Į lopšelį-darželį atvestas galimai sumuštas dvejų metukų berniukas

Parašė:  2018-01-09

Telšių lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė Regina Rondomanskienė Bendrojo pagalbos centro telefonu 112 pranešė apie iš namų atvestą galimai sumuštą vos dvejų metukų berniuką.
Giedra AKAVICKIENĖ
Auklėtojos privalo pranešti apie smurtą
Pranešimas apie sumuštą vaiką policijoje užregistruotas sausio 4 d., 9.30 val.
Lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė R. Rondomanskienė „Telšių ŽINIOMS“ patvirtino, kad sausio 3 d., apie 14.30 val., auklėtoja, po pietų miego padėdama apsirengti berniukui, ant jo kojytės pastebėjo kraujosruvą.
R. Rondomanskienės teigimu, lopšelyje-darželyje tokia tvarka, kad auklėtojos, pastebėjusios bet kokį įtartiną sumušimą ar kitokį galimą smurtą, iš karto turi informuoti įstaigos vadovą. Tai nurodyta pareigybių aprašyme. Direktorė savo ruožtu privalo kreiptis į teisėsaugą.
Paklausta, kodėl direktorė apie galimai sumuštą lopšelio auklėtinį teisėsaugai pranešė tik kitą dieną, atsakė,
kad visų pirma norėjo pasikalbėti su mama, esą maža kas, gal vaikas susižalojo krisdamas ar griūdamas.
Mama matė mėlynę, tačiau nieko nedarė
Vakare mamai atvykus pasiimti sūnaus, auklėtoja paklausė, iš kur jam ant kojytės atsirado mėlynė.
Motina nė nemanė slėpti, kas nutiko. 31-erių moteris paaiškino, kad vaiką sumušė šventėms jį išsivežęs 32-ejų tėvas. Šeima šiuo metu išgyvena skyrybas. Tėvai gyvena atskirai: vaikas su mama – Telšiuose, o tėvas – Šiauliuose.
Pasak direktorės R. Rondomanskienės, berniukas ugdymo įstaigą pradėjo lankyti neseniai, tik 2017 m. rugsėjo 1 d., todėl personalas jo tėvų gerai nepažįsta.
Darželio darbuotojus nustebino mamytės požiūris į tai, kas nutiko vaikučiui. Moteris neslėpė, jog grįžus sūnui iš viešnagės pas tėvą, pastebėjo sumušimą ant kojytės, tačiau nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų pradėtas tyrimas ir kaltininkas gautų atpildą.
Mama teisinosi telefonu nufotografavusi sumušimą, o nuotrauką tebesauganti, gal kada esą prireiks.
Tėvui gresia dideli nemalonumai
Daugiau kaip 40 metų Dariaus ir Girėno gatvėje esančiam darželiui vadovaujanti R. Rondomanskienė kalbėjo, kad dabar toks laikmetis: žiniasklaida nušviečia kai kuriose šeimose vykstančius ir labai negerus dalykus, todėl auklėtojos turi būti atidžios ir pilietiškos, reikalui esant, užkirsti kelią dar baisesnėms nelaimėms, o gal net tragedijoms.
Policija tiria šio įvykio aplinkybes. Dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė mažamečiui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt