Jei ne grybai ir ne uogos… direktoriaus kiemas būtų apžėlęs

Parašė:  2017-08-08

Birželio pabaigoje „Telšių ŽINIOSE“ rašėme apie tai, jog prie Žemaitės gimnazijos direktoriaus Žydrūno Želnio namų gimnazijos ūkio darbuotojai darbo metu pjauna žolę. Tąsyk Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas patvirtino, kad toks įvykis buvo užfiksuotas. Kadangi švietimo įstaigų vadovai tiesiogiai atskaitingi Telšių rajono savivaldybės merui – visa informacija perduota rajono vadovui.
Savivaldybės meras Petras Kuizinas netruko sudaryti darbo grupę, kuriai pavesta išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes. Po bemaž mėnesį trukusio tyrimo darbo grupė pateikė išvadas.
Antanas NEKRAŠIUS
Mero potvarkiu sudaryta darbo grupė (pirmininkas Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas) liepos pabaigoje pateikė tyrimo išvadas.
Kaip ir minėjome, Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas Telšių rajono savivaldybės tarybos nario Algirdo Bacevičiaus iniciatyva birželio 28 d. užfiksavo, kad prie Žemaitės gimnazijos direktoriaus Žydrūno Želnio namų gimnazijos ūkio darbuotojai darbo metu pjauna žolę.
Pradėjus tyrimą, Ž. Želnys komisijai aiškino, kad namas, prie kurio dirbo du gimnazijos ūkio darbuotojai, priklauso jo žmonai Liudai Želnienei ir jam sutuoktinio teisėmis. Namų valdos tvarkymu rūpinasi jo žmona. Apie tai, kad prie jo namų birželio 28 d. dirbo du jo pavaldiniai, esą pirmą kartą išgirdo iš Tarybos nario A. Bacevičiaus. Žemaitės gimnazijos direktorius tvirtino, kad dėl pagalbos prie namų su ūkio darbuotojais tarėsi jo sutuoktinė, kuri su jais turi neformalių, draugiškų santykių, pavyzdžiui, kartu yra uogavusi, grybavusi, keitusis augalų daigais ir pan. O už talką žmonėms Ž. Želnio žmona atsilygino kava ir saldainiais.
Komisija nustatė, kad vienas iš Žemaitės gimnazijos ūkio darbuotojų prie direktoriaus namų darbavosi per atostogas, kitas – darbo metu.
Tačiau komisijai nepavyko nustatyti, kam priklausė darbo priemonės – žoliapjovė ir „trimeris“, kuriomis gimnazijos darbuotojai pjovė žolę Ž. Želnio kieme. Kilo įtarimų, kad galimai priklauso Žemaitės gimnazijai. Abu ūkio darbuotojai tikino, jog dirbo su savo darbo priemonėmis. Tad komisijos nariai liepos 12 d. nuvyko į gimnaziją ir paprašė direktoriaus, kad šis parodytų Žemaitės gimnazijos turimas žoliapjoves ir „trimerį“. Komisija pastebėjo, kad vizualiai abi darbo priemonės panašios į tas, kurios buvo užfiksuotos nuotraukose birželio 28 d. (pjaunant žolę Ž. Želnio kieme). Bet „panašumo“ neužteko, tad komisija pritrūko „neabejotinų įrodymų“, kad prie direktoriaus namų gimnazijos darbuotojai darbavosi naudodamiesi gimnazijos pjovimo įrankiais.
Taigi galiausiai komisija nusprendė, jog nėra pagrindo pradėti tyrimą dėl Ž. Želnio veiksmų atitikties LR viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, tačiau pripažino, kad vienas iš Žemaitės gimnazijos ūkio darbuotojų, tvarkęs direktoriaus kiemą, tai darė darbo metu. Už tai Ž. Želniui inicijuota drausminės nuobaudos tyrimo procedūra ir pasiūlyta skirti drausminę nuobaudą. Taip pat komisija įpareigojo Ž. Želnį imtis priemonių, jog ateityje tokie pažeidimai nepasikartotų, bei įpareigojo direktorių informuoti Telšių rajono savivaldybės merą P. Kuiziną, kokių priemonių buvo imtasi Žemaitės gimnazijos darbuotojo atžvilgiu dėl jo darbo privačioje valdoje darbo metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. nso parašė:

  jie jau atvirai tyciojasi.Dejo skersa ant visu.Menesi laiko tyre ir gavosi snipstas.Juokas ima,ne tyre o suko galvas kaip eilini karta issisukti.Nesuprantu,jie juk uz jusu pinigus is jusu tyciojasi

 2. Ligita parašė:

  Nėra ką ir pridurti švogerių žemelė tie Telšiai.Meras bestuburis,o visi savi nėra ką bausti.Jei žmonės netylėtų gal kas nors ir pasikeistų ir ne tik dėl pjaunamos žolės,bet ir pačioj savivaldybėje kas darosi?Ką išrenkame į valdžią,tą ir turime.Tad brangūs Telšiečiai,artėja mero rinkimai pagalvokit apie kandidatą,kad nors stuburą turėtų.

 3. pjovėjėlė parašė:

  pjoviau šieną per visą dieną. per visą per visą per visą dieną. kas tas Bacevičius nesuprantu iki šiol – ar jam pjovėjai nepatinka ar žolė? o jis pats savo žolę pjauna? galėčiau jam papjauti, jei prašytų. gražiai nupjautume su vyru, gal nebūtų toks pikts.

 4. Telšietė parašė:

  Gėda, nėra žodžių, geriau nieko nerašytų ir rajono žmonių už kvailius nelaikytų. Ir taip viskas aišku buvo nuo pat pradžių. Gerb. pjovėjėlė, Bacevičiui tarnų nereikia, jis pats moka žolę nusipjauti, aš taip manau.

 5. Mačernis parašė:

  Telšiuose vergai dirba už maistą,o gusarui viskas p..ui kaip irzadanijai.kada pagaliau atsibusim nejaugi tik viebam algiui biški rūpi…

 6. ZOJA parašė:

  Nejaugi Telšiškiams taip ir nerūpi kur jų pinigai ištaškomi?Jei taip visi toleruoja savivaldybės kuri nieko nedaro dėl savo žmonių potencalių rinkėjų,o tik savo kišenių ir savo giminių bei tų kurie lenda į subinę jiems.Viską baigia pasidalinti.Jausmas toks,kad dar per gerai gyvenam mažai vagia.Reikėtų paspausti mužikus.

 7. Jonas parašė:

  Ir niekas brangieji nesikeis pakol mes patys piliečiai mulkiais būsime. Normaliose visuomenėse senai būtu pamiršti ir kuizinai, ir urbonai, ir tokie zelniai ir kiti veikėjai besirūpinantys ne tuo kuom reikia. O mes tik mekenam tarpusavyje ar prie kompų susėdę išsiliejam ar susirinkę manatkes išrūkstam kur toliau.

 8. Benas parašė:

  Dovanoju vejapjovę. Veikiančią.

 9. Jonui parašė:

  o ką siūlote daryti? organizuokite kokią akciją, jungsimės. žmonės kai nori – gali susiorganizuoti. prisimenam balandžio gale kaip niekadėjai apsėdo toj pačioj gimnazijoj uolią dorą mokytoją – ir peticijos buvo sukurtos, ir ryte mitingėlis prie gimnazijos – ir nė šūdo neišmetė mokytojos, nors ir kuizinas ir ministrė liepė mesti. paprasti žmonės išsaugojo. tai ir dabar reikia akcijas organizuoti. nes biurokratai be akcijų neisišneka, raštais atsišaudinėja ir tiek

 10. Telšiškė parašė:

  Pritariu,kad reikia organizuoti akciją sujudinti tuos dykaduonius.Pradėti tik reikia juk yra ir Telšiuose dar protingų žmonių.Reikia tik noro.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt