Janapoliškių derlius – jau aruoduose

Parašė:  2012-11-22
Sakoma: moki dirbti, mokėk ir ilsėtis. Šios patarlės laikosi janapoliškiai. Jie praėjusį penktadienį susirinko į Janapolės kultūros namus, į šventę „Jau derlius aruoduose guli“.
Į svečius atvyko Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva, Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, Varnių seniūnijos seniūnas Rolandas Bružas, Varnių regioninio parko direktorė Irena Zimblienė, kredito unijos „Germanto lobis“ atstovės Gitana Lipskienė ir Laura Breitmozerienė.
Simbolinis duonos kepalas įteiktas merui V. Kleivai.

Šįkart rudens šventė Janapolėje turėjo du išskirtinius bruožus: tėviškėn negalėjo grįžti Mindaugas Stasiulis, tad renginį vedė Janapolės mokyklos direktorės pavaduotoja Laima Juškienė ir bendruomenės narys Laimonas Steponavičius; scenoje nepasirodė saviveiklininkai, nes miestelyje šiuo metu nėra kultūros darbuotojo. Tačiau susirinkusieji nenuobodžiavo – įdėmiai žiūrėjo Edmundo Kumžos susuktą filmą apie vietos ūkininkus. Filmo idėjos autorius – Janapolės bendruomenės pirmininkas Česlovas Ubartas.
Filmuoti kadrai leido pasisvečiuoti Stefanijos ir Petro Viršilų ūkyje, į kurį bendrai su Europos Sąjungos parama investuota apie milijonas litų. Ūkyje dirba ir užsienių nesugundyti sūnūs.
Ūkininkai Marytė ir Vincas Servai kuria pienininkystės ūkį, kieme stovi technika žemei dirbti.
Dalia ir Virginijus Martinkai prižiūri 73 galvijus, valdo apie 200 ha žemės. „Pasidalijame darbus ir tempiame tą vežimą“, – kukliai iš ekrano taria Dalia.
Dalytė ir Jonas Steponavičiai įsitikinę – be Europos Sąjungos paramos būtų labai sunku: „Dabar pradėti ūkininkauti galėtum nebent aukso puodą išlošęs.“
Rasa ir Tomas Kumžai žemę dirbti pradėjo prieš dešimtmetį, prieš 6-erius metus nusipirko fermą, augina 140 galvijų. „Svarbiausia: žinoti, ko nori“, – pažymi ūkininkai. Šalia – ketverių ir septynerių sūnūs. Tėtis džiaugiasi: auga pagalbininkai, jau dabar traktoriaus vairą siekia pasukti.
Virginija ir Antanas Monstavičiai, kaip ir daugelis, pradėjo nuo 3 ha žemės, paskui pamažu plėtėsi. „Svarbiausia – sveikata, o jaunimui turėtų valstybė pagelbėti“, – įsitikinę žemdirbiai.
Jadvyga ir Algirdas Ramonai ūkininkavimą perleido sūnui, bet ir patys daug dirba. Viskas būtų gerai, tik ta valdžia galėtų mažiau kabinėtis…
Stasė ir Stasys Barauskai kaime – jau trisdešimt metų, kai susituokė, taip ir liko. Ūkininkauja nuo 1993-iųjų. Darbštūs sūnūs naują tvartą pastatė. Iš Europos Sąjungos paramos įsigijo technikos – taip ir juda pirmyn.
Įsižiebus salėje šviesai, sveikinimo žodį tarė bendruomenės pirmininkas Č. Ubartas. Jis prisiminė, kaip 2004 m. pirmąkart į bendruomenės šventę susirinko – tąkart taip pat buvo pagerbti ūkininkai, vėliau džiaugtasi gražiomis sodybomis, aktyviais gyventojais ir t. t.
Ekrane matytos ūkininkės šypsojosi, esą operatorius žadėjęs ir taliją paploninti, ir trumpą sijoną užvilkti, ir aukštakulniais apauti, o parodė taip, kaip tenka būti kasdien – darbo rūbais. Sutiktas šventėje moteris vos galėjai atpažinti: jaunos, puošnios, plati šypsena ir nė lašelio nuovargio veiduose. Janapolėje gyvena laimingi žmonės…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt