Gulbių gatvė padalinta į tris dalis – kaip rasti kelią?

Parašė:  2018-04-13

Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją kreipėsi Gulbių g. 9 namo gyventoja. Moteris piktinosi, kad per visus nepriklausomybės metus rajono valdžia nesugebėjo išspręsti Gulbių g. gyventojų problemos: gatvė yra padalinta į tris dalis. Prie vienų gatvės gyventojų namų galima privažiuoti tik iš Karaliaus Mindaugo g. pusės, prie antrų – tik iš Geležinkelio g. pusės, prie trečių – tik per Žuvėdrų gatvę.
Antanas NEKRAŠIUS
Sukelia daug nepatogumų
Gulbių gatvėje gyvenanti moteris pasakojo atvejį, kada dėl sveikatos problemų išsikvietė į namus Greitosios medicinos pagalbos tarnybą (GMP). Tačiau GMP automobilis nerado, kaip prie jos gyvenamosios vietos privažiuoti: važiavo iš vienos pusės, po to – iš kitos, kol šiaip ne taip rado kelią. Esą toks gatvės padalijimas į tris dalis sukelia daug nepatogumų: namo neranda taksi, siuntų, netgi pašto tarnybos. Jau nekalbant apie specialiąsias tarnybas, kurias išsikvietusiam žmogui yra svarbi kiekviena minutė.
Apie Gulbių gatvės gyventojų problemas papasakojome Telšių rajono savivaldybės administracijai. Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Skaistė Sadonytė „Telšių ŽINIAS“ informavo, jog Administracijos direktorius Saulius Urbonas, sužinojęs apie šį gyventojų kreipimąsi, buvo nuvykęs į Telšių miesto Gulbių gatvę, apžiūrėjo, ar būtų galimybė sujungti atkarpas, kurias skiria kanalai, taip pat pakalbino sutiktus Gulbių gatvės gyventojus.
„Iš pokalbių negalime teigti, kad visi gatvės gyventojai įžvelgia problemą ir norėtų sujungti gatvės atkarpas į vieną. Yra nuomonių, jog „akligatvyje“ gyventi ramiau, o sujungus atkarpas, padidėtų transporto priemonių srautas, – teigiama Savivaldybės atsakyme. – Savivaldybės administracija mano, kad šioje situacijoje pirmiausia būtų tikslinga visiems gatvės gyventojams priimti bendrą sprendimą. Rekomenduotina surengti gatvės gyventojų susitikimą (į kurį būtų galima pakviesti ir savivaldos atstovus) ar kita forma visiems susitarti, o Telšių rajono savivaldybės administracija atsižvelgs į gyventojų pageidavimus.“
Kita problema: elektros laidai pavojingai arti stogo
Kita problema, kurią žurnalistams papasakojo Gulbių g.
gyvenanti telšiškė, tai, jog šalia jos namo esanti elektros linija yra per arti. Moteris sakė, kad prakiuro jos namo stogas, tačiau nei vienas stogdengys nesutinka atlikti remonto darbų, nes tai – pavojinga gyvybei: esantys elektros laidai pavojingai arti stogo. Vienas elektros stulpas netgi pasviręs. Gulbių g. esančio privataus namo gyventoja redakcijai tvirtino, kad prieš keletą metų buvo atvykę specialistai iš elektros tinklų bei pažadėjo problemą išspręsti. Tačiau iki šiol niekas taip ir nepasirodė.
„Dar kartą nuvykome ir įvertinome situaciją. Išties elektros linija yra įrengta pagal visus saugumo reikalavimus, užtikrintos ir reikiamos apsaugos zonos, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovė ryšiams su visuomene Akvilė Adomaitytė. – Bet suprantame, kad gyventojams dabartinė situacija nėra patogi, todėl artimiausiu metu virš namo esančius laidus pakeisime kitais, modernesniais ir dar saugesniais. Jie leis sumažinti apsaugos zoną bei gyventojams leis saugiai rekonstruoti namo stogą. Taip pat svarstysime galimybę šioje vietovėje išvis panaikinti oro liniją ir ją pakeisti požeminiu elektros kabeliu.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Telšietė parašė:

  Kur gatvė ten ir kelias privalomas, o dabar trys namami vidury gatvės išvis atskirti ir neturi iš savo gatvės pravažiavimo nei iš vienos pusės ir nei iš kitos. Dar siūlomas susirinkimas, žmonių kiršinimas. Tai kodėl ta gatvė ištisai rodoma miesto žemėlapiuose, suskaidykite? Ir kas iš savivaldybės atsakytų už laiku nesuteikiamą pagalbą. Įdomu ar Lietuvoj dar yra tokių gatvių tik formaliai tvarkingai egzistuojančių bemaž 40 metų?

 2. Vilnietis parašė:

  Ka reiskia gyventoju susirikimas? Cia gi ne pageidavimu koncertas. Jei zemelapyje yra kelias, tai jis turi buti ir fiziskai.
  O del elektros laidu, tai ne tik laidus pakeisti reikia, bet ir kreiva sleiva stulpa patraukti toliau namo. Ar cia kaip Lietuvoje iprasta lauks nelaimes ir tik po to kazka darys?

 3. Telšietė parašė:

  Jaučiasi sumaišyti privatūs ir viešieji interesai. Jei taip abejingai bus sprendžiamos problemos, reikės kelt į viešumą

 4. Klaipėda parašė:

  Geras straipsnis, pritariu keliamoms problemoms. Jei žemelapyje yra gatvė, ji turi būti realiai egzistuojanti, kaip turi atvažiuoti greitoji pagalba ir kitos spec. tarnybos, koks gali būti gyventojų susitarimas. Dėl per arti esančio elektros stulpo galima prisišaukti nelaimės.

 5. Venecija parašė:

  Gulbiu gatve tai gal taip ir pavadino kad kelio nezadejo datyti

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt