Gyventojų patogumui Telšiuose – du nauji viadukai, Plungėje – kol kas nė vieno

Parašė:  2017-08-08

Į Žemaitijos sostinę atvykstantys kaimynai plungiškiai pastebi, jog Telšiuose vykdant geležinkelio tvarkymo darbus žmonių patogumui statomi net du nauji viadukai. O Plungėje jau daug metų žmonės viaduko laukia nesulaukia miesto centre. Plungiškiai nuolat vargsta lūkuriuodami automobilių eilėse prie geležinkelio pervažos Dariaus ir Girėno gatvėje.
Kaimyninio miesto gyventojai vis negali atsistebėti: ką tokio padarė Telšiai, ko niekaip negali padaryti Plungė? Telšiai netrukus turės net du viadukus, vienas jų net už miesto ribų, o Plungė laukia nesulaukia tokių pokyčių miesto centre.
Laukti plungiškiams liko nebeilgai – jau yra parengtas Tunelinio viaduko po geležinkeliu Dariaus ir Girėno g. techninis projektas. Darbai turėtų prasidėti kitų metų pradžioje.
Aurelija SERVIENĖ
Telšiuose – du nauji viadukai
AB „Lietuvos geležinkeliai“ Komunikacijos departamento atstovė Novilė Aleksejevaitė patvirtino, jog Telšiuose geležinkelio ruože šiuo metu vykdomas projektas „Antrojo kelio statyba ruože Telšiai–Lieplaukė“.
Šio projekto metu įrengiami du viadukai: vietoje buvusios pervažos 287+249 km (Telšių–Lieplaukės tarpstotyje) įrengiamas gelžbetoninis automobilių viadukas (59,1 m ilgio, 13,75 m pločio);
Telšių geležinkelio stotyje rekonstruojamas plieninės santvaros pėsčiųjų viadukas per geležinkelį (44,45 m ilgio, 3,7 m pločio).
Komunikacijos departamento atstovė tuo pačiu pranešė gerą žinią ir Plungės miesto gyventojams. Lietuvos automobilių kelių direkcija yra pasirašiusi trišalę sutartį su Plungės rajono savivaldybės administracija ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ projektui „Tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungės m., Dariaus ir Girėno g., įrengimas“ įgyvendinti.
Šio projekto įgyvendinimo metu magistralinių geležinkelių linijoje Kaišiadorys–Radviliškis–Šiauliai–Klaipėda („Draugystė“)“ numatoma panaikinti Plungės geležinkelio stotyje (310+699 km) esančią pervažą. „Lietuvos geležinkeliai“, kaip projekto įgyvendinimo partneriai, yra suderinę techninį projektą.
Problemą išspręs tunelinis viadukas
Plungės miesto problema – Dariaus ir Girėno gatvėje įrengta vieno lygio geležinkelio pervaža, ribojanti susisiekimą tarp dviejų miesto dalių bei sukelianti transporto priemonių gaištį bei pavojų saugiam eismui – puikiai žinoma ir Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos.
Tarptautinių ryšių komunikacijos skyriaus Ryšių su žiniasklaida specialistas Laurynas Slapšys patvirtino, jog Plungės rajono savivaldybė yra parengusi tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungės m., Dariaus ir Girėno g., techninį projektą.
„Šiuo metu Plungės rajono savivaldybė rengia pirkimo dokumentus tunelinio viaduko statybos darbams atlikti. Suderinus pirkimo dokumentus su suinteresuotomis valstybinėmis institucijomis, Plungės r. savivaldybė šį rudenį skelbs konkursą darbams vykdyti. Tunelis bus įrengtas Plungės miesto Dariaus ir Girėno gatvėje, kuri sutampa su rajoninio kelio Nr. 3201 ruožu, 0,0–0,457 km“, – informavo L. Slapšys.
Kol kas LAKD projekto vizualizacijos neturi. Pasak ministerijos atstovo, kai tik Plungės rajono savivaldybė paskelbs tarptautinį darbų vykdymo konkursą, prie pirkimo dokumentų, kuriuos visi galės matyti Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje, bus pridėti ir tunelio įrengimo brėžiniai ir schemos.
Projektas jau parengtas
Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis tikino, kad viaduko projektas minėtoje vietoje buvo padarytas jau seniai, tačiau įvyko trukdžių – įsikišo Kultūros paveldo departamentas dėl vizualinės taršos šalia esančiam parkui. Buvo nuspręsta, kad viaduko šioje vietoje būti negali. Jei ne ši problema, jis būtų buvęs pastatytas jau seniai.
Įsikišus Kultūros paveldo departamentui, nuspręsta daryti tunelinį viaduką. Viskas pasikeitė, todėl darbai nusitęsė.
„Tunelinio viaduko projektas jau yra parengtas, darbų pirkimas turėtų įvykti iki šių metų pabaigos, o darbai turėtų prasidėti kitų metų pradžioje“, – informavo A. Klišonis.
Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė pranešė, jog Plungės rajono savivaldybės administracijos užsakymu yra parengtas „Tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungėje, Dariaus ir Girėno g., įrengimo“ techninis projektas, šiuo metu su Transporto investicijų direkcija yra derinama viešojo pirkimo dokumentacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Babrungiškis parašė:

    Sveiki. Ačiū Dievui ir Jums, ponai prisiekusieji, jei atsiras viadukas Plungėje. Mūsų dabartinis meras patikino, kad Babrungo gyvenvietė, besiribojanti su miestu, nebus asfaltuojama, kol nebus viaduko. Asfalto prašome, maldaujame jau kelis dešimtmečius. Prieš rinkimus pažadama, taip ir lieka tik pažadais, nes pažadus matyt galima nevykdyti. Gal reikėtų įsipareigoti, o ne žadėti?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt