Kalėdos: senas rūbas ir kukli renginių piniginė

Parašė:  2018-12-07

Gruodžio 3 dieną Telšių miesto seniūnijoje surengtoje spaudos konferencijoje Telšių kultūros centro darbuotojai pristatė visą puokštę kalėdinių renginių.
Telšių miesto seniūnijos seniūnas Kazys Lečkauskas apgailestavo, jog miestui papuošti trūksta lėšų, todėl teks tenkintis tuo, ką turi. O turi ne kažin ką: senas, jau septynerius metus atitarnavusias šviečiančias žvaigždes, tuos pačius žaisliukus ir mešką…
Aurelija SERVIENĖ

Gruodžio 13 d., 17 val., visi kviečiami į Kalėdų Senelio ambasados atidarymo šventę, kurios metu bus įžiebta eglučių alėja ir Katedros aikštėje pastatyta eglė. Lygiai po dešimties dienų – gruodžio 23 d. – ambasada užvers duris, o Katedros aikštės eglės viršūnėje sužibės angelas. Po šv. Mišių, apie 19 val., susirinkusiuosius pasveikins iš ambasados išvykstantis Kalėdų Senelis. O gruodžio 24 d. Katedros aikštę papuoš prakartėlė.
Visą šventinį laikotarpį (12 06–12 23) šalia miesto eglės veiks trys prekybininkų nameliai, kuriuose bus prekiaujama karštais vafliukais, gėrimais, užkandžiais, kepta žuvimi, kalėdiniais desertais, imbieriniais sausainiais, suvenyrais. Prekybininkų nameliai savaitgaliais veiks nuo 11 iki 21 val., paprastomis dienomis – nuo 14 iki 20 val. Gros kalėdinė negarsi muzika.
Pasak Telšių kultūros centro direktoriaus Lino Ulkštino, didžiausio pasisekimo pernai sulaukusi Kalėdų Senelio ambasada (apsilankė net 500 vaikų) ir šiais metais atveria duris. Šiemet ji perkeliama į kitą vietą – Telšių kultūros centro foje. Šios patalpos, pasak kultūros darbuotojų, leis sukurti visą servisą paslaugų. Čia bus galima nusipirkti kavos, arbatos, sausainių, suvenyrų, bus fotosienelė ir net atskiras kabinetas Kalėdų Seneliui, kuriame jis galės individualiai pabendrauti su vaikučiais. Kiekvienas čia apsilankęs vaikas gaus Gero vaiko pažymėjimą ir nuotrauką su Kalėdų Seneliu.
Vaikai, atėję kartu su tėveliais, užpildys anketą, atsakys į klausimus. Kultūros darbuotojai įsitikinę, kad šis sumanymas bent trumpam vaikus suartins su tėveliais.
Pasak direktoriaus, ambasada unikali tuo, kad čia pokalbis su Kalėdų Seneliu vyks individualiai, su rankos paspaudimu ir net galimybe atsisėsti ant kelių.
Ambasados languose iki pat Trijų Karalių švies Kalėdinė vitrina, kurioje reklamuosis Telšių smulkieji verslininkai ar įmonės, įstaigos.
Šiais metais keičiama ne tik ambasados vieta, bet ir mokestis į Kalėdų Senelio fondą. Jis padvigubėjo – 4 Eur. „Didėja mūsų kaštai: ne tik žmogiškieji ištekliai, bet ir pats ambasados įrengimas“, – tikina kultūros centro režisierė Agnė Jakavičiutė ir ragina žmones, kuriems 4 Eur nėra dideli pinigai, padovanoti kvietimą – apsilankymą ambasadoje – sunkiau besiverčiantiems asmenims.
„Dviguba kaina – skamba drastiškai. Kultūros centras – ne pelno siekianti organizacija – metus baigiame su nuliu ir neišsimokame sau priedų. Esmė yra tokia: generuojami pinigai visada yra investuojami į tą renginį. Reikia papuošti foje, pasisiūti naujus drabužius ir pan.“, – sako L. Ulkštinas.
Telšių kultūros centro darbuotojai šventiniu laikotarpiu telšiškius ir miesto svečius ragina dalyvauti kameriniuose renginiuose. Gruodžio 9 dieną, 13.30 val., Telšių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choras „Tremties aidai“ Žemaitės dramos teatre rengia tradicinį adventinį koncertą „Dievo dovana“. Gruodžio 16 d., 15 val., kultūros centro mišrus choras „Žemaičiai“ visų laukia Žemaičių muziejuje „Alka“ adventiniame koncerte „Žiemos mozaika“. O palydėti senųjų metų gruodžio 31 d., 18 val., telšiškiai kviečiami į Kęstučio Jablonskio geriausių dainų naujametinį koncertą teatre.
Puošybai lėšų neskirta
Spaudos konferencijos metu seniūnas K. Lečkauskas buvo atviras: šiais metais miestas puošiamas pagal išgales, nes papildomų lėšų tam nėra skirta. Eglė dabinama kaip ir pernai, nupirkta tik keletas naujų tokių pat žaisliukų. Šalia seniūnijos įrengta fotosienelė. Šįkart jį padaryta iš dviejų nuotraukų, kurių autoriai Mečislovas Šilinskas ir Sigita Gailiuvienė. Meška perkelta į kitą vietą – arčiau laikrodžio bokšto.
„Šiais metais nupirkome naujų žaisliukų už 500 Eur, jie pakabinti ant eglės ir išdėlioti mieste esančiuose vazonuose. Sukdamiesi iš padėties, radome pigiai, po 2 Eur už vienetą, nuvytusių kanadinių eglučių, kurias nupurškėme dviejų spalvų dažais“, – sakė seniūnas ir priminė liūdną tiesą – 2014 m. eglei papuošti buvo nupirkti dideli raudoni bumbulai, 2016 m. seniūnija nuo tų pačių žaisliukų acetonu nuplovė spalvą ir taip žaliaskarę padabino jau sidabriniais. Šiais metais žaisliukų atsargos papildytos raudonais bumbulais. „Ką gali nupirkti, kada viena ant eglės kabanti žvaigždė kainuoja 400 Eur?“, – apgailestauja seniūnas.
K. Lečkauskas neslėpė apmaudo, esą kituose miestuose nuo metų pradžios dirba komisijos, dailininkai, architektai – visus metus ruošiasi Šv. Kalėdoms. Deja, Telšiuose tradicijos kitos – dirba tik seniūnija: „Miestui puošti nėra skirta specialių pinigų. Apie tai kalbu jau daug metų. Iš viso seniūnijai per metus skiriama 100 tūkst. Eur. To turi pakakti visam miestui tvarkyti, gėlėms, krūmeliams, medeliams, vejoms prižiūrėti ir kt. darbams. Norint gražiai papuošti Telšius, šiandien reikėtų apie 30 tūkst. Eur, bet čia labai dideli pinigai. Jei tiek išleistume, žmonės sakytų, jog netaupome, per daug išlaidaujame“, – sakė seniūnas.
K. Lečkauskui antrino ir, kaip pati teigė, ilgiau tylėti nebegalinti A. Jakavičiutė: „Esu labai pikta, nes kultūros centro komanda žmonių akyse atrodo neįgali kažko padaryti, tikrai čia ne mūsų kūrybinių minčių stoka, tiesiog mūsų rajoną turbūt valdo žmonės, kuriems Šv. Kalėdos ateina netikėtai. Valdo Grinčai, kurie iš Telšių rajono ir miesto nori pavogti Šv. Kalėdas. Jeigu po eglutės įžiebimo niekas nesikeis, tai surengsime dar vieną – piktą – spaudos konferenciją. Mes tiesiog pernelyg ilgai tylime… Ne keliai, ne nauji pastatai augina žmones.“
Eglutės įžiebimo šventei buvo numatyta skirti 16 tūkst. Eur, tačiau liko 8 tūkst. Eur, 4 tūkst. skirti Kalėdų Senelio ambasadai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Vytautas parašė:

  Fejerverkai buvo gražūs.

 2. Jonis parašė:

  Visada vienoda giesmė, tas pats prieš kiekvienas kalėdas – nėra pinigų… Nesuprantu to verkšlenimo prasmės.

 3. Romas parašė:

  PER KALEDAS ISLEISIM DAUG PINIGU

 4. Telšiškis parašė:

  Mažiau vogt reikia ir bus pinigų ir galit nepasakot,kad to nedarot. Aplamai, gėda jau klausyt Jūsų. Kreipiaus į savivaldybę su skundu, du mėnesiai jokio atsakymo!!!!!

 5. nojė parašė:

  kažėn a seniuns pats pasiskaita kon parašė ir ar dėl nemaža omžiaus besuvuok kad giras prisipėrkės nudžiuvusiu eglieliu,ir visuokiu kitokiu nesamuoniu prisidėrbės ir prisibėdavuojės,juk kap vėins iš socdemu lyderiu telšius valda jau mažiause dešim metu.

 6. Benis parašė:

  O aš manau, kad senas perdylas reik leisti i pensijas. Šilalė susitvarkė su 12 štukų egle. Bent jau GRAŽI. O mes prašykim neišmesti senų girliandų. Nu juk gražu. Gražus ir rusiški žaisliukai, kurie dūžta. Ot va tie tai gražūs-išskyrus egle. Kaip prašalaičiai ieškome, kas ką padovanos.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt