Gyventojai pyksta dėl prastos gatvių būklės

Parašė:  2018-03-13

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi dviejų gatvių Telšiuose gyventojai. Degaičių g. gyvenantys žmonės skundėsi itin prasta gatvės būkle. Esą siekdami išvengti joje esančių duobių, vairuotojai važiuoja pro privataus namo kiemą.
Kitą problemą iškėlė Stoties g. 8 ir Stoties g. 8A daugiabučių namų gyventojai. Žmonės skundėsi prastu įvažiavimu į jų kiemus. Būtų galima sakyti, jog įvažiavimai į kiemus – pačių gyventojų rūpestis, jeigu ne vienas „bet“. Tuo pačiu įvažiavimu naudojasi ir seniūnija: juo vežamos atliekos iš antrinių žaliavų surinkimo aikštelės, esančios šalia centrinių miesto kapinių. Gyventojai piktinosi, jog sunkiasvorės transporto priemonės dar labiau sugadino bendro naudojimo įvažiavimą, ir mano, kad jo sutvarkymu turėtų pasirūpinti Savivaldybė.
Kalbėjomės su Telšių miesto seniūnijos seniūnu Kaziu Lečkausku.
Antanas NEKRAŠIUS
„Blogas tas įvažiavimas – sutinku, – apie Stoties g. 8 ir Stoties g. 8A daugiabučiuose gyvenančių telšiškių problemą kalbėjo Telšių miesto seniūnijos seniūnas K. Lečkauskas. – Ten yra didelė problema, nes tuo įvažiavimu naudojasi sunkiasvorės transporto priemonės. Esame gavę ne vieną skundą iš gyventojų. Pernai lyg ir žadėjo Savivaldybė tvarkyti, bet kol kas…“ Anot K. Lečkausko, seniūnija kapitaliniam įvažiavimo remontui pinigų neturi, tačiau padeda gyventojams tuo, kuo gali: papila asfalto drožlių.
Bet, aišku, tai problemos neišsprendžia. „Esame parašę raštą Telšių rajono savivaldybės administracijai dėl papildomų lėšų viešųjų erdvių tvarkymui skyrimo. Jame nurodėme poreikį rekonstruoti minėtą privažiavimą prie centrinių kapinių iš Stoties gatvės pusės, – sakė seniūnas. – Tačiau ar skirti tam lėšas – spręs Savivaldybės kelių tvarkymo komisija po to, kai rajonas gatvių ir kelių tvarkymui gaus lėšų iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos.“
Minėtame rašte, anot K. Lečkausko, taip pat numatytas ir Degaičių gatvės, ir Kuršėnų g., Padurbinio g., ir Žvejų g., ir Kalnėnų g., ir V. Montvilos g., ir Naujosios g., ir Neringos g., ir Germanto g., ir Taikos g., ir Pakalnės g., ir Elektrinės g. žvyrkelių remontas. Administracijos prašoma išasfaltuoti J. Janonio g., Alyvų g., Ligoninės g., L. Giros g., Žaliosios g., Kretingos g. (nuo J. Basanavičiaus g. iki Padurbinio g.), Šviesos g., Klaipėdos g. (nuo Ragainės g. iki Klaipėdos g.), Miško g. (nuo Muziejaus g. iki P. Genio g.), Žarėnų g. „Labai daug neišasfaltuotų gatvių liko pernai, todėl abejoju, kad pakloti naują asfalto dangą pavyks bent vienoje gatvėje iš šių metų sąrašo…“ – neslėpė Telšių miesto šeimininkas.
Seniūnijos pateiktas sąrašas Administracijai ganėtinai ilgas.
K. Lečkausko teigimu, pagal lėšų darbams poreikį ir planuojamas gauti lėšas iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos stebuklas būtų, jei pavyktų atlikti bent 10 proc. suplanuotų darbų.
O kur dar seniūnijos pageidavimas papildomai gauti lėšų Degenių g. įvažiavimui įrengti, sutvarkyti privažiavimą prie įrengtos valčių nuleidimo prieplaukos į Masčio ežerą (Naujoji g.), sutvarkyti Karaliaus Mindaugo – Sedos gatvių sankryžą (pakeisti surūdijusią apsauginę tvorelę), praplatinti įvažiavimą prie Vilniaus g. 16 namo, suremontuoti šaligatvį nuo Dariaus ir Girėno g. iki Plungės g., pakeisti suolus Katedros aikštėje ir t. t.
„Tačiau nepriklausomai, Savivaldybė skirs lėšų ar ne, vieną dalyką esu pasiryžęs šiemet tikrai padaryti – įrengti autobusų sustojime ties „Atžalyno“ progimnazija laukimo paviljoną, – teigė K. Lečkauskas. – Man gaila vaikų, kurie permirkę nuo lietaus laukia atvažiuojant autobuso. Kiekvienais metais žadama rekonstruoti visą Muziejaus g. ir tuo pačiu sutvarkyti autobusų sustojimus, tačiau kiekvienais metais projektas nukeliamas… Užteks. Jeigu Savivaldybė neskirs šiam reikalui pinigų – paviljoną įrengsime iš seniūnijos lėšų: šiemet mums grąžino 10 tūkst. Eur už surinktas iš prekybininkų į biudžetą lėšas.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt