Iššvaistyti Savivaldybės pinigai: brangus triukšmo matuoklis nė karto nenaudotas

Parašė:  2010-10-28

Telšių rajono savivaldybės biudžetas paplonėjo aštuoniais tūkstančiais litų tam, kad už juos įsigytas triukšmo matavimo prietaisas „SVAN 955“ dūlėtų policijos komisariate.
Istorija apie vienintelę funkciją – dulkių kaupimą – atliekantį triukšmo matuoklį iškilo į viešumą, kai prietaisu pradėjo domėtis Telšių rajono savivaldybės Tarybos narys, socialdemokratas Adomas Domarkas.

Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis triukšmo matuoklis, vadovaujantis Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, tuometiniam Telšių rajono policijos komisariatui patikėjimo teise buvo perduotas 2008-ųjų liepos mėnesį per Tarybos posėdį.
Prietaisas įteiktas kartu su Valstybinės metrologijos tarnybos patikros sertifikatu, kuriame nurodyta, kad triukšmo matuoklis tinkamas naudoti.
Tuomet, daugiau nei prieš dvejus metus, buvo džiaugtasi, kad matuoklis padės išspręsti gyventojų bėdas: į policiją, Savivaldybę kreipdavosi žmonės, prašydami pagalbos dėl kaimynų augintinių ar iš kitų šaltinių sklindančio triukšmo. Deja…
Nemoka naudotis
Tai, kad daugiau nei prieš dvejus metus įsigytas triukšmo matuoklis yra nenaudojamas, paaiškėjo visai neseniai. Į Telšių rajono savivaldybės tarybos narį A. Domarką, prašydamas padėti, kreipėsi Telšių miesto gyventojas. Vyriškis teigė išsikvietęs policiją, kad ši pamatuotų iš geležinkelio sklindančius garsus. Esą tuomet pareigūnai atsakė, kad tokios funkcijos neatlieka.
A. Domarko iniciatyva triukšmo matuoklio klausimas buvo įtrauktas į Telšių rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdį, į jį pakviestas Telšių apskrities VPK Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Paulius Ubavičius.
Pareigūnas patvirtino, kad policijos pareigūnai triukšmo dar nė karto nematavo. Kodėl? Pirma priežastis – niekas policijos komisariate tokiu aparatu nemoka naudotis. Antra – triukšmo matavimas neįeina į policijos pareigūnų pareigines funkcijas.
Nebūtume mes lietuviai – svarbu imti. Negi svarstysi, ar reikia, jeigu duoda!
Teigiama iniciatyva
Telšių apskrities VPK Viešosios tvarkos skyriaus viršininko teigimu, sunkiausia iššifruoti triukšmo matuoklio rodmenis. Esą policijos komisariate nėra pareigūnų, išmokytų tai daryti.
Anot P. Ubavičiaus, triukšmo matuoklio rodmenys nėra tokie, kaip alkoholio matuoklio ar greičio matavimo prietaisų. Tai esą ir galėjo suklaidinti policiją, nusprendusią pasiimti triukšmo matuoklį.
P. Ubavičius prisimena, kad dar tada, kai matuoklį buvo ketinama perduoti policijai, kalbėta, kad aparatas paklius ne į tas rankas, į kurias turėtų.
Pareigūno teigimu, policija, sulaukusi prašymo išmatuoti triukšmą, raštu kreipiasi į Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą. Tuomet iš uostamiesčio į Telšius atvyksta specialistas, nešinas savo matuokliu.
Regis, A. Domarko parodyta iniciatyva dėl daugiau nei dvejus metus nenaudoto brangaus matuoklio davė vaisių. Pasak Telšių apskrities VPK Viešosios tvarkos skyriaus viršininko, policija triukšmo matuoklį grąžins Savivaldybei, kuri spręs, ką su juo daryti toliau. Kaip sakoma – geriau vėliau, negu niekada!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt