Grėsmė Biržulio ežerui

Parašė:  2019-03-15

Biržulio ežeras, kažkada siekęs apie 800 ha plotą, po daugybės melioracijos darbų, vykdytų XX a., šiandien yra apie 100 ha ploto vandens telkinys. Nuleidus ežerą, šiaurinėje jo dalyje susiformavo nepraeinami pelkynai, o pietinėje dalyje ežeras užaugęs nendrynais.
Kelinti metai stebimi nendrių didžiulių salų plaukiojimai ežere. O pastaraisiais metais mažesnius nendryno gabalus, vadinamąsias „keres“, vandens srovė atplukdo iki užtvankos, nuo kurios prasideda Virvytės upė. Šiais metais nendrių prie užtvankos atplukdyta itin daug. Dėl to Biržulis gerokai ištvino. Anot Varnių regioninio parko direkcijos (RPD) ekologo Lauryno Noviko, tokio aukšto ežero lygio nėra buvę. Kilo grėsmė, kad gali būti visiškai užkimštas vandens nutekėjimas pro užtvankas, dėl to galėjo vanduo pradėti tekėti per kelią Varniai–Pavandenė pro Kūjainių k. arba net išversti užtvanką.
Varnių seniūno Rolando Bružo, Varnių RP direktorės Irenos Zimblienės operatyviomis pastangomis tam kartui grėsminga situacija likviduota, nendrės iš vandens iškeltos. Varnių regioninio parko direkcija dėkoja Telšių rajono savivaldybės administracijos specialistams Angėlinai Keliauskienei, Raimondui Račkauskui, Gintautui Lukauskui ir Adomui Žvirzdinui, padėjusiems likviduoti susidariusią grėsmingą situaciją prie Biržulio ežero užtvankos.
Plaukiojantys nendrynai rodo, kad kažkas keičiasi ežero gyvenime ir pasyvaus hidroįrenginio prižiūrėjimo nebepakanka. Užtvanka, kaip hidroįrenginys, ir jos priežiūra priklauso Telšių rajono savivaldybės administracijai. Ateityje turėtų būti aptartas šis klausimas ir Biržulio užtvankos priežiūrai skirtos tinkamos lėšos ir atsakingi asmenys, sudarytos priežiūros taisyklės, įvertinta esama kelio sankasos ir užtvankos techninė būklė. Priešingu atveju, susidarius tam tikroms meteorologinėms sąlygoms – esant polaidžiui ar gausiems krituliams, pučiant stipriems vėjams – staigiai užsikišus atplukdytomis nendrėmis užtvankai, gali būti padaryta didelė žala ne tik keliui ar užtvankai, bet ir gamtai.
Varnių regioninio parko direkcijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt