Gidai susipažino su Varniais

Parašė:  2012-04-23

Vilniaus gidų bendrijos nariai kiekvieną pavasarį organizuoja mokomąją pažintinę ekskursiją vis į kitą Lietuvos regioną. Šiais metais nutarė aplankyti ir susipažinti su Žemaitija, kad po to čia sugrįžtų su Lietuvos ar užsienio turistais.
Savo pažintinę mokomąją ekskursiją Vilniaus gidai ir turistinių agentūrų vadovai pradėjo užkopdami į legendomis apipintą aukščiausią Žemaitijos piliakalnį Medvėgalį.
Varniuose ekskursantai aplankė senąją katedrą, susipažino su jos istoriją, saugomais paminklais, pamatė vyskupo M. Valančiaus darželį ir paminklą vyskupui. Žemaičių vyskupystės muziejuje lankytojai susipažino su atnaujintomis ir dar rengiamomis ekspozicijomis, parodomis, pasigrožėjo Gorskių giminės dovana iš Biržuvėnų dvaro, užkopė į varpinės bokštą ir apžvelgė plačiai matomą panoramą. Po trumpos ekskursijos, Didžiojoje muziejaus auloje Varnių regioninio parko vyr. specialistas kraštotvarkininkas Andrius Bajorūnas pristatė parko lankytinas vietas, turistinius maršrutus ir kitas parko teikiamas paslaugas.
Muziejaus turizmo informacijos centre gidams buvo parengta dalomoji medžiaga apie lankytinus Varnių objektus, teikiamas paslaugas, vykdomas edukacines programas vaikams ir suaugusiesiems. Nors tik trumpam sustoję Varniuose, svečiai iš Vilniaus gavo daug informacijos ir prisižadėję sugrįžti su turistais, patraukė toliau – į Kančios koplyčią Rainiuose, Telšius ir Žemaitijos nacionalinį parką.
„Kelionė buvo puiki. Labai informatyvi ir turininga. O jau tos iškalbingosios žemaičių gidės – Alma, Janina, Aušra – kaip iš gausybės rago visokių istorijų prižemaičiavo. Smagu buvo klausytis ir Andriaus, kuris pristatė Varnių regioninį parką – tikrai bus ką veikti mokyklinukams… Ir gamta… Nors ir per apsiblaususį dangų tokių Žemaitijos vaizdų prisižiūrėjom, kad likom be žado“, – taip kelionę apibūdino Jolanta Labuckaitė.
Kviečiame visus apsilankyti Varniuose ir išsamiai susipažinti su istoriniais paminklais. Informaciją gausite paskambinę telefonais (8 444) 47455, 8 615 94309, parašę elektroninį laišką alma@varniai-museum.lt arba muziejaus interneto svetainėje www.varniai-museum.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt