Gyventojai ir savivaldybės septintą kartą kviečiami teikti paraiškas daugiabučių renovacijai

Parašė:  2019-08-23

Po septintojo Aplinkos ministerijos kvietimo teikti paraiškas daugiabučių renovacijai, Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, naujas paraiškas priims iki 2020-ųjų metų sausio 31-osios.
„Prioritetas bus skiriamas tiems projektams, kurie bus greitesni – jeigu kažkurie būsto savininkai iki paskutinės dienos, kada galima teikti paraiškas, jau bus pasirengę techninį darbo projektą bei turės leidimą statybai, jie renovaciją galės pradėti dar nesulaukę kitų metų pradžios“, – apie gautų paraiškų vertinimą pasakoja BETA direktorius Valius Serbenta.
Kiti svarbūs atrankos kriterijai, nurodyti Aplinkos ministerijos kvietime: ar projektas įtrauktas į savivaldybių parengtą kvartalo energinio efektyvumo didinimo programą, didesnis gyventojų palaikymas ir aukštesnė energinio naudingumo klasė bei energinis efektyvumas.
Daugiau paskatų kvartalinei renovacijai
Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vadovas Marius Narmontas, kalbėdamas apie daugiabučių modernizavimo programą, akcentuoja savivaldybių indėlio svarbą.
„Džiugu matyti, kad dauguma savivaldybių jau yra pasirengusios arba baigia pasiruošti kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. Greičiausiai, didžioji dalis paraiškų septinto kvietimo metu bus atitinkančios kompleksinės renovacijos principą“, – sako pašnekovas.
M. Narmontas pažymi, kad vertinant gautas paraiškas daugiabučių renovacijai, dėmesys bus skiriamas kvartalinės daugiabučių renovacijos projektams.
„Šiame kvietime paraiškas gali teikti tiek pavieniai namai, tiek savivaldybės, norinčios atlikti kvartalinę daugiabučių renovaciją. Didesnį dėmesį skirsime pastarajai – tai reiškia, kad jeigu gausime daugiau paraiškų nei yra skirta finansavimo (150 mln. eurų), prioritetą teiksime kompleksinės renovacijos paraiškoms. Ji leidžia ne tik atnaujinti pastatą ir pagerinti jo energinį efektyvumą, tačiau ir sutvarkyti daugiabučius supančią aplinką, pertvarkyti viešąsias erdves, išspręsti automobilių stovėjimo aikštelių ir kitas infrastruktūrines problemas. Taip gyventojai nušauna du zuikius vienu šūviu“, – teigia Aplinkos ministerijos atstovas.
Renovacija – daug teigiamų pusių
Atnaujintas daugiabutis vidutiniškai po renovacijos sutaupo 50 proc. šiluminės energijos – tai įvardijama kaip viena esminių priežasčių, paskatinančių gyventojus teikti paraiškas renovacijai.
Tačiau BETA akcentuoja, jog sumažėjusios sąnaudos šildymui nėra vienintelis postūmis imtis būsto renovacijos – daugiabučio atnaujinimas prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės bei didina būsto vertę, kadangi renovuotas būstas yra patrauklesnis nuomai ar įsigyti būstą planuojantiems žmonėms.
Renovacijai numatytas biudžetas – 150 mln. eurų
Paskutiniojo kvietimo metu yra numatyta daugiabučių renovacijai skirti 150 mln. eurų, o energinį efektyvumą didinančioms priemonėms skiriama finansavimo dalis sudarys 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės.
Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams valstybė 100 proc. apmokės arba kompensuos projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat valstybė visiškai padengs visas nepasiturintiems gyventojams tenkančias išlaidas.

Nuot­rau­ka iš BE­TA ar­chy­vo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt