Jei būtų luokiškių valia, pirmiau renovuotų mokyklą, o tik paskui – seniūnijos pastatą

Parašė:  2017-04-14

Redakciją pasiekė susirūpinusių luokiškių laiškas. Luokės miestelio gyventojai piktinasi, kad neblogai atrodantį Luokės seniūnijos administracijos pastatą imta tvarkyti, o mokykla, „žemės spalvos aptrupėjęs pastatas, primena kalėjimą, o iki jo artinamasi duobėtu kiemu“, „kūrikų darbo sąlygos lyg viduramžiais“, „vaikams mokykloje šalta, nes keičiant pastato stogą, nebuvo apšiltintos lubos“ (tai trumpos citatos iš gauto luokiškių laiško).
Luokiškiams rūpi, kodėl pirmenybė neteikiama ugdymo įstaigai, kurioje mokosi mūsų ateitis ir dirba nemažai žmonių, o pasirinktas seniūnijos pastatas. Įdomu, kiek kainuos seniūnijos pastato atnaujinimas ir kada numatoma Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos renovacija?
Gyventojų klausimus perduodame Telšių rajono savivaldybės administracijai. Sulaukiame atsakymo: „Telšių rajono savivaldybė Luokės seniūnijoje pastatų ir statinių turi 77 vnt. Visus juos sutvarkyti vienu metu nėra finansinių galimybių, tad darbai atliekami paeiliui ir atsižvelgiant į finansavimo šaltinius. Luokės gimnazijos visiškas atnaujinimas galimas tik esant finansavimui iš Ministerijos ar ES fondų.“
Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistės Skaistės Sadonytės teigimu, investicijos į Luokę išties pastebimos: sutvarkytos viešosios erdvės, asfaltuotos gatvės, nauji pėsčiųjų takai ir kt.
Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos remontui taip pat skiriama lėšų: į katilinę, šildymo trasą, šildymo sistemą, sporto salę investuota daugiau kaip 230 tūkst. Eur per pastaruosius 3 metus. Mokyklos šildymo sistema kapitaliai suremontuota ir vienodai šyla visi korpusai (ne kaip anksčiau), atliktas visiškas sporto salės su persirengimo kambariais, dušais, tualetais remontas.
Specialistė informavo, kad Luokės seniūnijos pastatas jau senokai įtraukiamas į remonto planus – nuo 2012 metų, tačiau tik dabar sulaukė savo eilės. „Seniūnijos pastatas bus apšiltintas už beveik 40 tūkst. Eur. Apšiltinus bus mažesnis šilumos poreikis, sumažės išlaidos pastato šildymui, o irstantis fasadas bus apsaugotas nuo tolesnio aplinkos poveikio“, – užtikrino Savivaldybės administracijos atstovė.
Pasak jos, taip pat nepamiršta ir Luokės Vytauto Kleivos gimnazija – šiais metais čia planuojami remonto darbai už maždaug 30 tūkst. Eur (numatoma keisti grindų dangą koridoriuose ir klasėse (bent dalyje)). „Kaip minėta, Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos visiškas atnaujinimas galimas tik esant finansavimui iš Ministerijos ar ES fondų, tad kol kas konkrečių galimybių imtis modernizavimo nėra. Tačiau tiek šis pastatas, tiek kiti sulauks eilės ir bus kapitaliai sutvarkyti“, – tvirtino S. Sadonytė.
Būrelis laišką rašiusių luokiškių siūlo: „Gal būtų galima atitraukti akis nuo buhalterinių lentelių, eilučių ir platesniu žvilgsniu pažvelgti realybėn.“
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Benas parašė:

    Greit neliks nei Luokės gimnazijos, nei renovuotų kultūros namų. Tai geriau vadinamą „gimnaziją“ galima perkelti ir į renovuotus kultūros namus. Nesidarykit skolų. O rajonas jų turi milijonais.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt