Ką daryti, jei privačiame miške vagys iškirto medžius ar pasisavino pagamintą medieną

Parašė:  2017-09-26

Liepos 29 d. Sabilės miestelyje (Latvija) buvo organizuojama tradicinė vyno šventė. Šiais metais joje dalyvavo 18 šokių, dainų ir folkloro kolektyvų iš Latvijos ir mūsų Telšių moterų senjorų šokių kolektyvas „Pinavija“. Šventė prasidėjo vyno kalno papėdėje. Mūsų kolektyvo šokėjoms buvo suteikta garbė po miestelio mero kalbos atidaryti šventę šokių „Kepurine“. Po šventės atidarymo kartu su visais kolektyvais žygiavome į pagrindinę miesto aikštę, kur įvyko kolektyvų pasirodymas. Daugiausia dėmesio buvo skiriama šokiams ir dainoms. Šokome kiemeliuose, miesto aikštėse ant scenos ir ant žolės.
Telšių pagyvenusių moterų šokių kolektyvas „Pinavija“ dar lankėsi Estijoje, Pelvos apskrityje, Kanepės ir Pelvos savivaldybėje organizuotose gyvenviečių šventėse.
Rugpjūčio 12 d. mūsų kolektyvas Kanepės gyvenvietės miesto šventėje sušoko lietuvių liaudies šokius „Kepurinė“, „Gyvataras“ ir šokį pagal Vytauto Kernagio dainą „Mūsų dienos kaip šventė“. Šventėje dalyvavo 12 kolektyvų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Buvo šokami ir kartu su visais kolektyvais europiniai šokiai. Tai – gražus reginys akims ir mielas širdžiai. Vakare organizuotas pasisėdėjimas, susipažinimas iš arčiau prie kavos su estiškais šokiais. Savivaldybės meras išreiškė padėkas šokių kolektyvų vadovams ir kolektyvams. Kolektyvai savo ruožtu apsikeitė simbolinėmis dovanomis.
Rugpjūčio 13 d. palikome Kanepės gyvenvietę ir važiavome daugiau nei 20 km į Pelvos gyvenvietę. Ten vyko Pabaltijo pagyvenusių žmonių šokių festivalis. Šoko net 22 kolektyvai: iš Estijos – 15, iš Latvijos – 6 kolektyvai ir iš Lietuvos mūsų pagyvenusių moterų „Pinavijos“ kolektyvas. Visi kolektyvai sušoko po du šokius. Taip pat šokome bendrus europinius šokius su visais kolektyvais. Diena buvo graži, puošnūs šokėjų rūbai darė šventę dar pakilesnę ir nuotaikingesnę. Tai – iš tiesų labai gerai režisierių organizuotas renginys ir puiki dovana gyvenvietės gyventojams, taip pat ir mums – šokėjams. Nors kelionė ir buvo tolima, bet nuovargio nebuvo. Visi važiavome namo nusiteikę pakiliai ir nesakėme „viso“, bet kartojome „iki kito karto“.
O mūsų kolektyvas labai dėkoja šokių vadovei Genovaitei Lukauskytei. Jos nuoširdus darbas su mūsų kolektyvu, ieškojimas nišų ir kartu Telšių miesto pristatymas džiugina. Mat daugelis kolektyvų apie Telšius net nežinojo, daugiau visi kalbėjo apie Klaipėdą. Tikrai stengsimės pakviesti kai kuriuos kolektyvus iš Estijos ir Latvijos į Telšius, parodysime, koks gražus mūsų visų mylimas miestas.
Grįžome į Telšius vėlai vakare, pavargę, bet geros nuotaikos, susiradę naujų draugų.
Telšių moterų senjorų šokių kolektyvo „Pinavija“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt