Iš mirties nagų išgelbėtą berniuką nudžiugino netikėta dovana

Parašė:  2017-08-04

Telšių rajono Ryškėnų seniūnijos Brazdeikių kaime gyvenantis Arnas nuo šiol turės du gimtadienius: pirmasis – rugpjūčio 6-oji, kada 2006 metais gimė, ir liepos 28-oji, kada šiemet skendo tvenkinyje, buvo išgelbėtas ir pagaliau pabudo iš komos.
Giedra AKAVICKIENĖ
Vaiko džiaugsmui nebuvo galo
Iš Klaipėdos vaikų ligoninės namo grįžusį Arną su dviguba švente pasveikino „Telšių ŽINIŲ“ kolektyvas, gėlėmis ir tortu nešina Ryškėnų seniūnė Gražina Sukurienė su socialinio darbo organizatore Asta Grachauskiene bei telšiškis, UAB „Zimtransa“ vadovas Zenonas Mockus.
Stebuklingai iš mirties gniaužtų išsprūdęs ir vienuoliktąjį gimtadienį švenčiantis berniukas tryško džiaugsmu – netikėti svečiai atgabeno išsvajotąjį dviratį. Berniukas prisipažino, jog iš savo ciocės (taip vaikas vadina globėją) išgirdęs apie atvykstančius svečius, net neįtaręs, kad jie atveš dviratį.
Šią puikią dovaną parūpino verslininkas Z. Mockus. Iš žurnalistės išgirdęs apie berniuko nelaimę su laiminga pabaiga, dviejų vaikų tėvas Z. Mockus neliko abejingas, nors berniuko iš Brazdeikių ir nepažinojo.
Patyliukais išsiaiškinus slaptą Arno svajonę turėti dviratį, verslininkas nedvejodamas sutiko išpildyti vaiko norą. Dovaną papuošė parduotuvė „Švenčių šalis“.
Tvenkinyje maudėsi dviese
Sukrečiantis įvykis Arno ir jį globojančios šeimos gyvenime nutiko karštą šeštadienio pavakarę. Kaip prisiminė globėja Loreta, netoliese esančioje jos tėvų sodyboje šeima pjovė kiaulę, jos keturiolikmetis sūnus Rokas ir ketveriais metais jaunesnis globotinis Arnas išėjo maudytis.
Sodyboje yra du tvenkiniai. Vaikams buvo pasakyta pliuškentis mažesniajame, kuris ne toks gilus, tačiau jie nepaklausė.
Staiga pas suaugusiuosius atbėgo išsigandęs Rokas ir pasakė, kad nuskendo Arnas. Prie tvenkinio tekini nubėgo Loreta su gyvenimo draugu Rimantu.
Tvenkinio būta labai gilaus, vaiko niekur nesimatė. Rimantas nardė dugne ieškodamas berniuko, išnėręs pasakė kažką užčiuopęs. Tada toje vietoje panėrė Loreta ir užgriebė vaiką. Ištraukus į krantą, berniukas nerodė jokių gyvybės ženklų, jo kūnas buvo smarkiai atšalęs.
Tas pats tvenkinys pasiglemžė moters vyrą
Manoma, kad nelaimė įvyko Arnui per toli atsidūrus nuo kranto ir išsprūdus po pažastimis turėtiems tuštiems plastikiniams buteliams, kurie buvo naudojami išsilaikyti ant vandens.
Akivaizdu, kad vienkiemyje prie gyvenamojo namo iškastame tvenkinyje maudytis nepatartina. Po šios pamokančios skaudžios nelaimės vietiniai gyventojai kalba, kad reikėtų jį užkasti, tačiau šeima neturi tam lėšų.
Beje, pavojingo tvenkinio gelmės prieš ketverius metus pasiglemžė Loretos sutuoktinio gyvybę.
Globėja nepasimetė ir išgelbėjo berniuką
Tą karštą pavakarę, nepaisant išgąsčio, lemtingu momentu, kada buvo svarbi kiekviena sekundė, Loreta su Rimantu nepasimetė. Jie nelaukė, kol atvyks iškviesta pagalba. Vadovaudamiesi šaltu protu, patys gaivino berniuką taip, kaip mokėjo. Dabar jau aišku, kad jiems viskas puikiai pavyko.
Pora masažavo Arno širdį, darė dirbtinį kvėpavimą. Loreta prisiminė vaiką purčiusi, norėdama pašalinti vandenį iš kvėpavimo takų. Paskui, kai atsigavo ligoninėje, klaususi, ar jam nieko neskauda, bet tas tik šypsojosi ir purtė galvą.
„Kol savo jėgomis gelbėjome Arną, per tą laiką atvyko greitoji medicinos pagalba. Gaivinimą perėmė medikai, jie nusprendė, kad elektros šoko nereikia, nes vaiko širdis pradėjo plakti“, – sakė Loreta.
Komos ištiktas berniukas buvo išgabentas į Regioninę Telšių ligoninę, paskui tą pačią dieną – į Klaipėdos vaikų ligoninę.
Palaikė mintimis ir maldomis
Skendęs ir į komą paniręs Arnas Klaipėdos vaikų ligoninės Reanimacijos skyriuje atsigavo.
Visą tą laiką ligoninėje nerimastingai mindžikavo globėja L. Jucienė. Moteris pasakojo, kad medikai prie dešimtmečio artimųjų neprileido, tačiau ji Arną palaikė mintimis ir maldomis.
Pasak Loretos, Klaipėdos medikai sakę, jog berniukas labai trumpai išbuvo po vandeniu. Tačiau pačiai globėjai atrodė, kad kol ieškojo vaiko tvenkinyje, laikas virto amžinybe.
Seniūnė: „Vaikai mylimi ir prižiūrimi“
Namo sugrįžusiu pasveikusiu Arnu džiaugiasi jo sesuo, globėjos sūnus ir dvi suaugusios dukros, kiti šeimos nariai, artimieji, kaimynai, draugai.
Arnas su metais vyresne sesute Kornelija pas globėją Loretą Jucienę apsigyveno beveik prieš dvejus metus. Vaikai ją švelniai vadina cioce.
Ryškėnų seniūnė G. Sukurienė ir socialinio darbo organizatorė A. Grachauskienė džiaugėsi, kad Arnui su Kornelija labai pasisekė apsigyventi pas artimus žmones, toje pačioje sodyboje gyvena ir vaikų močiutė. „Vaikai yra mylimi ir prižiūrimi“, – sakė seniūnijos darbuotojos.
Užaugęs svajoja tapti policininku
L. Jucienė negailėjo gražių žodžių savo globotiniams. „Vaikai darbštūs, nereikia prašyti pagalbos. Arnas padeda malkas sunešti, rytą žąsis iš tvartelio paleisti, o vakare atgal suvaryti“, – sakė ūkiškai gyvenanti darbšti moteris ir vaikus lyg tikra motina mylinti Loreta.
Pokalbyje dalyvavęs Arnas pasakojo, kad rugsėjį eis į penktą klasę. Jis mokosi Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje, o labiausiai patinkanti fizinio lavinimo pamoka.
Paklaustas apie ateities planus, berniukas prasitarė, kad užaugęs svajoja tapti policininku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Benas parašė:

    Šaunuolė Loreta. Pati išaugino 3 vaikus, ir dar du. Tikrai nuostabi motina.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt