Ieškomas mokslininkas Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti

Parašė:  2019-02-19

Telšių rajono savivaldybė paskelbė konkursą laisvoms SĮ Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti. Dokumentai priimami iki vasario 19 d., t. y. iki šio antradienio. Rodos, viskas gerai – įstaigai reikia naujo vadovo (buvęs direktorius Artūras Liauzginas iš pareigų pasitraukė š. m. sausio 1 d.). Tačiau skaitant konkurso sąlygas kyla abejonių, ar minėtas konkursas nėra kažkam galimai pritaikytas.
Antanas NEKRAŠIUS
Konkurso laisvoms SĮ Telšių butų ūkio direktoriaus pareigoms eiti sąlygose reikalaujama, kad naujasis vadovas turėtų ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį išsilavinimą su magistro kvalifikaciniu laipsniu! Magistro – SĮ Telšių butų ūkiui?! Net ieškant VšĮ Regioninės Telšių ligoninės vadovo nebuvo keliami tokie aukšti reikalavimai: iš pretendentų buvo reikalaujama turėti biomedicinos mokslų arba socialinių mokslų srities aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį).
Skirtingai nei konkurse į ligoninės direktoriaus pareigas, SĮ Telšių butų ūkiui pasirinkimo turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį) nėra. Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino paklausėme, ar minėto konkurso sąlygose nurodytas reikalavimas turėti magistro kvalifikacinį laipsnį nėra perteklinis. „Taip. Mano manymu, tai perteklinis reikalavimas. Negaliu pasakyti, kodėl toks buvo įrašytas, bet sieksiu, kad konkursas būtų nutrauktas, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė meras. – Reikia pasikalbėti su specialistais, kurie ruošė sąlygas. Aš jums perskambinsiu.“
Susisiekėme ir su Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vedėju Edmundu Vaitkevičiumi. Vedėjas teigė, kad konkurso sąlygas ruošė jo pavaduotoja Rita Kiguolienė, o tvirtino laikinai Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Rimantas Žebrauskas. Kodėl sąlygose įrašytas reikalavimas turėti magistro laipsnį, esą geriausiai atsakytų R. Kiguolienė, tačiau vedėjo pavaduotoja šiuo metu atostogauja. Anot E. Vaitkevičiaus, kiekvienas konkurso sąlygose įrašytas reikalavimas turi būti pagrįstas ir motyvuotas. Ar jis yra toks, vedėjas atsakyti negalėjo.
Iš mero atsakymo sulaukėme pirmadienio rytą. Rajono vadovas sakė, kad konkurso sąlygas su juo nesuderinęs patvirtino laikinasis Savivaldybės administracijos direktorius. „Aš paklausiau, kodėl reikalaujama magistro laipsnio. Man atsakė, kad aukštyn keliama reikalavimų kartelė. Esą jeigu konkurso metu neatsiras juos atitinkančių pretendentų – bus skelbiamas kitas konkursas, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo P. Kuizinas. – Asmeniškai aš tokiam sprendimui nepritariu. Ne laikas eksperimentuoti. Magistro, docento ir t. t. laipsniai jau yra moksliniai. Mums direktorių mokslininkų nereikia. Visiškai užtenka, kad vadovas turėtų aukštąjį universitetinį išsilavinimą.“
Į klausimą, ar konkursas bus nutrauktas, meras atsakė: „Konkursas dar neįvyko. Baigiasi tik dokumentų priėmimo laikas. Su R. Žebrausku dar nekalbėjau, tačiau manau, kad reikės iš naujo skelbti konkursą su standartiniais, tokias pareigas atitinkančiais, reikalavimais.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Olia parašė:

  Ponas meras tokio išsilavinimo neturi,ir jam toli iki tokio.Kas ta per persona R. Kiguolienė iš vis ar žino apie ką rašo.Pilna savivaldybė bemokslių kurie net neorentuojasi kur randasi ir ką daro. Norisi sužinoti kada bus skelbiamas normalus konkursas?Ar čia kaip ir visi konkursai bemoksliams giminaičiams.

 2. Benis parašė:

  O merą aš jau žinau. Dėstykit. Kas toks, koks daktaras ir kas ji pažysta?

 3. Šiaip parašė:

  Tai normalu, kad įmonės vadovas būtų baigęs ne eilines bakalauro studijas, o turėtų magistro laipsnį. Atsisės koks pažystamas be išsilavinimo ir vėl bus tik pavadinimas iš veiklos.

  1. Afonia kuris zino daugiau nei sie du parašė:

   Jooo ir autorius ir komentatorius(meras)nežino koks išsilavinimas prilygsta magistro koks bakalauro laipsniui.Sėsk du.

 4. Aletrikas -Ginekologas parašė:

  as bemaz kaip mokslininkas tik pazymejima nusipiesiu ir galeciau pavadovauti uz kokius varganus 2 000 eurorubliu

 5. Ash parašė:

  tai bent supratimas „magistras yra mokslinis laipsnis“, tai tada daug labai mokslininkų Lietuvoj…

 6. Je parašė:

  Koks nors sovietinis bakalauras nepreina…

 7. Habilituotas parašė:

  Docentas yra mokslinis vardas, bet ne kiekvienam zioplam suprasti

 8. Anonimas parašė:

  Kodėl nieks neatsako kas ta p.R.Kiguolienė?Man irgi smsalsu koks jos išsilavinimas?

 9. Tiesą parašė:

  Bet Telšių savivaldybė nuotraukoje tai blogai atrodo. Tikrai reiktų remonto. Ir kabinetai tokie pelėsiu atsiduoda – be remonto.

 10. Anonimas parašė:

  Tai kada bus skelbiamas normalus konkursas,šiai vietai užimti?Ar ir vėl bus sapaliojama apie magistrą?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt