Gyventojai dėl atvežtų šiukšlių nepelnytai lydimi piktų žvilgsnių

Parašė:  2017-05-12

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją paskambino moteris, gyvenanti netoli Žvėrinčiaus, Telšių rajone. Gyvenvietė nedidelė – vos 5 gyvenamieji namai. Atliekas vežantis automobilis iki jų nevažiuoja. Skaitytoja pasakojo, jog sutarta, kad ji ir kiti gyventojai atliekas veš ir išmes patys į artimiausiame miestelyje esančių daugiabučių namų konteinerius.
Telšių rajono gyventoja teigė nerimaujanti, kad dėl atsiradusios dvinarės mokesčių sistemos, pabrangus atliekų išvežimo ir sutvarkymo kaštams, daugiabučių namų gyventojai pradės piktintis: mat jiems dėl papildomai atvežamų atliekų brangs rinkliava. Esą ir anksčiau metant atliekas į konteinerius, anot moters, senutės burnodavo. O ir pati jaučiasi lyg daranti kažką negero.
Situaciją paprašėme pakomentuoti UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ specialistų.
UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo specialistė-kontrolierė Rasa Varpučianskienė:
– Informuojame Jus, kad Telšių rajono savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 25 d. sprendimu Nr. T1-41 priimtuose nuostatuose pagal 40 p. „Rinkliavos mokėtojams, individualių namų savininkams (naudotojams), kurių gyvenamosios paskirties pastatai kaimo (mieste) vietovėje yra toliau nei 300 m iki atliekų surinkimo maršruto, kuriems komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugos teikimas neįmanomas, kintamoji Vietinės rinkliavos dalis nėra skaičiuojama. Vietinės rinkliavos kintamoji dalis neskaičiuojama, atsižvelgiant į iki einamųjų metų sausio 15 d. Rinkliavos mokėtojo pateiktą ir seniūnijos seniūno patvirtintą prašymą arba seniūnijos seniūno pateiktą sąrašą“.
Minėti Rinkliavos mokėtojai, kuriems komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugos teikimas neįmanomas, atliekas gali išmesti arčiausiai jų gyvenamosios vietos esančiame bendro naudojimo konteineryje. Šiems gyventojams neskaičiuojama Vietinės rinkliavos kintamoji dalis.
Pagal Jūsų pateiktus duomenis, arčiausiai minėtos gyventojos yra daugiabučių namų buitinių atliekų konteineriai, kuriais ji gali naudotis. Daugiabučiams Vietinė rinkliava sudaryta iš 44 eurų pastoviosios ir 19 eurų fiksuotos kintamosios dalies, todėl dėl atvežtų papildomų atliekų kaina gyventojams nesikeis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt