Išlaikyti Luokės kultūros centrą Savivaldybei – per didelė prabanga

Parašė:  2014-06-06

Telšių rajono savivaldybės taryba pritarė sprendimo projektui, kuriuo reorganizuotas dar vienas rajono kultūros centras. Prie nuo šių metų pilotinėmis tapusių Upynos, Degaičių bei Gadūnavo seniūnijų prisijungė Luokė. Visas reorganizuojamo Luokės kultūros centro turtas perduodamas administruoti seniūnijai kartu su jį aptarnaujančio personalo etatais. O kultūros ir meno darbuotojų etatai bus integruoti į seniūnijos administracinę struktūrą.
Viena iš pagrindinių Luokės kultūros centro reorganizavimo priežasčių įvardijama tai, kad įstaigoje iš beveik 12 etatų net 8 buvo aptarnaujančio ūkio personalo ir tik 3,75 etato – kultūros ir meno darbuotojų.
Antanas NEKRAŠIUS
Tik trečdalis kultūros centro darbuotojų vykdė kultūrinę veiklą
„Taip, Luokės kultūros centre 8 etatai buvo aptarnaujantis ūkio personalas, o 3,75 etato – kultūros ir meno darbuotojai, – „Telšių ŽINIOMS“ pripažino Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos pavaduotoja Eva Stonkevičienė. – Matote, Luokės kultūros centrui buvo priskirta administruoti daug pastatų, nors realiai juose aktyvi kultūrinė veikla ir nevyko.“ Pasak E. Stonkevičienės, iš minėto 3,75 kultūros ir meno darbuotojų etato vienas priklausė direktoriui. Tačiau dėl didelės administracinės ir ūkinės veiklos įstaigos vadovui likdavo mažai laiko pačiai kultūrinei veiklai. „Kada kultūros centre aptarnaujančio ūkio personalo daugiau nei kultūros ir meno darbuotojų, o dar ir pats direktorius atsiriboja nuo kultūrinės veiklos… Na, Savivaldybė negali sau leisti tokios prabangos. Visi turime būti įsitraukę į šį procesą“, – kalbėjo pašnekovė.
Toks etatų paskirstymas, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos pavaduotojos teigimu, ir tapo viena iš priežasčių teikti Telšių rajono savivaldybės tarybai sprendimą dėl Luokės kultūros centro reorganizavimo.
Arši diskusija su pasipriešinimo elementais
„Dėl Luokės kultūros centro reorganizavimo ilgą laiką vyko arši diskusija su pasipriešinimo elementais, – „Telšių ŽINIOMS“ apie situaciją Luokėje pasakojo Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Kuizinas, – pats kultūros centras ir seniūnija pritarė reorganizavimui. Su juo sutiko ir senoji Luokės bendruomenė. Tačiau atsirado kita bendruomenė, kuri tam priešinosi.“ Kad ir kaip ten būtų, bet šiandien, atrodo, luokiškiams pavyko rasti bendrą sprendimą.
Apie pačias pilotines seniūnijas, kurioms nuo šių metų pradžios perduota kultūros paslaugų teikimo funkcija, anot vicemero, kalbėti dar anksti: „Palaukime metus ir pamatysime, ar pasiteisino permainos. Tačiau kiek man teko lankytis Buožėnų, Upynos seniūnijos renginiuose – žmonės jomis yra patenkinti.“
Bendruomenei buvo daromas spaudimas?
Pertvarkyti Luokės kultūros centrą Tarybai buvo siūlyta ir anksčiau. Tačiau iki galo su bendruomenėmis apie reorganizaciją nebuvo išdiskutuota, todėl sprendimas atidėtas. Šį kartą politikai, kaip sakė sprendimą pristačiusi Tarybos narė Alfreda Tamoševičienė, dėl Luokės kultūros centro reorganizacijos su bendruomene susitarė, yra jos raštiškas sutikimas.
Jai antrino ir socialdemokratas Sigitas Motuzas: „Man teko dalyvauti seniūno ataskaitos pristatyme, Luokės bendruomenės susitikime. Buvau nustebęs dėl jų vieningumo. To mums reikėtų pasimokyti iš jų. Reorganizacijos klausimu jie labai daug konsultavosi, diskutavo. Nori jie tos pertvarkos, seniūnas sutinka perimti tą ūkinę kultūros centro dalį. Tai valio – tegul tik daro.“
Tačiau deguto į medumi apteptą sprendimą įliejo tvarkietis Danielius Rupšys. Politikas teigė kalbėjęs su bendruomenės atstovais, kurie tvirtino, kad jiems buvo daromas tam tikras spaudimas: „Pasipylė keletas grasinančių skambučių, kur buvo liepiama pritarti kultūros centro reorganizacijai.“ Telšių rajono savivaldybės mero Vytauto Kleivos paprašytas patikslinti, kas konkrečiai darė spaudimą, D. Rupšys lakoniškai atsakė: „Kol kas nesakysiu. Jeigu kreipsis teisėsauga – pasakysiu.“
Deja, įtakos tvarkiečių pareiškimas sprendimui nepadarė. Balsų dauguma Taryba pritarė Luokės kultūros centro reorganizacijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Hmm parašė:

    Savivaldybei centrą išlaikyti per brangu, o „UAB Luokės seniūnija“ — vieni juokai !? (Lyg ji ne iš biudžeto išlaikoma) Kažkokia kvailystė.

  2. Ekspertas parašė:

    Kam tie centrai,televizorius dabar visa kultūra.Degaiiai, Upyna, Buoženai uždaryti, dabar Luokė, kas sekantis pagal planą? Grįžtam į sovietmetį…..

  3. Jonas parašė:

    Kultūros centrai ne per seniausiai priklausė seniūnijoms. Berods praėjusioje kadencijoje ar šios pradžioje, buvo sumanyta kultūros centrų reorganizacija, atskiriant jų pavaldumą nuo seniūnijų ir priskiriant rajono kultūros centrui. Praėjus nelabai daug laiko vėl sukama atgal pasinaudojant įmantriais žodeliais, savokomis ir pan. Taigi jei toje taryboje bėra sąžiningų politikierių būtų labai įdomu sužinoti kam tai buvo naudinga? Ar būtinybė atsikratyti neparankiais žmonėmis, ar pinigėlių praskalbimui, ar…? Manau tai nebūtu sunku paaiškinti ir Kleivai ir Tamoševičienei.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt