVa klasės mokinys Arnas Klova. Buvo pakalbinti gimnazijos direktorius M.Sabaliauskas ir psichologė Isidora Stonienė, gimnazijos mokinių prezidentė, IIIa klasės mokinė Paulina Garbinčiūtė ir IVd klasės mokinė Silvija Steckytė.
Po pertraukos III–IV klasių gimnazistai, mokytojai bei svečiai iš aukštųjų mokyklų susibūrė aktų salėje, kur sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, MRU lektorė Agata Katkonienė skaitė pranešimą „Pozityvus bendravimas – raktas į sėkmingą karjerą“, kalbėjo AB „Žemaitijos pienas“ Personalo ir teisės skyriaus direktorė Rigilda Banienė. Kol aktų salėje vyko pasveikinimo renginys, I–II klasių mokiniai klausėsi paskaitų: I klasių gimnazistai apie mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymą, o II klasių gimnazistai apie finansinį raštingumą, kurio mokė kviestiniai svečiai: Kredito unijos „Germanto lobis“ atstovas Vladas Murašovas, Šiaulių banko atstovė Liuda Želnienė, Swedbank atstovai, DNB banko atstovai bei Lietuvos Draudimo atstovai. Pirmokams paskaitas skaitė gimnazijos mokytojai: Irena Tarvainienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, Regina Vidrinskienė, rusų kalbos mokytoja metodininkė, Tomas Ubartas, geografijos mokytojas metodininkas, Audronė Alšauskaitė, anglų kalbos mokytoja ekspertė, Vilma Žutautienė, etikos vyresnioji mokytoja.
Nuo 12 val. visi mokiniai, tiek „džiugiečiai“, tiek svečiai iš kitų rajono mokyklų, buvo kviečiami į klases, kuriose 20-ies aukštųjų mokyklų atstovai pristatė studijų programas, socialines akcijas bei pasakojo, ko reikia norint studijuoti vieną ar kitą specialybę. Atstovai nuoširdžiai ir detaliai atsakinėjo į visus moksleivių užduotus klausimus. Reikia pasidžiaugti, kad į Karjeros dieną atvyko LCC tarptautinio universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Panevėžio kolegijos, Alytaus kolegijos, Kauno technikos kolegijos, Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos, Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Kazimiero Simonavičiaus universiteto, Mykolo Riomerio universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Vilniaus universiteto, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Šiaulių universiteto, Šiaulių valstybinės kolegijos, Lietuvos verslo kolegijos bei studijų užsienyje Kastu.lt atstovai. Mokiniai, eidami iš kabineto į kabinetą, noriai lankė aukštųjų mokyklų atstovus ir domėjosi studijomis. Dienos renginių pabaigoje visi „Džiugo“ gimnazistai rinkosi pas savo auklėtojus ir aptarė dienos veiklas, atliko paskirtas užduotis bei parašė savo įspūdžius.
Visos šios dienos iniciatorė ir sumanytoja – gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Janina Šalkauskytė, o organizatorė – skaityklos vedėja Janina Pronskienė, kuri labai dėkinga savo komandai: Danutei Vaitikaitienei, technologijų vyr. mokytojai, Astai Lapinskienei, vyr. socialinei pedagogei, Jolantai Viršilienei, matematikos vyr. mokytojai, Remigijui Viršilui, technologijų ir braižybos vyr. mokytojui, Astai Ruikienei, lietuvių kalbos vyr. mokytojai, Isidorai Stonienei, psichologei, bei gimnazijos direktoriui Mindaugui Sabaliauskui. Komanda dėkoja visiems, padėjusiems tinkamai įgyvendinti idėją, visiems, kurie atvyko pakalbėti su mokiniais. Dėkoja ir renginio rėmėjams. Tikimasi, jog tokie renginiai taps gražia ir prasminga gimnazijos tradicija.
Bernadeta ABROMAVIČIŪTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Filmas BURBULAI (0)

Burbuliai. Dežavu (dubliuotas) Žanras: Animacija, animacinėkomedija, šeimos Trukmė: 84 min Pasiruoškite nuotaikingiausiai kelionei laike – „Burbuliai“ atskuba […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt