Instaliacija „Tautiška giesmė“ telšiškių nesudomino

Parašė:  2017-10-20

Spalio 11 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje telšiškiams pristatyta HYMNOS.LT instaliacija „Tautiška giesmė“. Projektą pristatė pats idėjos autorius ir projekto vadovas Julius Žėkas. Gaila, bet renginys telšiškių susidomėjimo nesulaukė: dalyvavo tik bibliotekininkai ir vos keletas moterų.
Instaliacija „Tautiška giesmė“ – unikalus, pasaulyje analogų neturintis kūrinys, sujungiantis mokslo (fizikos, akustikos, fonologijos…), meno (tekstilės, muzikos, poezijos…) bei technologijų (spektrografinės analizės, žakardinio audimo, optikos, iliuminacijos, instaliacijos…) sritis.
2010 m. tekstilinė šio projekto dalis pristatyta ir apdovanota Lietuvos tekstilės bienalėje; 2011 m. Vasario 16-osios proga pirmą kartą projektas oficialiai pristatytas Europos Komisijoje Briuselyje (Belgija). Į jo pristatymą susirinko daugiau nei 600 registruotų dalyvių.
Kūrinys rekordiškai buvo eksponuotas jau bemaž 100 įvairių erdvių: universitetuose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose ir kt. Jo ekspozicija ir pristatymas suteikia galimybę lankytojams įsilieti į šią kultūrinę bei edukacinę programą, kurios pagrindinis tikslas – lietuvių tautos istorijos, kultūros savitumo suvokimo gilinimas ir puoselėjimas bei lietuviškos kultūrinės ir politinės tapatybės išlaikymo ir kūrimo skatinimas. Tai – išties neeilinis reginys, kuriame tradicinės vertybės ir pilietiškumo samprata įgauna realią prasmę.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Zita parašė:

    Projekto pristatymui pasirinkta netinkama vieta. Turbūt pamiršta, kad Telšiuose yra VDA fakuletas, kuris turi savo galeriją. Projektas yra tikrai vertas dėmėsio, gaila, kad studentai nematė ir negirdėjo.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt