Karas tarp medžiotojų – sudegintas bokštelis

Parašė:  2017-03-07

Telšių rajono medžiotojų būrelyje „Minija“ nesutarimai tarp kai kurių medžiotojų, atrodo, pasiekė pavojingą ribą. Ryškėnų seniūnijos Vilkų kaime padegtas medžiotojo bokštelis, priklausantis telšiškiui Gediminui Ribinskui. Nukentėjusysis sako turintis įtariamųjų sąrašą. Tai gali būti kolegos, prieš gaisrą bėrę priekaištus dėl jo pastatyto bokštelio.
Giedra AKAVICKIENĖ
Žala siekia 1 000 Eur
Apynaujis medžiotojo bokštelis Vilkų kaime į nuodėgulių krūvą virto vasario pabaigoje. Kaip praneša Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vasario 25 d., apie 9.46 val., pastebėta, kad padegtas medžiotojo bokštelis.
Padaryta 1 000 Eur turtinė žala. Pasak nukentėjusiojo, žala daug didesnė, nes pirko brangią medieną, bokštelį statė pats su padėjėjais. Tačiau naujas bokštelis išstovėjo vos metus ir tris mėnesius.
Dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kuris sunaikino ar sugadino svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, laisvės apribojimu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Įtarimais pasidalijo su tyrėjais
Nukentėjęs G. Ribinskas „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo, kad apie supleškėjusį savo bokštelį sužinojo iš draugo medžiotojo, kuris vyko į mišką apžiūrėti žvėrims įrengtų masyklų, kur beriami grūdai, kukurūzai.
Išgirdęs apie gaisrą, G. Ribinskas sako iš karto supratęs, kieno tai darbas. Pasak telšiškio, savo įtarimais pasidalijo su teisėsaugos darbuotojais, tegul jie aiškinasi.
Giliai širdyje Gediminas žino, kas pelenais pavertė jo triūsą.
„Tai gali būti žmonės iš medžiotojų būrelio „Minija“, nes keli medžiotojai priekaištavo, kad, jų nuomone, negalėjau pastatyti savo bokštelio toje vietoje“, – savo įtarimais dalijosi G. Ribinskas.
Bokštelis legalus
Dėl bokštelio medžiotojas Gediminas mynė takus pas aplinkos apsaugos specialistus, šie patvirtino, kad G. Ribinskas jokių taisyklių nepažeidė.
Medžiotojas išgirdo, kad bokštelis negali būti pastatytas arčiau kaip 200 metrų nuo kito būrelio ribos, taip pat negalima jo statyti jaunuolyne.
Kaip paaiškino G. Ribinskas, savo bokštelį pastatė privačioje žemėje, buvusios sodybos vietoje, suderinęs su ūkininku.
Netoliese plyti miškas, kur gyvena žvėrys, dėl kurių, pasirodo, tarp medžiotojų kyla rietenos.
Žvėrys įplieskė pavydą
Nežinia kodėl, bet bokštelis su masykla buvo sėkmingas, todėl, G. Ribinsko nuomone, kai kuriems kolegoms iš medžiotojų būrelio kėlė pavydą.
Pavyduoliai net nebandė slėpti jausmų, ne kartą užsiminė, kad Gediminas neva sumedžiojęs jų šerną, nors laisvėje gyvenantys laukiniai gyvūnai nuosavybės teise priklauso valstybei.
Nuo padegėjų nukentėjęs telšiškis G. Ribinskas prašo ką nors žinančius apie nusikaltimą pranešti. Už suteiktą naudingą informaciją atsilygins.
Pasak policijos pareigūnų, kol kas įtariamieji nenustatyti, tikrinamos visos galimos versijos.
Padegimą pavadino menkniekiu
Medžiotojų būrelio „Minija“ pirmininkas Petras Kentra apie gaisrą miške kalbėjo nenoriai. „Tai menkniekis, neverta rašyti į spaudą“, – savo nuomonę išsakė P. Kentra.
Dėl 1 000 Eur žalos pirmininkas taip pat nenorėjo sutikti: „Kelios lentos negali tiek kainuoti.“
P. Kentra teigė, jog jo vadovaujamame būrelyje yra 34 nariai, G. Ribinskas yra naujokas.
Apie G. Ribinsko išsakytus įtarimus medžiotojų būrelio pirmininkas atsakė, jog tai žmogaus vaizduotės vaisius. Prakalbus, kad būrelyje galimai kai kurie medžiotojai vienas kitam pavydi sumedžiotų žvėrių, atsakė: „Šernas nepririštas, jis eina, kur nori. Ateina kiaulių maras, šernų gali iš viso nebelikti.“
Pirmininkas: „Padegti galėjo valkatos“
Dėl G. Ribinskui išsakytų priekaištų, dėl bokštelio vietos P. Kentra paaiškino, kad būrelyje egzistuoja susitarimas: nestatyti bokštelių vidury medžioklės plotų. Reikia statyti pakraščiuose, todėl pavasarį buvo planuojama Gedimino bokštelį perkelti į kitą vietą.
Deja, tas nelemtas bokštelis pavasario nesulaukė. Padegto bokštelio savininkas tvirtino, kad apie būrelio vidaus taisykles jis nieko nežinojęs, niekas nesupažindino. Jeigu nežinai taisyklių, tai kaip jų turi laikytis?
Atrodo, medžiotojų būrelio nariams mestas įtarimas nepatiko pirmininkui. „Miške pilna valkatų, bet kas galėjo padegti“, – paaiškino P. Kentra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Savininkas parašė:

    Valkatos su auto nevazineja!!!!

  2. saulė parašė:

    Labai gaila žmogaus triūso. Kokie turi būti svolačiai tie padegėjai. Aišku, kad medžiotojų pavyduolių darbas. Pirmininkas tik gina juos, nors aiškiai žino, kieno darbas.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt